Jak pozbyć się materaca pluskiew w 4 najlepszych krokach?

Mamy cztery kroki do nauczenia dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak pozbyć się materaca pluskiew. Pamiętaj, że sama utylizacja materaca wymaga pewnych specyfikacji, a co więcej, jeśli łóżko jest zaatakowane przez pluskwy? Nie chcesz zachęcać do ponownej inwazji ani stać się problemem dla sąsiadów.

Musisz wiedzieć, co może żyć w łóżku i jak im zapobiegać. Pluskwy powinny być stosunkowo łatwe do wyeliminowania, o ile najwcześniej znajdziesz problem. Ale jeśli wszystkie zabiegi zawiodły, oto co możesz zrobić:

Jak pozbyć się materaca pluskiew w 4 najlepszych krokach?

Jak wyrzucić materac z pluskwami?

Odpraw się w usługach usuwania obszarów

Najszybszym i najlepszym sposobem pozbycia się materaca jest skontaktowanie się z lokalnymi służbami utylizacji śmieci w danym stanie lub mieście. Twój lokalny śmieciarz może nawet mieć harmonogramy i zasady dotyczące usuwania materacy lub osób zarażonych pluskwami. Zakładając, że próbowałeś wymienić swój materac i najpierw wynająłeś usługę zwalczania szkodników, mogą oni również mieć zalecenia, jak go wyrzucić lub kto może go odebrać w celu prawidłowej utylizacji.

Pakowanie

Gdy masz sygnał do wyrzucenia materaca, powinieneś wiedzieć, jak spakować materac, aby pluskwy nie stały się problemem dla innych. Ryzykujesz również, że problem się powtórzy, jeśli wyrzucisz łóżko bez prawidłowego załadowania. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest rozprzestrzenienie się zwierzątek na inne obszary domu, gdy zdejmiesz materac z pokoju.

Owiń materac plastikiem, pozostając w pokoju i ułóż kolejną warstwę folią termokurczliwą i taśmą klejącą. Sprawdź dokładnie cały materac, czy dobrze go uszczelniłeś, ponieważ niektóre owady mogą odpaść, gdy przesuwasz łóżko po domu. Po zakończeniu pamiętaj o tym, jak trzymasz i przeciągasz łóżko.

Utylizacja

Sama utylizacja powinna być szybka, więc nie chcesz zostawiać zarażonego łóżka na krawężniku na długi czas. Jeśli tak się stanie, niektóre błędy mogą wymknąć się i spowodować inwazję, co znacznie utrudni wyeliminowanie problemu. Twoi sąsiedzi nie docenią również posiadania w pobliżu domu przedmiotu zarażonego pluskiewką.

Ustaw materac na zewnątrz tego samego dnia, w którym zostanie odebrany, aby mieć pewność, że pożegnasz się z pluskwami ​​bez szansy na pojednanie. Następnie zaznacz łóżko, aby wskazać, że jest zaatakowane. W ten sposób nikt tego nie odbierze.

Czyszczenie

To, że materac jest poza zasięgiem wzroku, nie oznacza, że ​​problem wyszedł z głowy. Musisz natychmiast zaadresować swój pokój i zdezynfekować go, aby wyeliminować wszelkie błędy, które nadal istnieją. Dokładnie odkurz obszar, upewniając się, że dotrzesz do pęknięć i szczelin, w których mogą się chować pluskwy.

Chcesz również umyć w gorącej wodzie wszystko, co można prać w pokoju, takie jak dywany, a nawet ubrania w komodzie. Jeśli masz inne przedmioty, takie jak buty, również chcesz je odkurzyć, ponieważ mogą zawierać jajka. Twój specjalista od zwalczania szkodników może nawet zalecić oczyszczenie pokoju, jeśli to konieczne.

Czy należy wyrzucać pluskwy łóżka z materacem?

Znalezienie pluskiew w materacu jest zniechęcające, a pierwszą myślą, jaka może ci przychodzić do głowy, jest natychmiastowe ich wyrzucenie. Jednak nadal chcesz sprawdzić, czy inwazja jest ciężka lub czy nadal możesz odzyskać łóżko. Jeśli wkrótce rozwiążesz ten problem, możesz kontrolować i wykorzenić stworzenia.

Nie ulegaj jednak pokusie stosowania środków owadobójczych bez konsultacji z profesjonalnym operatorem zajmującym się zwalczaniem szkodników. Pluskwy rozwinęły odporność na niektóre popularne metody leczenia i najlepiej jest, aby ktoś używał odpowiedniego sprzętu i technik do ich zabijania. Możesz również mieć bezpieczniejszy plan leczenia, jeśli zatrudnisz kogoś przeszkolonego w zwalczaniu szkodników.

Co natychmiast zabija pluskwy?

Nie musisz czekać na profesjonalistę przed podjęciem jakichkolwiek działań. Możesz odkurzyć materac i całe pomieszczenie, aby pozbyć się owadów. Upewnij się, że jesteś wyjątkowo ostrożny w obchodzeniu się z workiem próżniowym, ponieważ nie chcesz, aby pluskwy rozsypały się po całym domu.

Możesz również umieścić swoją pościel i inne tekstylia w pomieszczeniu wewnątrz suszarki i pozwolić, aby ciepło zabiło dorosłe osobniki i jajka. Uruchom suszarkę w najgorętszym cyklu na pół godziny, a następnie przykryj oddzielnie materac i sprężynę pudełkową, ponieważ nie można ich umieścić w suszarce. W ten sposób pozostałe robaki nie uciekną, a infestację możesz kontrolować znacznie wygodniej.

Czy mogę użyć suszarki do włosów, aby pozbyć się pluskiew?

Rzeczywiście, możesz użyć suszarki do włosów, aby pozbyć się pluskiew, ponieważ możesz skierować ją na szczeliny materaca i inne potencjalne miejsca ukrycia w pokoju. Susząc te miejsca przy niskiej temperaturze, możesz wypchnąć pluskwy, a następnie uwięzić je taśmą do pakowania. Możesz nawet użyć suszarki bezpośrednio na robakach przez 30 sekund, aby je zabić.

Wniosek

Być może nie możesz już wykorzenić pluskiew z materaca i musisz go wyrzucić. Nie martw się, ponieważ nauka prawidłowej utylizacji materaca pluskiew obejmuje tylko cztery kroki. Po pierwsze, przed zapakowaniem łóżka i pozostawieniem go na krawężniku skonsultuj się z organem ds. utylizacji materacy w Twojej okolicy.

Chcesz również przykryć materac bezpośrednio w pokoju, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się owadów po domu. Po zakończeniu wyczyść pomieszczenie zgodnie z zaleceniami operatora zwalczania szkodników.