Jak napompować materac powietrzny Coleman w 2 prostych krokach

Nauczysz się pompować dmuchany materac Coleman w zaledwie dwóch krokach! Jednak nadal ważne jest, aby przeczytać właściwą metodę, ponieważ nie chcesz przypadkowo uszkodzić łóżka powietrznego. Co więcej, konkretny model, którego używasz, może mieć specjalne instrukcje.

Porozmawiamy również o tym, jak zapobiec opróżnianiu materaca, a także o innych cennych umiejętnościach, które powinien znać każdy właściciel materaca. Więc na co czekasz? Czytaj dalej, abyś jak najszybciej mógł cieszyć się swoim dmuchanym materacem!

Jak napompować materac powietrzny Coleman w 2 prostych krokach

Jak napompować materac powietrzny Coleman

Krok 1. Przygotowanie

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek innych czynności należy zawsze zapoznać się z instrukcją dołączoną do konkretnego łóżka dmuchanego Coleman, które posiadasz. Jest 13 modeli firmy Coleman i najlepiej jest śledzić wszelkie wskazówki, jakie może mieć Twój. Coleman oferuje również pompy ręczne i elektryczne, dzięki czemu możesz wybrać, który Twoim zdaniem odpowiada Twoim potrzebom.

Po zrozumieniu instrukcji połóż dmuchany materac na ziemi, aby przygotować się do inflacji. Konieczny jest nacisk na sprawdzenie powierzchni, czy nie ma na niej żadnych ostrych przedmiotów, które mogą uszkodzić łóżko. Teraz, gdy potwierdziłeś, że jest bezpieczny, rozłóż dmuchany materac i rozłóż go; krawędzie powinny być płaskie.

Krok 2. Pompa

Zawór powinien znajdować się z boku, a jego nakrętkę można zdjąć, pociągając za linkę nasadki zaworu. Aby zapewnić, że połączenie pompy i zawór są zabezpieczone, należy użyć odpowiedniej dyszy adaptera. Twój materac może wymagać specjalnego adaptera i powinien być łatwy do zamontowania na zaworze, aby otrzymać pompę.

Włóż pompkę i włącz przełącznik lub uruchom ręcznie, jeśli zdecydujesz się na pompkę ręczną. Gdy Twój materac jest wypełniony, musisz uważać, aby go nie napompować. Przestań pompować, gdy osiągniesz idealne napełnienie, a następnie wepchnij dyszę do łóżka, aby zapobiec wyciekaniu powietrza przed odłączeniem pompki od zaworu.

Na koniec zamknij zawór na łóżku powietrznym i gotowe! Warto pamiętać o tym, gdzie będziesz trzymać dmuchany materac. Nawet ciasne przestrzenie lub miejsca w pobliżu ciepła są zbyt ryzykowne dla materiału.

Jak napompować materac powietrzny Coleman bez pompy?

Jak omówiono w dwuetapowym przewodniku powyżej, Coleman oferuje pompy ręczne i elektryczne do pompowania materacy. Ale czy możliwe jest napompowanie dmuchanego łóżka, jeśli nie masz pompki? Pomocne może być poznanie kilku hacków na wypadek, gdybyś nie miał pompy w zasięgu.

Możesz użyć swojego odkurzacza na początek, jeśli ma odwrócone ustawienie, które wdmuchuje powietrze, a nie je zasysa. Możesz również zdjąć worek do odkurzacza i użyć rury bezpośrednio na materacu. Możesz znaleźć adaptery, które mogą bezpieczniej połączyć dyszę podciśnieniową z zaworem materaca.

Innym przedmiotem gospodarstwa domowego, którego możesz użyć do nadmuchania materaca, jest dmuchawa do liści. Podłącz wylot powietrza modelu do zaworu materaca do triku. Obie metody będą wolniejsze niż przy użyciu odpowiedniej pompki, ale pamiętaj o nich, jeśli nie masz pompki do nadmuchania materaca Coleman.

Jak napompować materac na kemping?

Najwygodniejszym sposobem napełnienia dmuchanego materaca podczas biwakowania jest odpowiednia pompka. Jednak największym wyzwaniem byłby brak prądu na miejscu, więc najlepszym rozwiązaniem jest użycie pompy zasilanej bateryjnie lub ręcznej pompy powietrza. Istnieją również pompki, które można podłączyć do samochodu.

Możesz podłączyć falownik prądu stałego do zapalniczki samochodowej, a następnie podłączyć pompę do falownika. Jeśli nie możesz mieć pojazdu w pobliżu, istnieją zestawy akumulatorów, które powinny działać dobrze dla większości pomp. Wreszcie, przenośna sprężarka powietrza powinna również dobrze działać na materac dmuchany, jeśli nie masz pompy powietrza.

Jak sprawić, by mój materac powietrzny nie opróżniał się?

Powinieneś regularnie sprawdzać łóżko dmuchane pod kątem wycieków z uszkodzeń, podartych szwów, rozdarć lub dziur. Ale jeśli zauważysz, że Twój dmuchany materac ma tendencję do szybkiego opróżniania się nawet bez tych problemów, istnieją praktyki, które możesz robić. Na przykład niektóre produkty nie powinny być używane natychmiast po ich napełnieniu.

Nigdy nie należy również nadmiernie napompowywać poduszki powietrznej, ponieważ może to spowodować pęknięcie szwu lub naciągnięcie materiału. W końcu zużyty materiał może spowodować szybkie opróżnianie materaca. A czy wiesz, że temperatura wpływa również na wypuszczanie powietrza, ponieważ powietrze wewnątrz skrapla się w niskich temperaturach?

Wreszcie, możesz przyspieszyć opróżnianie, jeśli zawsze wywierasz skoncentrowany nacisk na dmuchanym materacu. Siedzenie lub skakanie na dmuchanym materacu spowoduje utratę jego struktury.

Wniosek

Nadmuchiwane łóżka Coleman to jedne z najpopularniejszych na rynku. Jeśli nie masz pewności, jak napompować materac powietrzny Coleman, powinno to być tak proste, jak podłączenie pompki powietrza Coleman do zaworu materaca. Twój model może wymagać adaptera, aby zapewnić bezpieczne połączenie, i to wszystko!

Jeśli nie masz pod ręką pompy, możesz również użyć odkurzacza lub dmuchawy do liści. Będzie to jednak bardziej żmudne i czasochłonne. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze zapoznaj się z instrukcją, aby upewnić się, że przypadkowo nie uszkodzisz materaca.