Jak dobić nowy materac? 4 najlepsze sposoby

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak włamać się do nowego materaca, mamy cztery wskazówki do podzielenia się! Jeśli znasz materace piankowe z pamięcią kształtu, takie jak Zinus, to wiesz, że dopiero po pewnym czasie osiągną one właściwą formę. To samo dotyczy większości łóżek, które wielu wzywa do włamania.

Omówimy istotę tego okresu i co można zrobić, aby go przyspieszyć. Jednak zawsze sprawdzaj zalecenia producenta, jeśli istnieją konkretne instrukcje do zrobienia. Więc bez zbędnych ceregieli, oto jak najlepiej włamać się do nowego materaca.

Jak dobić nowy materac? 4 najlepsze sposoby

Jak włamać się do nowego materaca w domu

Przygotuj swój fundament

Przede wszystkim prawidłowo rozbijesz nowy materac tylko wtedy, gdy zapewnisz mu najlepsze podparcie. Oznacza to znalezienie idealnego podkładu lub ramy dla konkretnego produktu, który posiadasz. Na przykład podstawa platformy jest najlepsza, jeśli śpisz na łóżku piankowym z pamięcią kształtu, a sprężyna pudełkowa jest idealna do nowego materaca sprężynowego.

Dlaczego dobry podkład ma znaczenie podczas wbijania nowego materaca? Podczas korzystania z łóżka i następujących trzech kroków solidna podstawa pomoże odepchnąć łóżko i zapewni równomierne użytkowanie. Twój nowy materac zostanie w pełni roztarty, ponieważ nie koncentrujesz nacisku na jednym obszarze.

Daj mu czas

Po uzyskaniu idealnego nowego podkładu pod materac, wyjmij nowy materac z pudełka i pozwól mu się rozszerzyć i przewietrzyć. Niektóre materiały mogą mieć nieprzyjemny zapach, ponieważ są owinięte plastikiem przez długi czas, więc umożliwienie oddychania łóżku również pomoże je odświeżyć. Jak długo pozostawisz nowy materac?

Po rozwinięciu i ułożeniu go płasko na powierzchni, możesz sprawdzić zalecenia producenta dotyczące zakończenia rozszerzania nowego materaca. Niektóre mają dwie godziny, ale inne łóżka potrzebują do pełnego rozwoju od jednego do dwóch dni. Nie musisz nic na nim robić; pozostaw to, aby osiągnąć swoje rzeczywiste wymiary.

Użyj

Czy wiesz, że samo korzystanie z nowego materaca przyspiesza okres docierania? Niektóre materiały, takie jak pianka z pamięcią kształtu, rozszerzają się szybciej pod wpływem ciepła ciała, a inne nowe materiały na materace zmniejszają swoją sztywność podczas ich używania. Nie musisz spać na nowym materacu, ponieważ nadal może wydawać się zbyt twardy, ale rolowanie lub chodzenie po nim pomoże rozluźnić jego strukturę.

Na nowym materacu możesz od czasu do czasu usiąść, a gdy zbliża się koniec okresu docierania, możesz też na nim spać. Przystosowywanie się do nowego materaca może wydawać się niezręczne, ale im częściej go używasz, tym szybciej poczujesz się komfortowo.

Rozgrzej się w pokoju

Zimne warunki przyczyniają się do sztywności lub twardości nowych materacy, takich jak pianka z pamięcią kształtu. Dlatego możesz umieścić go w ciepłym miejscu, aby przyspieszyć proces docierania. Po zmiękczeniu materiał powinien bardziej dopasowywać się do kształtu ciała.

Czy nowe materace z czasem stają się bardziej miękkie?

Wszystkie nowe materace mają okres docierania, aby materiał mógł się poluzować, aby uzyskać bardziej miękkie i wygodne uczucie. Możesz oczekiwać, że Twój nowy materac zmięknie od 30 do 90 dni, ale zawsze możesz sprawdzić etykietę, jeśli przekroczył oczekiwany okres. Pamiętaj, że każdy nowy materac różni się materiałem, dlatego sprawdź dokładnie przed złożeniem wniosku o wymianę lub zwrot.

Wiosna vs pianka pamięci vs lateks

Nowe materace na wiosnę zwykle potrzebują 30 dni, aby zakończyć okres docierania, ale niektóre mogą trwać krócej. W końcu niektóre z nich to poduszki, które już i tak są już miękkie. A co z nowymi materacami piankowymi?

Zmiękczenie łóżka z pianki z pamięcią kształtu może potrwać do 60 dni. Ta pianka składa się z kilku warstw, a wynikająca z tego wysoka gęstość sprawia, że ​​jest twardsza. Z drugiej strony pianka lateksowa zmięknie już za dwa dni lub dwa tygodnie.

Czy można rozbić nowy materac?

Twój nowy materac może ulec uszkodzeniu, jeśli nie będziesz go podpierał na górze i na dole. Oznacza to, że nie należy używać nowej nakładki na materac, która pomaga w rozłożeniu nacisku na całe łóżko. Posiadanie tej dodatkowej warstwy na wierzchu zmniejszy również zużycie samego nowego materaca, ale upewnij się, że ponownie używasz pokrowców i prześcieradeł.

Dolna część również ma znaczenie, jak wspomniano wcześniej, gdy omawiamy włamanie nowego materaca. Możliwe jest szybsze odkształcenie łóżka, jeśli rama łóżka lub podstawa są niskiej jakości. Prowadzi to do ugięcia, wgnieceń, a nawet grudek na nowym materacu.

Innym częstym powodem pękania nowego materaca jest to, że został na niego wskoczony. Pamiętaj, że Twoje łóżko nie wytrzymuje uderzeń podczas skoków, więc nie zdziw się, jeśli nagle ulegnie uszkodzeniu. I wreszcie, zawsze czyść nowy materac regularnie, aby zapobiec roztoczom i pleśni.

Wniosek

Włamanie i włamanie to dwie odrębne rzeczy, jeśli chodzi o łóżka. Jak wbić nowy materac? Obejmuje to zapewnienie dobrego fundamentu, zwijanie i siadanie na nowym materacu, ogrzanie pomieszczenia i umożliwienie oddychania nowemu materacowi.

Każdy nowy materac ma określony okres docierania, dlatego przyzwyczajenie się do nowego łóżka zajmuje trochę czasu. Może wydawać się twardsza niż to, co jest wygodne, ale te cztery praktyki powinny rozluźnić materiały. Możesz również sprawdzić, który nowy rodzaj materaca psuje się najszybciej.