Jak czyścić rozdrobnioną poduszkę z pianki memory na 2 sposoby?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo czyścić rozdrobnioną poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, możesz to zrobić ręcznie lub za pomocą pralki. Należy jednak podkreślić, że producenci produkują rozdrobnione poduszki piankowe z pamięcią kształtu, aby nie wchodziły do ​​maszyny. Mimo to niektórzy brytyjscy producenci mogą zezwalać na pranie w pralce, więc sprawdź etykietę poduszki.

Musimy utrzymywać nasze podarte poduszki z pianki zapamiętującej kształt w czystości, aby wytrzymywały dłużej. Zapobiegnie również gromadzeniu się patogenów i alergenów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia i komfortu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o pielęgnacji rozdrobnionych poduszek z pianki zapamiętującej kształt, czytaj dalej ten artykuł.

Jak czyścić rozdrobnioną poduszkę z pianki memory na 2 sposoby?

Jak czyścić rozdrobnioną poduszkę z pianki memory

Ręcznie

Rozdrobniona pianka z pamięcią kształtu jest nadal pianką z pamięcią kształtu, z tą różnicą, że jest poddawana procesowi tworzenia drobnych kawałków. Dlatego czyszczenie rozdrobnionej poduszki z pianki z pamięcią kształtu wymaga również delikatnego obchodzenia się z nią, jak z twardej poduszki z pianki z pamięcią kształtu. Pomoże to sprawdzić etykietę poduszki, jeśli producent ma konkretne wskazówki i zalecenia dotyczące czyszczenia.

Krok 1. Zanurz się

Aby ręcznie wyczyścić rozdrobnioną poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, należy najpierw zdjąć poszewkę. Następnie przygotuj wannę, w której możesz umyć poduszkę. Dodaj trochę delikatnego detergentu do letniej wody i zanurz poduszkę w mieszance.

Chcesz, aby roztwór mydła przeniknął i oczyścił wnętrze poduszki, dzięki czemu możesz delikatnie ścisnąć poduszkę, gdy znajduje się pod wodą. Uważaj, aby zmiażdżyć poduszkę, ponieważ może to uszkodzić rozdrobnioną piankę z pamięcią kształtu wewnątrz. Następnie poduszkę można dokładnie wypłukać.

Krok 2. Opłucz

Wymień pojemnik na czystą wodę i ponownie zanurz poduszkę, aby pozbyć się mydlin. Możesz również wykorzystać tę okazję do wyszorowania powierzchni poduszki i delikatnego jej oczyszczenia. Płucz poduszkę w czystej wodzie tak często, jak to konieczne, aż nie będziesz już widzieć resztek mydła.

Krok 3. Suche

Na koniec delikatnie ściśnij poduszkę, aby usunąć nadmiar płynu. Powstrzymaj się od wykręcania poduszki, ponieważ może to zdeformować piankę z pamięcią kształtu. Po zakończeniu powieś poduszkę w miejscu nasłonecznionym i używaj po dokładnym wyschnięciu.

W maszynie

Szukając sposobów na bezpieczne czyszczenie rozdrobnionej pianki zapamiętującej kształt, zauważysz przewodniki ze sprzecznymi wskazówkami. Jeden powiedziałby, że wystarczy prać ręcznie poduszkę z pianki z pamięcią kształtu, ale inny wspomina, że ​​można użyć pralki. Decyzja leży w zaleceniach na etykiecie, ponieważ niektóre produkty można prać w pralce, podczas gdy niektóre wymagają nigdy nie używania pralki.

Krok 1. Umyć

Jak zapewne założyłeś, poszewkę na poduszkę należy najpierw zdjąć przed włożeniem poduszki do pralki. Następnie użyj ciepłej wody i delikatnego detergentu przed ustawieniem maszyny w delikatnym cyklu. Niektórzy zalecali również używanie największego ustawienia obciążenia podczas prania pociętej poduszki z pianki z pamięcią kształtu.

Krok 2. Opłucz

Po zakończeniu cyklu poduszkę można wypłukać. Zawsze sprawdzaj, czy w poduszce nie ma pozostałości mydła, które mogą wniknąć do środka i spowodować rozwój pleśni. W razie potrzeby możesz użyć dwóch cykli płukania.

Krok 3. Suche

Na koniec wysusz poduszkę w taki sam sposób, jak omówiliśmy wcześniej. Zawieś poduszkę, aby wszystkie boki całkowicie wyschły. Sprawdź jednak etykietę swojej poduszki, czy możesz skorzystać z suszarki.

Jeśli to możliwe, postępuj zgodnie ze wskazówkami lub wybierz najniższą moc grzania. Niektóre poduszki czerpią korzyści z suszarki, ponieważ pomaga je strzepnąć. Możesz również pozostawić poduszkę do wyschnięcia do 90%, a następnie dokończyć suszenie na zewnątrz lub w pomieszczeniu z cyrkulującym powietrzem.

Konserwacja rozdrobnionej poduszki z pianki zapamiętującej kształt

Najlepiej byłoby prać poduszkę z rozdrobnionej pianki z pamięcią kształtu tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Dokładne czyszczenie lub pranie co sześć miesięcy powinno wystarczyć, ale zależy to od stopnia zabrudzenia poduszki. Pamiętaj, że brud, tłuszcze, komórki skóry, makijaż, pot, ślinotok, bakterie, robaki, a nawet grzyby mogą gromadzić się w brudnej poduszce.

Jeśli masz do czynienia tylko z niewielkim rozlaniem na jakimś obszarze, możesz szybko wytrzeć poduszkę i pozostawić do wyschnięcia. Możesz również odkurzyć poduszkę, aby wyeliminować alergeny lub napowietrzyć ją na zewnątrz i pozwolić słońcu oczyścić i dezodoryzować poduszkę. Rozdrobniona pianka z pamięcią kształtu może stracić swoją strukturę przy ciągłym praniu, dlatego lepiej zastosować poszewkę na poduszkę, którą można prać częściej niż samą poduszkę.

Od czasu do czasu chcesz również spulchnić swoją rozdrobnioną poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, aby przywrócić jej strukturę. Proszę dać mu kilka ciosów i uderzeń, aby rozprowadzić kępy wypełnień wewnątrz. Możesz nawet potrząsać poduszką i zmieniać strony każdej nocy przed snem.

Wniosek

Poduszki z rozdrobnionej pianki z pamięcią kształtu doskonale zastępują ich solidne odpowiedniki pod względem cyrkulacji powietrza. Musisz jednak wiedzieć, jak bezpiecznie czyścić rozdrobnioną poduszkę z pianki zapamiętującej kształt, aby zapewnić jej długowieczność. Bezpiecznie oznacza pranie produktu ręcznie lub maszynowo, w zależności od etykiety poduszki.

Sprawdzenie etykiety na poduszce Itally jest kluczowe, aby upewnić się, że nie zdeformujesz poduszki. Pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu może być wrażliwa, a niektóre poduszki mogą nawet nie nadawać się do używania pralki i suszarki. Najbezpieczniejszą opcją jest użycie poszewki na poduszkę do częstego prania i ręczne pranie poduszki od czasu do czasu delikatnie ręcznie.