Jak czyścić materac numeryczny do spania? 2 najlepsze sposoby

Ci, którzy chcą wiedzieć, jak czyścić materac Sleep Number, zapoznaj się z tymi dwiema głównymi technikami nauki! Będziesz wiedział, jak dokładnie czyścić łóżko, a także dbać o jego świeżość. Opieramy się również na zaleceniach marek, więc nie musisz się martwić o przypadkowe uszkodzenie łóżka.

Najpierw zastanów się, jaki rodzaj materaca pochodzi z numeru snu. To dmuchana poduszka, prawda? Musisz być bardzo ostrożny w obchodzeniu się z nim, aby zapobiec wyciekom, ale nadal prawidłowo go konserwować.

Jak czyścić materac numeryczny do spania? 2 najlepsze sposoby

Jak prawidłowo czyścić materac numeryczny do spania

Jak przeczytasz poniżej, istnieją pewne różnice podczas czyszczenia materaca Sleep Number. Pamiętaj, że istnieją modele tradycyjne i łóżka 360, więc odpowiednio dostosuj.

Czyszczenie punktowe

Pierwszą techniką, której musisz się nauczyć, jest to, jak należy czyścić materac Sleep Number. Potraktuj to jako metodę głębokiego czyszczenia, ponieważ rozwiążesz plamy na łóżku. Jednak nadal chcemy podkreślić, jak ważne jest czytanie wskazań dla konkretnego modelu Sleep Number, który posiadasz, jeśli chodzi o czyszczenie.

Podobnie jak w przypadku wszystkich materacy, usuniesz wszystkie akcesoria z łóżka. Chcesz również rozpiąć górny panel pokrowca, aby łatwiej zobaczyć dotknięte obszary. Następnie zrób roztwór ciepłej wody i łagodnego detergentu, aby usunąć przebarwienia.

Do okładki możesz użyć tego samego roztworu i szorować szczoteczką o miękkim włosiu. Uważaj, aby nie przesycić zarówno tkaniny, jak i materaca, aby ich nie uszkodzić. Po zakończeniu umieść je na zewnątrz lub w wentylowanym miejscu, aby wyschły.

Dodatkowe przypomnienia

Niektóre modele nie wymagają rozpinania pokrowca. Zamiast tego użyj ściereczki z wodą i minimalną ilością delikatnego detergentu, aby zetrzeć plamy. Nigdy nie używaj pralni chemicznej ani pralki, ponieważ mogą one skurczyć pokrowiec materaca, a także należy unikać osłon przed plamami, ponieważ mogą powodować przebarwienia na tkaninie.

Konserwacja

Drugą techniką, której musisz się nauczyć, jest czyszczenie materaca Sleep Number w ramach konserwacji. Plamy można natychmiast usunąć, jeśli się pojawią, ale mimo to należy regularnie czyścić łóżko bez względu na przebarwienia lub zapachy. Do tej metody potrzebny będzie odkurzacz w rozsądnej odległości.

Nie należy używać nasadki bez włosia i pamiętać, aby nie odkurzać łóżka bezpośrednio. Odkurzanie materaca Sleep Number bezpiecznie usunie nagromadzony brud i zanieczyszczenia. Ale co z zapachami?

W zależności od posiadanego modelu, możesz umieścić prześcieradło do suszarki pod prześcieradłem lub panelem pokrowca materaca. Unikaj jednak używania sprayów bezpośrednio na łóżku. Mogą być zbyt szorstkie lub w końcu nasycić tkaninę.

Jak czyścić mocz z materaca do spania?

Mocz jest jednym z najbardziej irytujących problemów związanych z materacami, ponieważ plami i powoduje silny zapach. Zalecamy, aby jeśli jest świeży, użyj szmatki do wchłonięcia płynu, zanim wsiąknie głębiej w łóżko Sleep Number. Następnie zdezynfekuj dotknięty obszar tym samym roztworem, którego używasz wcześniej do usuwania plam.

Namocz kawałek materiału w roztworze i przetrzyj materac. Następnie użyj innej szmatki, którą spryskałeś octem i cytryną, aby zneutralizować zapach. Ale jeśli mocz zabarwił łóżko, niektórzy ludzie używają kwasu borowego.

Jest to również skuteczne, jeśli zwierzę odda mocz na łóżku. Zabrudzone miejsca przykryj wilgotną szmatką i pozostaw na kilka minut. Kwas borowy można następnie usunąć suchą szmatką.

Czy możesz prać górę materaca do spania?

Możesz wyprać wierzch materaca Sleep Number, jeśli używasz nakładki na materac Total Protection. Instrukcje firmy to pranie w pralce na zimno z łagodnym detergentem. Można go nawet suszyć w suszarce bębnowej, ale nigdy nie używaj wybielacza, środków do czyszczenia na sucho, ani nawet nie prasuj.

Możesz również wyprać warstwę materaca True Temp i warstwę ocieplającą swojego łóżka. Wszystkie umożliwiają pranie w pralce w zimnej wodzie i łagodnym środku piorącym oraz suszenie w suszarce bębnowej. Ponownie należy unikać wybielania lub prasowania tych warstw.

Jeśli chodzi o inne warstwy materaca, niektóre pozwalają tylko na pranie w pralce pokrowców, a mycie można je tylko punktowo. Pilnie sprawdzaj instrukcje pielęgnacji ochraniaczy i warstw, aby ich nie uszkodzić.

Jaka jest długość życia materaca do spania?

Regularne i właściwe czyszczenie utrzyma i utrzyma Twój materac Sleep Number w dobrej formie przez długi czas. Dodatkowo należy go używać ostrożnie, aby materiały nie uległy łatwemu zużyciu. Możesz oczekiwać, że łóżko wytrzyma nawet osiem lat, zanim zauważysz nieszczelne komory lub degradację piany.

Wniosek

Łóżka Sleep Number to zasadniczo ulepszona wersja standardowych materacy powietrznych. Ale musisz wiedzieć, jak prawidłowo czyścić materac Sleep Number, aby mieć pewność, że będzie działał długo i dobrze funkcjonował. Nauczyliśmy Cię wcześniej, jak usuwać plamy roztworem wody i detergentu.

Omówiliśmy również, w jaki sposób można konserwować i dezodoryzować materac zgodnie z konkretnym modelem, który posiadasz. Ogólnie rzecz biorąc, utrzymanie tych łóżek w czystości jest łatwe, o ile znasz instrukcje dotyczące konkretnego posiadanego materaca Sleep Number.