Jak często prać poszewkę na poduszkę? Rzeczy, które powinieneś wiedzieć!

Każdy dom posiada komplet poduszek, więc jak często prać poszewkę na poduszkę? Większość z nas nie może spać bez przytulania się i leżenia na bardzo miękkiej poduszce.

Poduszki są zawsze tymi, z którymi śpimy i budzimy się. Nasze twarze przyklejają się do niej prawie codziennie i w nocy.

Jak często prać poszewkę na poduszkę? Rzeczy

Ponadto poduszki są zawsze w salonie.

Jak myślisz, ile kurzu i brudu dostaje każdego dnia, zwłaszcza gdy masz gości?

Ogólnie rzecz biorąc, poduszki szybko łapią brud, dlatego większość z nas nakłada na poduszki poszewki, aby zapewnić im dobre pokrycie.

Gdy poszewki się zabrudzą, zdejmiesz je tylko i wypierz samodzielnie, nie wliczając poduszki.

Sprawi, że czyszczenie będzie łatwiejsze i mniej kłopotliwe. Jak często powinniśmy zmieniać i prać poszewki na poduszki, aby uniknąć konkretnych problemów z brudem?

Daj nam znać dlaczego!

Jak często można prać poszewkę na poduszkę?

Jak często prać poszewkę na poduszkę? Poszewka na poduszkę służy do ochrony poduszki przed zabrudzeniem oraz dodania estetyki i piękna poduszce, zwłaszcza w przypadku poduszek do rzucania.

Jeśli chcesz stylizować swoje łóżko lub kanapę, poszewki na poduszki mogą to zrobić. Czy wiesz, że poszewki na poduszki mają wiele rodzajów i odmian?

Żadne z nich, biorąc pod uwagę użytą tkaninę, nie musi być prane podczas użytkowania.

Ale w takim razie jak często powinniśmy zmieniać poszewki na poduszki?

Poszwy na kołdry i prześcieradła są jak poduszki, które należy regularnie czyścić. Jednak jak często należy prać typowe pokrycie, a zaraz potem jak?

Powinieneś konsekwentnie sprawdzać oznaczenie uwagi na swoich podpaskach, ale oto zalecenie dotyczące ogólnych wskazówek dotyczących czyszczenia charakterystycznych, wypełnionych pianką poduszek.

Cóż, powinieneś prać swój zestaw poszewek na poduszki w regularnych odstępach czasu, w każdym razie razem z prześcieradłami i innymi materiałami prześcieradłowymi, które możesz zdjąć, pozostawiając swoją prawdziwą poduszkę na więcej.

Jeśli minęło pół roku lub więcej, kiedy zdecydowałeś się go wyczyścić, mimo wszystko jest to idealna okazja, aby się zanurzyć!

Dlaczego powinniśmy zawsze czyścić nasze poszewki na poduszki?

Kiedy odpoczywasz, twoje ciało zrzuca ponad tysiąc martwych komórek skóry. Podoba im się wciąganie owadów resztkowych, które, choć nieszkodliwe, dostarczają odchody zawierające alergeny.

Pozwalając tym formom na wzrost i wywoływanie wszystkiego, od nieżytu nosa i astmy po podrażnione oczy.

W tym momencie na skórze i ciele pojawia się pot, plamy lub olejki, które mogły rozpryskiwać się bezpośrednio na poszewkę na poduszkę.

Nieskazitelna poduszka i nowe prześcieradła zapewnią Ci zasłużony odpoczynek po monotonnym dniu.

Każdej nocy odpoczywasz na poduszce i doceniasz niekończące się godziny drzemki.

Jednak możesz nie rozumieć, co czai się pod twoją nieskazitelną poszewką na poduszkę.

Rzeczywiście, nawet najświeższe pachnące płatki mogą zawierać różne substancje pochodzące z codziennego kontaktu ze skórą.

Pot, typowe olejki do ciała, artykuły do ​​włosów, kosmetyki i śliny lądują na poszewkach na poduszki i podkładce pod spodem.

Może powodować powstawanie plam, które nadają poduszkom nieatrakcyjny żółty wygląd.

Nawet jeśli od czasu do czasu należy zastąpić podkładkę, plamy nie oznaczają, że musisz ją wyrzucić i kupić kolejny.

Dzięki kilku pomocnym wskazówkom dotyczącym czyszczenia możesz przywrócić poszewki i poduszki do świeższego, nowego stanu.

Jak czyścimy poszewki na poduszki?

Sprytnym pomysłem jest wyeliminowanie poszewek na poduszki i czyszczenie ich niezależnie od ochraniaczy.

Twoje włosy, skóra i brud stykają się z poszewkami na poduszki i generalnie żółkną szybciej, gdy będą się gromadzić.

Przed czyszczeniem poszewki na poduszkę użyj płynnego środka do mycia naczyń i wytrzyj go solidną szczotką, aby wyeliminować nagromadzenie.

W przypadku oleju wytwarzanego przez organizm i różnych plam może pomóc niewielka ilość octu.

Za każdym razem, gdy usuniesz zdecydowaną większość nagromadzenia, wrzuć poszewkę na poduszkę do pralki w gorącym cyklu, aby pozbyć się wszelkich resztek i przywrócić jej nowość.

Czy poduszki też można czyścić?

Chociaż poduszki nie są trudne do czyszczenia, zdecydowanie zaleca się poświęcenie im większej uwagi ze względu na ich odmienną konstrukcję.

Sprawdź oznaczenie na poduszce, aby dowiedzieć się, jak ją prać.

A jeśli nie masz już nazwy, nie stresuj się, ponieważ ogólnie produkowane i puchowe podkładki można prać w pralce.

Aby poprawić właściwości czyszczące pralki i środka czyszczącego, dodaj trochę gorącej/bulgoczącej wody, trochę suchego środka czyszczącego i niewielką ilość barwnika do pralki i poczekaj, aż odpocznie przez trzydzieści minut.

Od tego momentu poduszkę można prać w pralce zgodnie z ustawieniem z podgrzewaną wodą i płynnym środkiem czyszczącym.

Ze względu na wypełnienie podpasek mogą wchłaniać środek czyszczący, więc wykorzystaj kolejny cykl spłukiwania, aby usunąć cały środek czyszczący z wnętrza.

To okładka!

Poszewki na poduszki odgrywają bardzo ważną rolę w jednym otoczeniu.

Powinieneś go czyścić przez większość czasu, ponieważ styka się z naszym ciałem i skórą, podobnie jak nasza pościel i prześcieradła.

A my odpowiedzieliśmy na pytanie „jak często prać poszewkę na poduszkę?” Mam nadzieję, że posprzątasz i zachowasz odpowiednią higienę w obchodzeniu się z poduszkami i poszewkami.

Dobry dzień!