Ile wypełnienia potrzebuję na poduszkę

Aby wiedzieć, ile wypełniacza potrzebuję na poduszkę, musisz zadać sobie pytanie o rozmiar poduszki, którą masz. Pamiętaj, że niezależnie od tego, jakiego wypełnienia użyjesz, przy wypełnianiu poduszkę należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej rozmiar. Następnie możesz dostosować się do idealnej jędrności i loftu.

Wypełnienie poduszki wypełniaczem jest proste, o ile jesteś przygotowany. Musisz być przygotowany na ilość potrzebnego wypełnienia, projekt poduszki oraz narzędzia potrzebne do szycia i wypychania. Polyfill jest tańszy niż inne wypełnienia poduszek, ale przy odpowiednim użyciu może czuć się tak dobrze, jak poduszki puchowe.

Obliczanie wypełnienia dla każdej poduszki

Funt lub dwa na każdą poduszkę o standardowym rozmiarze

Na rynku dostępne są różne rozmiary poduszek, co oznacza, że ​​ilość wypełnienia odpowiedniego dla każdej poduszki będzie się różnić. Aby szybko oszacować, jeden lub dwa funty wypełniacza wypełnią poduszkę o wymiarach 18 na 18 cali lub pług o standardowym rozmiarze 20 na 26 cali. Z drugiej strony poduszka o wymiarach 14 na 14 cali może mieć 0,6 funta wypełnienia.

Możesz użyć tych szacunków jako przewodnika podczas wypełniania poduszki, ale zawsze możesz dostosować się, aby osiągnąć idealną jędrność lub loft. Pamiętaj, że w zależności od poduszki lub samego kształtu poduszki może być konieczne usunięcie lub dodanie wypełnienia. Niektóre poduszki mogą mieć szczeliny i należy je uwzględnić podczas napełniania, aby uzyskać wygodną poduszkę.

Końcówka nadzienia Polyfill

Przydatną wskazówką do zapamiętania jest to, że dodanie większej ilości wypełniacza prowadzi do twardszej poduszki z wysokim poddaszem, która świetnie nadaje się do podtrzymania. Jednak niektórzy śpiący wolą coś miękkiego i cienkiego, więc musisz zmniejszyć wypełnienie, którego będziesz używać. Możesz również zaszyć otwór po wypełnieniu, ale przyda się otwór zapinany na zamek, aby później mieć możliwość uzupełnienia lub wymiany wypełnienia.

Gdy skończysz nadziewać, spróbuj położyć głowę na poduszce. Potrzebujesz wyrównania głowy z kręgosłupem i podparcia szyi. Aby uniknąć bólu ciała i utrzymać dobrą pozycję podczas snu, wypełnienie nie powinno pozwalać głowie głębiej zanurzyć się w materacu.

Czy powinieneś użyć wypełniacza do poduszki

Tanie, lekkie i łatwe do czyszczenia

Polyfill lub fiberfill poliestrowy jest popularnym wypełnieniem poduszek ze względu na kilka zalet. Na początek jest to chyba najtańsza opcja farszu dla producentów poduszek. Dobrą wiadomością jest to, że poduszki z polyfilla przypominają nawet droższe poduszki puchowe.

Zatrzymuje ciepło, krótka żywotność

Sam materiał jest łatwy do czyszczenia i lekki w porównaniu do innych poduszek. Jednak wadą z wypełniaczem jest to, że nie jest tak oddychający jak inne wypełnienia. Ma tendencję do pochłaniania ciepła ciała, a z czasem zauważysz, że poduszki z polyfilla spłaszczają się lub tworzą grudki.

Rozwiązanie

Polyfill to opłacalna opcja do wypełnienia poduszki, jeśli chcesz czegoś łatwego do czyszczenia, lekkiego i podobnego do wypełnienia puchowego. Jeśli jednak chcesz dłużej zachować formę poduszki, lepiej połączyć ją z innymi materiałami, aby uniknąć zbijania się lub spłaszczania.

Co więcej, wypełnienie poduszek mieszanką polyfill i innych materiałów sprawi, że będą bardziej oddychające i bardziej formowalne. Otrzymasz spersonalizowaną i wygodną poduszkę, która dłużej zachowa swoją formę. W przeciwnym razie rozważ możliwość dodania lub wymiany wypełnienia w poduszce.

Kto powinien używać wypełniacza

Poduszki Polyfill będą odpowiednie dla wszystkich śpiących, niezależnie od tego, czy są ułożone na plecach, boku czy brzuchu. Jednak niektóre pozycje, na przykład te, które śpią na boku, będą wymagały większego podparcia. Wypełnij poduszkę większą ilością wypełniacza, aby uzyskać wyższy loft.

Wręcz przeciwnie, nałóż mniej wypełniacza na poduszkę, jeśli zamierzasz używać jej do spania na brzuchu. Co więcej, dobrą rzeczą w przypadku poduszek polyfill jest to, że stanowią odpowiednie zamienniki poduszek z lateksu i pianki z pamięcią kształtu, na które niektóre osoby mogą być wrażliwe. Pamiętaj jednak, że poduszki z poliestru wydają trochę hałasu podczas poruszania się.

Ostateczne przypomnienie o używaniu wypełniacza

Ogólnie rzecz biorąc, polyfill to doskonała opcja na poduszkę, która jest tak wygodna jak poduszka puchowa. Jest tani, lekki i łatwy w czyszczeniu. Jednak nie jest plastyczny, zatrzymuje ciepłotę ciała i z czasem ma tendencję do spłaszczania się i tworzenia grudek, więc te, które muszą zmniejszyć ciśnienie, wymagają dostosowania wypełnienia.

Najlepiej byłoby, gdybyś rozważył możliwość wymiany wypełnienia poduszki z czasem lub połączenia wypełnienia z innymi materiałami. W ten sposób nadal będziesz mieć dającą się formować i oddychającą poduszkę, która zachowa swoją formę przez długi czas. Pamiętaj, że najlepszym wsparciem jest struktura poduszki.

Wniosek

W dzisiejszych czasach możesz z łatwością zrobić i wypchać własną poduszkę, a polyfill jest doskonałym wypełnieniem do rozważenia. Ale ile wypełniacza potrzebuję na poduszkę? Funt lub dwa z wypełniacza powinny wystarczyć na poduszkę o standardowym rozmiarze.

Możesz wykorzystać to oszacowanie jako podstawę do wypychania poduszki i dostosować ją do rodzaju i rozmiaru poduszki, którą posiadasz. Chcesz uzyskać odpowiednią puszystość i jędrność dla wsparcia i komfortu podczas wypychania poduszki. Jednak pomogłoby, gdybyś pamiętał również właściwości wypełniacza podczas wypychania poduszki.