Czy wieszanie roweru za koło może go uszkodzić?

Czy wieszanie roweru za koło go uszkadza? Tak. Jednym ze znanych nawyków wśród entuzjastów kolarstwa, nawet wśród zaawansowanych rowerzystów, jest wieszanie roweru za koło. Zawieszenie pojazdu na kole może wywierać duży nacisk na obręcz roweru, powodując jej zginanie i uszkodzenie przy ciągłym wykonywaniu.

Jak wiecie, nawet jeśli rower nie jest tak skomplikowany, jak pełnoprawny samochód lub samochód, każdy sprzęt i część rowerowa są ważne.

Czy wieszanie roweru za koło może go uszkodzić?

Jazda na rowerze zapewnia rowerzyście wiele korzyści zdrowotnych. Obejmują one zmniejszenie ryzyka kontuzji w przeciwieństwie do innych form ćwiczeń, wykorzystanie i pracę nad różnymi grupami mięśni, świetny sposób na budowanie wytrzymałości i siły oraz zalecany trening HIIT.

Jazda na rowerze to także fajny sposób na podróżowanie po stokach i doświadczenie na świeżym powietrzu w porównaniu z innymi ćwiczeniami fizycznymi, które ograniczają Cię do wnętrz. Poza tym jest to również bardzo efektywne czasowo, zastępując siedzący tryb życia aktywnymi ćwiczeniami, których potrzebujesz.

Istnieją jednak dobre i złe sposoby dbania o rowery. Bez tego sprzętu nie można uprawiać kolarstwa. Dlatego na rynku są dziś dostawcy akcesoriów rowerowych, którzy oferują materiały, które pozwolą utrzymać rowery w idealnych warunkach. Krostrade.com oferuje akcesoria rowerowe na różne rynki.

Czy można zawiesić rower za koła?

Przechowywanie rowerów jest tak samo ważne, jak dodawanie i aktualizowanie sprzętu rowerowego. Jest to część konserwacji i dbania o rowery. Są jednak rzeczy, które należy rozważyć, aby je przeprowadzić.

Na przykład, jeśli masz zatłoczone miejsce w garażu, właściciele rowerów umieszczają na ścianie hak montażowy, na którym wieszają rowery, oszczędzając w ten sposób miejsce. Nie zawsze można po prostu pozostawić rower oparty o ścianę swoimi manewrami i jest to częsty błąd wśród początkujących.

Czasami rowerzyści wieszają rowery na suficie i przy kole. Czy wieszanie roweru za koło go uszkadza?

Specjaliści twierdzą, że to złe, ale z wieszaniem roweru za koło wiąże się pośrednie ryzyko. Z jednego powodu może wywierać duży nacisk na obręcz roweru.

To ciśnienie może również stwarzać ryzyko i z czasem uszkodzić rower. Przez miesiące lub lata używania go, każdego dnia widzisz różnice, gdy wieszasz rower za kierownicę podczas przechowywania. Jeśli nie zaktualizujesz biegu, najbardziej dotknięte obszary to hydrauliczne hamulce tarczowe.

Hydrauliczne hamulce tarczowe to mechanizmy, które zapewniają siłę i zdolność hamowania, bardzo przydatne w błotnistych i mokrych warunkach drogowych. Z drugiej strony, gdy rower jest przechowywany do góry nogami, powietrze dociera do zacisku, powodując, że hamulce ściskają się nawzajem, jeżdżąc, aż powietrze wypełni jego zbiornik.

Ale dlaczego sklepy rowerowe wieszają takie rowery, gdy są wystawione? To prawda i chociaż te sklepy wieszają je w ten sposób, wielu ekspertów od rowerów twierdzi, że to nie jest właściwa forma. Przy zbyt dużym nacisku na felgę może się ona wygiąć, a następnie z czasem ulec uszkodzeniu.

Napręża również koła roweru, ponieważ utrzymują ciężar całej ramy. Robienie tego w ten sposób nie powoduje znacznych i natychmiastowych uszkodzeń, ale ciągłe robienie tego może być szkodliwe dla hamulców tarczowych, ponieważ powoduje to drenaż powietrza, gdy rower jest zawieszony pionowo.

To, co możesz zrobić, to zamontować rower z dwóch punktów na wysokiej ramie Postshe. Zamiast wieszać je pionowo, przyzwyczajaj się do wieszania ich poziomo, ponieważ ta metoda działa najlepiej nawet dla właścicieli domów i najemców. Powiedzmy, że garaż jest używany do innych celów, zaoszczędzi to również tyle, ile robisz teraz.

Wtedy możesz również zawiesić rower w pionie, ale nie rób tego z koła. Szczególnie w przypadku rowerów z hydraulicznymi hamulcami tarczowymi nie jest to zalecane. Mniejsze uszkodzenia występują wśród rowerów ze standardowymi hamulcami szczękowymi, ale nie zaleca się wieszania ich za kierownicę.

Twój rower jest również bardziej narażony na ciśnienie i stres, więc jeśli jest używany podczas wielokilometrowych podróży. O ile zawieszenie tych rowerów za koło nie powoduje większych uszkodzeń, to warto zwrócić uwagę na to, co powiedzą eksperci i specjaliści.

Czy wieszanie roweru do góry nogami jest dla niego złe?

Tak, i to też nie jest dobry pomysł. Zawieszenie roweru do góry nogami, zwłaszcza w przypadku hydraulicznych hamulców tarczowych, może spowodować poważne problemy, w tym dostanie się powietrza do układu hamulcowego, co wymaga krwawienia przy każdym użyciu.

Co oznacza krwawienie z roweru? Może to brzmieć jak bardzo techniczny termin, ale oznacza to tylko, że odpowietrzanie hamulców w rowerze usuwa pęcherzyki powietrza z przewodów hamulcowych, dzięki czemu hamulce są bardziej solidne i działają lepiej.

Niektórzy rowerzyści przyjmują to za pewnik, ponieważ wiedzą, że znaczne szkody nie są obecne i być może mają środki na zakup innego roweru. Ale dla tych, którzy muszą oszczędzać, te zasoby i przewodniki są pomocne.

Gdy rowery są odwrócone do góry nogami, istnieje ryzyko uszkodzenia siodełka i maski silnika, dwóch najważniejszych części pojazdu. Wieszanie roweru do góry nogami może dla wielu wydawać się bardzo niekonwencjonalne i buntownicze. Wyobraź sobie, że rower znajomego wisi do góry nogami, gdy nie jest używany.

Brud, woda lub błoto mogą również gromadzić się nad głównymi punktami styku. Według ekspertów rowerowych, rower zawiesza się do góry nogami tylko wtedy, gdy występuje usterka mechaniczna wymagająca naprawy. Na przykład naprawa przebitej opony. Ale przechowywanie go w ten sposób może mieć wątpliwości, czy rzeczywiście dbasz o swoje rowery.

Krostrade.com 

Ta strona internetowa jest miejscem, w którym można znaleźć wszystko, co dotyczy rowerów, szklarni, namiotów, stojaków rowerowych, zielonej energii, mebli i sprzętu. Przybliżmy dyskusję za pomocą stojaków na rowery. Te stojaki zapewnią prawidłowe przechowywanie rowerów.

Stojaki rowerowe Krostrade są bardzo poręczne i wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, w szczególności ze stali ocynkowanej. Doskonale nadaje się do montażu na ścianie i do podłoża.

Świetni rowerzyści to także odpowiedzialni rowerzyści. Pytanie, które masz w głowie, „czy wieszanie roweru za koło go uszkadza?” udzielono odpowiedzi w tym artykule i mamy nadzieję, że dowiedziałeś się z dyskusji. Kontynuuj przeglądanie witryny, aby dowiedzieć się więcej.