Co to jest trening kocowy? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Odpowiedź na to, czym jest trening ogólny, tkwi w samej nazwie. Używasz kocyka dla swojego dziecka, aby pomóc mu uzyskać dostęp do rzeczy na nim. Jest to sposób na wytrenowanie u maluchów samokontroli i zachęcania do posłuszeństwa, w przeciwieństwie do kocyka, który ogrzewa noworodka.

W tym artykule dowiesz się, co kryje się za treningiem na kocu. To dobra lektura dla wszystkich rodziców, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają rodzicielstwo. Co więcej, chcesz dowiedzieć się, czy są jakieś wady, o których musisz pamiętać, gdy szkolisz dziecko.

Co to jest trening kocowy? Wszystko

Wszystko, co musisz wiedzieć o treningu na kocu

Co to jest szkolenie ogólne?

Trening na kocu to metoda używania kocyka do nauki samokontroli i posłuszeństwa dziecka. Umieścisz dziecko w kocyku i pozwolisz mu korzystać tylko z tego, co jest w kocyku. Odstęp czasowy jest różny, a rodzice stosują różne taktyki dyscyplinarne lub pozytywne wzmocnienia, gdy ich dziecko opuszcza koc.

Jednak niektórzy rodzice nie są entuzjastycznie nastawieni do tej metody szkoleniowej, ponieważ początkowo stosowano kary cielesne lub siłę fizyczną, gdy dzieci wychodziły z koca. Niemniej jednak nie musisz uwzględniać siły w treningu, ponieważ możesz zamiast tego wykonywać trening ogólny z pozytywnym wzmocnieniem. Oznacza to chwalenie dziecka, gdy używa tylko zabawek w kocyku lub na nim pozostaje.

Jakie są korzyści z ogólnego treningu?

Nauczenie dziecka o ograniczeniach zabawek i zajęć w kocyku poprawi jego samokontrolę. Oczekuje się, że doprowadzi to do bardziej posłusznego dziecka i mniejszej potrzeby kontroli ze strony rodzica w późniejszym okresie. Jednak wybór rodziców zależy od tego, czy zastosują kary cielesne, czy pozytywne wzmocnienie, aby zdyscyplinować dziecko.

Kara kontra wzmocnienie

Aby pomóc ci zdecydować, czy pójdziesz z karą, czy ze wzmocnieniem, musisz wiedzieć, czym się różnią. Chociaż oba mogą być pozytywne lub negatywne, kara ma na celu zmniejszenie zachowania, podczas gdy wzmocnienie ma na celu przeciwnie, a zamiast tego je zwiększyć. W przypadku treningu na kocu rodzice częściej stosują pozytywne wzmocnienia i chwalą dziecko, gdy pozostaje na kocu lub korzysta tylko z zajęć w środku.

Ale na początku rodzice, którzy trenowali na kocu, stosowali kary fizyczne, aby zmniejszyć zachowanie polegające na wychodzeniu z koca lub używaniu zabawek poza nim.

Jaki jest sens treningu na kocu?

Aby uczyć granic

Cały sens treningu na kocu polega na nauce granic i samokontroli. Była to kontrowersyjna metoda, ponieważ wywodzi się z książki Aby wyszkolić dziecko. Proces ten, wcześniej nazywany Techniką Perłową, wymaga od rodzica ukarania dziecka, jeśli wyczołga się poza koc.

Czym różni się dzisiaj trening kocowy?

Nowoczesna wersja treningu na kocu usuwa aspekt kary i zamiast tego nagradza dziecko. Można ćwiczyć 5 minut dziennie, a następnie zwiększać odstępy w miarę postępów dziecka. Oprócz zabawek, do których dziecko zwykle nie ma dostępu, rodzice używają również smakołyków.

Czy powinieneś spróbować treningu na kocu?

Gdy dziecko opanuje samokontrolę, może zastosować ją do innych praktyk i miejsc publicznych poza domem. Pozwoli to rodzicom zmniejszyć ich zmartwienia, ponieważ dzieci pozostaną w miejscu przez cały czas, o jaki proszą. Jednak to w ocenie rodziców, czy uważają, że trening na kocu pomoże wychować ich dziecko.

Jaka jest ogólna metoda dyscypliny?

Metoda dyscypliny na kocu jest tym, co Michael i Debi Pearl promowali w swojej książce i jest źródłem treningu na kocu. Robi się to w bardzo młodym wieku, aby zaszczepić dziecku posłuszeństwo. Zgodnie z tą metodą rodzice muszą uderzyć dziecko, gdy opuszcza koc.

Jaka jest opinia psychologa dziecięcego na temat tej metody dyscypliny? Problemem stojącym za tą techniką jest to, że pozostawi ona pytanie „dlaczego dziecko nadal pozostaje bez odpowiedzi”. Pamiętaj, że dzieci muszą zawsze rozumieć cel tego, czego je uczysz, a nie tylko dlaczego muszą pozostać w kocu.

Czy Duggars używają treningu na kocu?

Nie jest jasne, które dzieci Duggarów używały treningu na kocu, ale Michelle stosowała podobną metodę, którą nazywa „cicho i spokojnie”. Według niej praktykuje się ją dwa lub trzy razy dziennie, aby nauczyć ich samokontroli i posłuszeństwa. Z drugiej strony Amy King woli, aby jej syn był bardziej ciekawski niż szkolony w bardzo młodym wieku.

Jaka jest perłowa metoda dyscypliny?

Jak pokrótce wspomnieliśmy, trening na kocu ma swoje korzenie w metodzie Pearl. Ale z powodu zalecanych fizycznych procedur dyscyplinarnych wielu rodziców potępiło używanie go dla swoich dzieci. Donoszono, że kary obejmowały uderzanie pasami lub łyżkami, a nawet wystawianie dzieci na zimną pogodę.

Pamiętaj, aby nigdy nie karać fizycznie dzieci w każdym wieku, ponieważ nie pomogłoby im to w nauce cennych lekcji. Nie znajdą powodu, dla którego są zranieni i będą tylko odczuwać ból.

Wniosek

Czy wiesz, że koce służą również do nauki dzieci? Wiedząc więcej o tym, czym jest trening kocowy w tym artykule, zrozumiałeś, że ma on na celu nauczenie dzieci samokontroli. Nigdy nie wolno wychodzić z koca ani używać zabawek, które są poza nim.

Jednak zawsze powinieneś skonsultować się z lekarzem dziecka w sprawie odpowiednich metod dyscyplinarnych dla Twojego malucha. Twoje dziecko musi zawsze rozumieć powód wzmocnienia lub kary.