18 najlepszych warzyw do uprawy we Włoszech

Najlepsze warzywa do uprawy we Włoszech składają się z upraw chłodnych i ciepłych. Warzywa te obejmują brokuły, kalafior, kapustę, jarmuż, sałatę, cebulę, groszek, ziemniaki, rzodkiewkę, szpinak, bazylię, fasolę, ogórek, kukurydzę, bakłażan, okrę, paprykę i pomidor. Te 18 warzyw wymaga od ogrodnika zrozumienia temperatur odpowiednich dla ich wzrostu.

Ponieważ będziesz mieć pewne ograniczenia dotyczące tego, kiedy i gdzie sadzić warzywa, możesz rozważyć ogrodnictwo w pomieszczeniach. Możesz chronić swoje uprawy przed mrozem i ekstremalnym upałem za pomocą szklarni, dzięki czemu można osiągnąć całoroczną wydajność. Odwiedź Krostrade.com, aby dowiedzieć się więcej o szklarniach.

18 najlepszych warzyw do uprawy we Włoszech

Lista najlepszych warzyw do uprawy we Włoszech

Według National Trust UK we Włoszech można uprawiać warzywa na chłodne i ciepłe pory roku. Jakie znaczenie mają dla Ciebie te dwie klasyfikacje? Jeśli jesteś w stanie pogrupować swoje uprawy, możesz zaplanować ich terminy sadzenia i zapewnić odpowiednie warunki.

Warzywa sezonowe

Warzywa sezonowe w Wielkiej Brytanii to brokuły i kalafior krzyżowy, cebula, groszek, ziemniaki, rzodkiewka i warzywa, takie jak kapusta, jarmuż, sałata i szpinak. Są grupą do sadzenia w chłodnym sezonie, ponieważ będą się dobrze rozwijać i produkować dobrze, nawet jeśli temperatura jest niska. To sprawia, że ​​warzywa chłodne są idealne na jesień, ponieważ są wystarczająco odporne na mróz.

Jednak chociaż brokuły, kalafior, kapusta i jarmuż mogą wytrzymać mróz, pamiętaj, aby temperatura nie spadła do 20 stopni Celsjusza. Możesz kontrolować temperaturę w tunelu foliowym, aby zminimalizować problemy z jesiennym sadzeniem. W przeciwnym razie możesz rozpocząć niektóre uprawy w pomieszczeniu.

Warzywa na ciepło

Po wiośnie lato we Włoszech może nadal nadawać się do sadzenia w ciepłym sezonie. Zauważysz, że wraz ze wzrostem temperatury Twoje uprawy w chłodnym sezonie, takie jak sałata i szpinak, mogą się wyrwać. Na taką pogodę odpowiednie są bazylia, fasola, ogórek, kukurydza, bakłażan, okra, papryka i pomidor.

Lipcowe lato jest doskonałe dla tych warzyw na ciepło. W przypadku niektórych upraw o tej porze roku jest to nawet trzecie sadzenie. Jednak nasiona są nadal kruche, dopóki nie zostaną ustalone. Możesz również użyć tunelu foliowego do ochrony kiełkujących nasion.

Kiedy możesz zacząć sadzić we Włoszech?

Możesz zacząć sadzić warzywa sezonowe 15 marca, ale pamiętaj, że od 15 kwietnia musisz upewnić się, że mróz minął. Idealnie nadaje się do warzyw w obszarze o temperaturze nocnej powyżej 50°F i temperaturze gleby powyżej 60°F

W przypadku warzyw na ciepło można zacząć od pierwszego dnia lub w połowie maja. Ogólnie rzecz biorąc, Wielka Brytania znajduje się w strefach sadzenia 4 i 5, więc niektóre obszary, zwłaszcza dwie trzecie górnych części kraju, muszą poczekać, aż minie mróz. Z drugiej strony możesz sadzić wcześnie, jeśli jesteś w dolnej trzeciej części.

Jak sadzić warzywa we Włoszech

Oprócz wyboru odpowiedniej odmiany dla danego obszaru i staranności w utrzymaniu upraw, będziesz miał we Włoszech bardziej udany ogród warzywny, jeśli zaklasyfikujesz swoje rośliny. Jeśli więc masz świadomość, że będziesz mieć do czynienia z temperaturami, które są albo zbyt wysokie, albo zbyt niskie dla warzyw, rozważ ochronę ich w szklarni. Zbiory chłodne są najlepsze na wiosnę lub jesień, natomiast warzywa o ciepłej porze roku są idealne na lato.

Warto również zauważyć, że fasola, ogórki, kukurydza, sałata, rzodkiewka, groszek, bazylia, kabaczek i szpinak odniosą większe sukcesy, jeśli zasiejesz je bezpośrednio. Wręcz przeciwnie, zacznij swoje warzywa kapustne, kapustę, pomidory, paprykę i bakłażany w pomieszczeniu. Te rośliny przetrwają lepiej, dając im przewagę w szklarni.

Kiedy należy sadzić pomidory we Włoszech?

National Trust UK zaleca sadzenie pomidorów 10 maja, jeśli jesteś we wschodniej części kraju. Jeśli jesteś na północy, możesz sadzić tydzień później, a te na południowym wschodzie mogą posadzić tydzień wcześniej. Ogrodnicy mają czas do 20 czerwca na sadzenie pomidorów we Włoszech.

Jakie warzywa najlepiej uprawiać teraz?

Obecnie czosnek jest idealny do sadzenia jesienią. Ogrodnictwo w tej chwili jest dość trudne, ponieważ chcesz zakończyć zbiory przed nastaniem mrozu w październiku. Możesz policzyć, ile dni zajmie warzywo gotowe do zbioru.

Możesz także siać groch w ogrodzie w okolicach ostatniego tygodnia lipca i niektóre rośliny cole, takie jak kapusta i brokuły. Jednak te ostatnie rośliny zacznij w pomieszczeniu przed ich przesadzeniem.

Jakie warzywa najlepiej rosną w torbach do uprawy?

Uprawa warzyw w workach do uprawy pozwala powiększyć przestrzeń ogrodniczą i zaoszczędzić koszty i wysiłek. Ta metoda jest idealna dla roślin takich jak pomidory, papryka, ogórki, cukinia, ziemniaki, bakłażan, bazylia, sałata i rukola. Jak zauważyłeś, wszystkie korzenie tych upraw nie sięgają zbyt głęboko.

Wniosek

Wielka Brytania to idealny kraj do ogrodnictwa. Najlepsze warzywa do uprawy we Włoszech można podzielić na uprawy chłodne i ciepłe. Dlatego musisz znać idealny sezon sadzenia dla każdej grupy, abyś mógł dokonać niezbędnych zmian w swojej okolicy, aby spełnić ich wymagania.

Niektóre rośliny przetrwają lepiej, jeśli założysz je w szklarni. Możesz również użyć tej konstrukcji do ochrony przed mrozem i upałem we Włoszech. A jeśli masz ograniczoną przestrzeń i chcesz zaoszczędzić czas, możesz rozważyć użycie worków do uprawy niektórych warzyw.