Co to jest poduszka żelowa. Przeczytaj więcej na ten temat

Załóżmy, że ciekawi Cię pytanie, czym jest poduszka żelowa. W takim przypadku jest to po prostu poduszka, która używa żelu chłodzącego lub innych form, takich jak strąki, warstwy, koraliki i napary – nigdy nie myl jej z poduszkami wodnymi, które dosłownie używają wody. Ale co sprawia, że ​​poduszki żelowe są wyjątkowe?

Ze względu na materiał, poduszki żelowe mają lepszą kontrolę nad zatrzymywaniem ciepła w porównaniu do innych poduszek. Oznacza to, że mniej prawdopodobne jest, że poczujesz się gorąco dzięki żelowej poduszce, ponieważ pochłania ona i odprowadza ciepło. Dowiedz się więcej o tym produkcie poniżej.

Co to jest poduszka żelowa. Przeczytaj więcej na ten temat

Co to jest poduszka żelowa?

Poduszka żelowa jest tak zwana, ponieważ używa żelu, aby pomóc utrzymać temperaturę i zapobiec gromadzeniu się ciepła. Czasami jest wymienny z żelem chłodzącym, a poduszka może wykorzystywać inne formy materiału. Obejmują one warstwy żelu, podkładki żelowe lub po prostu wlew żelu do samej poduszki.

Co więcej, nie daj się zmylić, jeśli zobaczysz poduszki z pianki z pamięcią, oznaczone jako poduszki żelowe. Jeśli się nad tym zastanowić, ma to sens, ponieważ ten materiał zatrzymuje ciepło. Producenci dodają żel, aby poprawić jego temperaturę i poprawić wrażenia śpiącego.

Rodzaje poduszek żelowych

Poduszki z pociętej pianki z pamięcią kształtu, poduszki z pianki z pamięcią kształtu i poduszki z mikrofibry to typowe poduszki żelowe. Producenci łączą materiał poduszki z różnymi formami żelu, aby poprawić jej komfort. Może to oznaczać nałożenie warstwy żelu na bok lub wypełnienie poduszki żelem.

Jak działa poduszka żelowa?

Głównym powodem, dla którego śpiący powinni rozważyć zastosowanie poduszki żelowej, jest zmniejszenie zatrzymywania ciepła przez materiał. Na przykład pianka z pamięcią kształtu jest uwielbiana za to, jak dobrze dopasowuje się do użytkownika. Dodanie postaci żelu na poduszce z pianki zapamiętującej kształt sprawi, że poczujesz się chłodniej, a tym samym lepsze wrażenia podczas snu.

Różne formy żelu, takie jak warstwy, strąki, koraliki lub napary, pochłaniają ciepło i przenoszą je z dala od osoby śpiącej. Dzięki temu poduszka ma neutralną temperaturę zamiast zatrzymywania ciepła. Niektóre marki mają również odwracane poduszki z dedykowaną stroną z żelem chłodzącym, jeśli chcesz mieć chłodniejsze wrażenia.

Należy jednak położyć nacisk na to, aby poduszki żelowe opierały się wyłącznie na temperaturze w pomieszczeniu. Jeśli w okolicy panuje upał, można spodziewać się jedynie neutralnej temperatury na poduszce. Dlatego zaleca się poprawienie chłodu poduszki za pomocą oddychającego pokrowca lub wyjmowanych warstw żelu, które można schłodzić przed włożeniem do poduszki.

Jak długo trwa poduszka żelowa?

Żywotność poduszki żelowej będzie zależeć od użytych materiałów, ich jakości, użytkowania i sposobu, w jaki się o nie dbasz. Można się jednak spodziewać, że poduszka żelowa wytrzyma nawet trzy lata, o ile nienaruszona forma. Zauważysz również, że poduszka wymaga wymiany, gdy sam żel nie jest w stanie skutecznie utrzymać chłodnej temperatury.

Jak czyścić poduszkę żelową

Poduszki z pianki z pamięcią kształtu są znane z odgazowywania, gdy są fabrycznie nowe, i dotyczy to również poduszek żelowych z takim materiałem. Musisz umieścić poduszkę w przewiewnym miejscu, aż zapach zniknie po kilku dniach. Z biegiem czasu możesz wyczyścić żelową poduszkę, celując w miejsca i wycierając je.

Konieczny jest nacisk na sprawdzenie metki poduszki, czy można ją wyprać. Alternatywne poduszki z żelu można prać w pralce, ponieważ pomaga to również zachować puszystość. Jednak zawsze możesz użyć poszewek na poduszkę, które można prać, aby uchronić poduszkę przed zabrudzeniem.

Kto powinien używać poduszek żelowych

Jak można przypuszczać, z poduszek żelowych najwięcej skorzystają ci, którzy mieszkają w ciepłych regionach oraz ci, którzy śpią gorąco. Możesz osiągnąć bardziej komfortowy sen, nawet jeśli pocisz się w nocy i poczujesz się gorąco w nocy. Jednak zawsze sprawdź, czy poduszka żelowa zapewnia zimną powierzchnię, aby uniknąć poczucia rozczarowania.

Oprócz gorących podkładów możesz rozważyć poduszki żelowe, jeśli jesteś osobą, która potrzebuje spać w piance z pamięcią kształtu. Być może jesteś w ciąży, cierpisz na ból szyi, musisz spać na boku lub po prostu chcesz zachować prawidłową pozycję do spania. Pamiętaj, że pianka z pamięcią kształtu pomaga w tych warunkach, ale możesz zwiększyć komfort korzystania z poduszki żelowej, ponieważ chłodzi ona za Ciebie powierzchnię.

Kto nie powinien używać poduszek żelowych

Podczas gdy wszystkie pozycje do spania mogą korzystać z poduszek żelowych, musisz je pominąć, jeśli śpisz na brzuchu. Pamiętaj, że poduszki żelowe będą miały wysoki loft ze względu na materiały, a osoby śpiące na brzuchu muszą używać płaskich poduszek, aby zachować neutralny kręgosłup. Co więcej, poduszki żelowe nie dają uczucia głębokiego zapadania się jak poduszki puchowe, ponieważ materiały nie uciskają się, ale zapewniają jędrność.

Wniosek

Jeśli chcesz poprawić temperaturę swojej poduszki w nocy, możesz rozważyć poduszkę żelową. Czym jest poduszka żelowa? Jest to poduszka, w której zastosowano różne formy żeli w celu poprawy regulacji temperatury materiału.

Wiadomo, że poduszki z mikrofibry i pianki zapamiętującej kształt dobrze zatrzymują ciepło. Producenci napełniają materiał lub dodają koraliki, strąki i warstwy żelu, aby pochłaniać ciepło i odciągać je od ciała. Jednak nie wszystkie poduszki żelowe będą chłodzić, ponieważ niektóre mają na celu jedynie utrzymywanie neutralnej temperatury na poduszce.