Co to jest muślinowy koc: przydatny przewodnik

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co to jest muślinowy kocyk? Dlaczego ma znaczenie, czy go używamy, czy nie? Jednym z pierwszych przedmiotów, które należy przygotować w oczekiwaniu na dziecko, jest kocyk, z którym spędzą większość czasu, a jedną z najpopularniejszych tkanin jest muślin.

Aby dowiedzieć się więcej o tym kocu i dlaczego większość mam go kocha, powinieneś kontynuować czytanie.

Co to jest muślinowy koc: przydatny przewodnik

Do czego służy przede wszystkim muślinowy koc?

Koc muślinowy wykorzystuje tkaninę muślinową, która jest lekkim i oddychającym materiałem. Został drobno tkany, dzięki czemu przy dalszym użytkowaniu staje się jeszcze bardziej miękki. Jest to rodzaj tkaniny bawełnianej często spotykanej na kocykach i otulaczach dla niemowląt.

Matki uwielbiają używać go do owinięcia wokół swoich dzieci, ponieważ jest to jeden z najdelikatniejszych i najdelikatniejszych materiałów na rynku. Zapewnia również odpowiedni przepływ powietrza, co zmniejsza ryzyko przegrzania wśród niemowląt. Jest powszechnym prezentem podczas baby shower i dla mam po raz pierwszy.

Jeszcze bardziej niesamowite w tym materiale jest to, że im częściej się go pranie, tym staje się bardziej miękki. Jednym z głównych problemów związanych z kocykami dziecięcymi jest ich szorstkość i puch, gdy są używane zbyt często. Z muślinem nie musisz się o to martwić.

Koce muślinowe VS. Otulacze i koce odbiorcze

Koce muślinowe, koce odbiorcze i otulacze są często używane zamiennie. Wszystkie są przeznaczone dla niemowląt i niewiele różnią się od siebie.

Zarówno koce odbiorcze, jak i muślinowe to luźne ubrania, często używane do okrywania niemowląt. Jedyną różnicą w muślinie jest jakość tkaniny, która sprawia, że ​​jest on preferowany przez większość mam. Jest również nieco większy, co ułatwia korzystanie z pieluszki.

Koce przyjmujące są używane dla noworodków, ponieważ są mniejsze. Zmniejsza możliwość uduszenia się i pomaga dziecku zachować spokój.

Otulacze są podstawowym rodzajem tkaniny używanej w pieluszkach dla niemowląt. Praktyka sięga XVII wieku i służy do zmniejszania naturalnych odruchów niemowlęcia. Noworodki są wrażliwe na głośne dźwięki i często się boją.

Pieluszki zmniejszają również ich niepokój i poprawiają sen w nocy, naśladując uścisk matki. Chroni dłonie przed zarysowaniem delikatnej skóry. Jest to bezpieczna praktyka, o ile materiał jest wystarczająco ciasny, ponieważ luźne ubranie może przyczynić się do zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Jakie są zalety używania muślinu jako kocyka dla dziecka?

Używanie muślinu jako kocyka dla dziecka ma wiele zalet. Noworodki nie zawsze są łatwe w obsłudze, ale koce są jednym ze sposobów, aby cały proces był stosunkowo łatwy do opanowania.

  • Oddychający i organiczny

Niewygodny materiał, który zatrzymuje ciepło ciała dziecka, to ostatnia rzecz, jakiej oczekujesz od dziecka. Oprócz tego, że jest oddychający, muślin jest również organiczny i pochodzi z naturalnych włókien. Umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, zapewniając dodatkowy komfort.

  • Naśladuje dotyk matki

Otulacze są najczęściej używane w celu relaksu niemowlęcia. Miękka konsystencja muślinu sprawia, że ​​dziecko czuje się tak samo jak dotyk matki. Sprawia, że ​​czują się bezpiecznie i pewnie, a jednocześnie są delikatne.

  • Wspiera lepszy sen

Jednym z powodów, dla których dziecko nie może zasnąć w nocy jest uczucie dyskomfortu. Wiele rzeczy może się do tego przyczynić, ale najważniejszą rzeczą jest ich koc. Niektóre ubrania mogą być szorstkie dla skóry. Jeśli chcesz, aby w nocy spały spokojnie, najlepiej zapewnić im miły dla skóry kocyk.

  • Są wielofunkcyjne

Kocyki muślinowe służą nie tylko do powijaków. Mają wiele zastosowań w zależności od aktualnych potrzeb Twojego dziecka. Mogą działać jako osłona przeciwsłoneczna, gdy wyprowadzasz dziecko na zewnątrz, lub mata do przewijania, jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia.

Jakie są inne zastosowania muślinowego koca?

Oprócz tego, że jest to osłona przeciwsłoneczna i zmiana pokrowca, istnieją inne rzeczy, których możesz użyć jako alternatywy dla muślinowych koców.

  • Koc muślinowy jako okrycie do karmienia

Kiedy karmisz piersią w miejscach publicznych, nie chcesz, aby inni zerkali na twoją klatkę piersiową. Kocyki muślinowe zapewniają doskonałe okrycie bez narażania komfortu Twojego dziecka. Jest również na tyle duży, że nie uciska ciała maluszka.

  • Koc muślinowy jako koc bezpieczeństwa

Niemowlęta są sentymentalne, jeśli chodzi o przedmioty, które są im znajome. Koce muślinowe są trwałe, więc najprawdopodobniej nadal będą w dobrym stanie nawet po wielu latach użytkowania. Może być również wspaniałym przypomnieniem ich dzieciństwa w późniejszych latach.

  • Koc muślinowy jako ściereczka do odbijania

Plucie to normalna rzecz dla niemowląt, zwłaszcza gdy odbija się po spożyciu zbyt dużej ilości mleka. Koce muślinowe mogą być używane jako ściereczki do odbijania, ponieważ nie są szkodliwe dla skóry. Jednocześnie jest również bardzo chłonny, dzięki czemu nie będziesz musiał się cały czas martwić o poplamienie ubrań.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, czym jest muślinowy kocyk i dlaczego jest tak popularny, prawdopodobnie chciałbyś go dla swojego dziecka. Przestań się teraz wahać, abyś Ty i Twoje dziecko mogli mieć lepszy czas na związanie się.