Co to jest materac typu Split Queen? Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jeśli nie jesteś pewien, co to jest dzielony materac typu queen, po prostu dwa materace obok siebie, aby stworzyć królową. Jest to, co zrozumiałe, mniejsza opcja od podobnie skonstruowanego, podzielonego króla. Ale dlaczego nie po prostu kupić łóżka małżeńskiego na początek?

Niektórzy woleliby elastyczność dwóch materacy. Możesz przeczytać więcej poniżej, a kto wie? Podzielona królowa może być dla Ciebie idealnym łóżkiem!

Co to jest materac typu Split Queen? Wszystko

Co to jest materac typu Split Queen i czy jest dla Ciebie?

Jeśli chcesz lub potrzebujesz łóżka o wymiarach królowej, ale nie możesz się zgodzić na tę masę z kilku powodów, dobrze jest rozważyć zakup dzielonej królowej. Z samej nazwy ten materac jest podzielony na środku, ponieważ jest to połączenie dwóch materacy obok siebie, aby osiągnąć rozmiar łóżka typu queen.

Mówiąc dokładniej, każde łóżko w dzielonej królowej ma 80 cali długości i 30 cali szerokości, więc powierzchnia staje się 80 cali długości i 60 cali szerokości. Niektórzy producenci nazywają również dzieloną królową podwójnym łóżkiem i uważają, że mogą wystąpić niewielkie odchylenia od rozmiaru. Ale dlaczego ktoś miałby chcieć podzielonej królowej, a nie mieć łóżka typu queen-size na początek?

Powinieneś dostać dzielony materac typu queen, jeśli

Ponieważ podzielona królowa składa się z dwóch materacy, wygodniej będzie ją przenosić lub przechowywać. Przechodzisz przez wąskie schody i drzwi pojedynczo, w przeciwieństwie do przenoszenia prawdziwego łóżka typu queen-size. Przenoszenie podzielonej królowej z pokoju do pokoju byłoby prostsze i bezpieczniejsze, więc ci, którzy mają zwyczaj przenoszenia łóżek, mogą polubić tę wszechstronność.

Innym powodem, dla którego możesz polubić dzielone łóżko typu queen, jest to, że możesz indywidualnie dopasować każdy materac. Pamiętaj, że wymiary łóżka małżeńskiego sprawiają, że jest ono doskonałe dla par. Jeśli jednak każda osoba będzie miała własny materac, może dostosować go do swoich upodobań.

Nie musisz się martwić, że Twój partner straci idealne wsparcie i komfort, gdy podnosisz lub opuszczasz bok. Niektóre problemy, takie jak przenoszenie ruchu, gdy druga osoba wstanie i wstanie z łóżka, również znikną, ponieważ dotyczy to tylko twojej strony. I oczywiście, jeśli jesteś cięższy i musisz skorzystać z bardzo twardego łóżka, twój partner nie musi rezygnować ze swoich preferencji, które mogą być bardziej miękkim materacem.

Jaka jest różnica między materacem typu Queen a materacem Queen Split?

Jak wspomniano, królowa dzielona lub dzielona królowa lub podwójna królowa różni się od rzeczywistego łóżka królowej, ponieważ wykorzystuje dwa materace, aby mieć dokładne wymiary królowej. Ci, którzy używają regulowanych łóżek, zwykle używają również materaca dzielonego na królową, ponieważ umożliwia to dostosowanie boków dla wspólnych łóżek. Jednak zaletą łóżka typu queen-size nad łóżkiem typu queen-size jest to, że podział pośrodku tego drugiego może być zauważalny, zwłaszcza jeśli nie dzielisz materaca.

Czy możesz użyć dowolnego prześcieradła typu queen na dzielonym łóżku typu queen? Ponieważ podzielona królowa ma również wymiary 60 na 80 cali, może to zadziałać. Jednak głębokość może się różnić i musisz wziąć pod uwagę materiał konkretnego modelu, którego używasz.

Bezpieczniej jest kupić prześcieradło typu queen-size przeznaczone specjalnie do materaca typu queen-size, aby zapewnić dobre dopasowanie. Pamiętaj, że prawdopodobnie dopasujesz łóżko i potrzebujesz prześcieradła z głębszymi kieszeniami, aby pomieścić to, co będziesz robić. Możesz również otrzymać prześcieradło polecane przez markę do ich materaca.

Czy podzielona królowa jest taka sama jak dwoje bliźniaków?

Ponieważ dzielone łóżko typu queen-size wykorzystuje dwa materace, czy te materace są dwoma łóżkami pojedynczymi? Czy możesz po prostu użyć dwóch podwójnych materacy, aby stworzyć dzieloną królową? Odpowiedź brzmi: nie, ponieważ jeden podwójny materac ma 75 cali długości i 38 cali szerokości.

Jeśli połączysz dwa podwójne materace obok siebie, będzie on znacznie szerszy niż łóżko typu queen-size. Co więcej, materac typu queen jest dłuższy niż bliźniak. Dlatego nie możesz używać prześcieradła typu queen na dwóch podwójnych łóżkach lub użyć dwóch podwójnych materacy, aby stworzyć dzieloną królową.

Jak działa dzielony materac?

Materac dzielony wykorzystuje dwa materace obok siebie, aby uzyskać dokładne wymiary, takie jak standardowe rozmiary łóżek. Dlatego ma rozcięcie pośrodku, a każdą stronę można regulować indywidualnie i używać na regulowanej podstawie. Najpopularniejsze typy materacy typu split to split king, split California king i split queen.

Przeczytałeś już korzyści płynące z używania tego dzielonego projektu, zwłaszcza dla tych, którzy dzielą łóżko. Jednak materac dzielony może nie być dobrym wyborem, jeśli wolisz używać środka, ponieważ możesz wyczuć szczelinę. Co więcej, musisz zaopatrzyć się w specjalny zestaw pościeli do swojego materaca, aby mieć pewność, że wszystko będzie dobrze pasować.

Wniosek

Prawdopodobnie znasz dzielone łóżko typu king-size, ale istnieją inne rozmiary dzielonego materaca. Czy wiesz, co to jest materac typu split queen? Już sama nazwa składa się z dwóch materacy ustawionych obok siebie, tworząc wymiary tradycyjnego łoża małżeńskiego.

Może to być dobry wybór, jeśli sypiasz z partnerem, ponieważ każdy materac jest regulowany. Możesz również znacznie łatwiej przesunąć łóżko w ciasnych przestrzeniach, ponieważ nie zajmujesz się całą masą królowej.