Co to jest materac ILD: kompletny przewodnik po jędrności

Odpowiedź na to, czym jest materac ILD, łatwiej zrozumieć, jeśli odniesiemy ją do twardości i miękkości łóżka. Jest to miara stosowana do materacy, zwłaszcza pianek, takich jak pianka z pamięcią kształtu i lateks. Omówimy oceny ILD, aby pomóc Ci je lepiej zrozumieć bez mylącego żargonu.

Zalecamy również zapoznanie się z tym poradnikiem, jak wybrać twardość materaca. ILD ma również pewien związek z twardością łóżka, więc musisz również zrozumieć skalę twardości. Należy jednak pamiętać, że ILD nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na twardość materaca.

Co to jest materac ILD: kompletny przewodnik po jędrności

Wszystko, co należy wiedzieć o ILD w materacach

Co to jest ILD?

ILD to skrót od Indentation Load Deflection, dzięki któremu dowiesz się, jak twardy lub miękki jest materac. Zobaczysz również wartość ILD w innych produktach piankowych, takich jak meble i siedzenia. Dla głębszego zrozumienia ILD odnosi się do tego, ile siły potrzeba do ściśnięcia pianki.

ILD a IFD

ILD jest tym samym, co IFD lub ugięcie siły wrażenia. Te dwie wartości są wymienne, ponieważ mierzą siłę potrzebną do ściśnięcia pianki. Jednak w materacach częściej zobaczysz oceny ILD.

Niska ILD a wysoka ILD

Niska ocena ILD wskazuje, że jest to materac miękki, natomiast materac o wysokiej ocenie ILD to materac twardy. Im niższa ocena ILD, tym bardziej miękka pianka, a im wyższa ocena ILD, tym twardsza pianka. Producenci materacy będą również stosować ilościowe pomiary ILD, takie jak miękkie, średnie, średnio twarde i twarde.

ILD i jędrność

Wartość ILD materaca pomoże określić jego miękkość lub twardość. Jednak ILD nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na twardość, ponieważ dotyczy tylko pojedynczej warstwy pianki materaca. Inne materiały w środku również dyktują ogólną sztywność łóżka.

Czym są oceny ILD?

Ocena ILD lub ocena ILD 25% to liczba funtów nacisku potrzebna do skompresowania warstwy pianki, aby osiągnąć głębokość 4 cali o 25%. Oceny ILD pomogą Ci określić, czy materac jest miękki, średnio miękki, średnio twardy, średnio twardy i twardy. Niezbędne jest zrozumienie ocen ILD, aby dowiedzieć się, który materac jest najlepszy do spania.

Miękki materac

Ocena ILD 19, 20 i 21 oznacza miękki materac. Te wartości mogą być zbyt niskie dla idealnej powierzchni do spania, ponieważ twoje ciało zapadnie się zbyt głęboko na piance. Jeśli pianka nie będzie zmniejszać nacisku, stracisz wsparcie, które jest kluczowe dla prawidłowej postawy podczas snu.

Materac średnio miękki

Materac o średniej miękkości będzie miał ocenę ILD 22 lub 23. Ta twardość materaca jest idealna dla dzieci lub osób, które chcą trochę zagłębić się bez zbytniego wchodzenia. Jednak średnio miękkie łóżka nie są tak powszechne w porównaniu ze średnimi materacami.

Materac średni

Najpopularniejsza i najbardziej preferowana twardość materaca jest średnia, ponieważ sprawdzi się na prawie wszystkich rodzajach podkładów. Średni materac ma wartość ILD 24, 25 lub 26. Jeśli nie masz pewności, jaki materac otrzymać na podstawie oceny ILD, rozważ średnie łóżko.

Materac średnio twardy

Materace z oceną ILD 27, 28, 29, 30 lub 31 są uważane za średnio twarde. W porównaniu ze średnim łóżkiem o wartości mniejszej niż 27, nie doświadczysz żadnego zatonięcia na średnio twardym materacu. Możesz skorzystać z tego materaca, jeśli chcesz mieć łóżko na ból pleców.

Twardy materac

Twardy materac będzie miał wartość ILD 32, 33, 34, 35 lub 36. Można zobaczyć ocenę powyżej 36, ale łóżko będzie zbyt sztywne, aby było wygodnie. Jednak ci, którzy śpią na brzuchu, skorzystają z twardego materaca piankowego, aby zachować neutralność kręgosłupa.

Co to jest ocena jędrności 20 ILD?

Materac o twardości 20 ILD to miękkie łóżko. Ci, którzy chcą mieć powierzchnię spania, która popycha ich głęboko, poczują się komfortowo z materacem 20 ILD. Uważaj jednak na spanie w bardzo miękkich materacach, ponieważ nie zapewnia to wsparcia, co prowadzi do długotrwałego bólu ciała.

Jaka jest gęstość pianki?

Gęstość pianki odnosi się do ilości pianki na mierzalny rozmiar. Na przykład, jeśli zważysz blok pianki mierzący określony wymiar i ma on 3LB, ma on gęstość 3LB. Najczęstsze gęstości pianek to 1LB, 2LB i 3LB, ale można również zobaczyć materiały o wysokości do 15LB.

Pamiętaj, że gęstość pianki nie mówi Ci, jak twarda będzie. Zamiast tego daje wyobrażenie o trwałości materiału. Z tego powodu do mebli często stosuje się pianki o dużej gęstości, ponieważ są one w stanie wytrzymać zapotrzebowanie na użytkowanie.

Wniosek

I to wszystko! Podsumowując odpowiedź na pytanie, czym jest materac ILD, pomaga określić, jak miękki lub twardy jest produkt piankowy. Im wyższa wartość ILD, tym jest twardsza, a im niższa wartość ILD, tym bardziej miękka będzie.

Pamiętaj, że przy zakupie materaca nie wystarczy spojrzeć na oceny ILD. Powinieneś także rozważyć inne materiały, które pomogą Ci ocenić oczekiwaną jędrność. Zalecamy również zapoznanie się z gęstościami pianek.