5 szybkich i łatwych kroków, jak zrobić koc na kołdrę

Kołdra jest obecnie popularnym przedmiotem, zwłaszcza dla tych, którzy kochają biwaki lub podróże. Jeśli potrafisz szyć, wiedziałbyś, jak zrobić kołdrę za ułamek jego kosztów w sklepach.

Jeśli jeszcze ich nie znasz, kołdra jest kołdrą ze strategicznie wszytą kieszenią, dzięki czemu możesz ją złożyć i zrobić poduszkę.

5 szybkich i łatwych kroków

Mogą być tak duże lub tak małe, jak chcesz, a nawet możesz je dostosować do własnych upodobań.

Przewodnik krok po kroku, jak zrobić kołdrę

Każdy, kto ma podstawowe umiejętności szycia i kilka metrów materiału, może zrobić własny kołdrę. Jeśli uważasz, że jesteś na to gotowy, oto prosty przewodnik krok po kroku, jak zacząć.

Krok 1. Przygotuj swoje materiały

Jak w przypadku każdego projektu, musisz najpierw przygotować narzędzia i materiały. Wybierz wybraną tkaninę.

Polar, flanelowa i bawełniana tkanina sprawiają, że kołderki są ciepłe i przytulne, a pluszowy materiał doskonale nadaje się na kocyki dziecięce. Jeśli jednak planujesz używać kołdry na pikniki lub na kempingu, prawdopodobnie powinieneś wybrać wodoodporny materiał.

Będziesz także potrzebować izolacji lub wyściółki między górnymi i dolnymi kawałkami materiału. Materiał ten, zwany mrugnięciem, nie powinien być zbyt gruby, abyś nie miał problemu ze złożeniem kołdry do kieszeni na poduszkę. Popularnym wyborem jest wata bawełniana, ale można też użyć wełny lub poliestru.

Ile materiału będziesz potrzebować? Na koc dla dorosłych potrzebne będą dwa kawałki materiału o wymiarach 1,8 metra na 1,5 metra oraz dodatkowy półmetrowy materiał na kieszeń na poduszkę. W przypadku kocyka dla dziecka potrzebujesz 1,4 metra materiału, aby przyciąć materiał o wymiarach 36 na 44 cale i użyć pozostałej tkaniny jako kieszeni na poduszkę.

Krok 2. Zszyj główny materiał

Zacznij od położenia jednego kawałka materiału na drugim tak, aby wzory się stykały.

Połóż materiał do mrugnięcia na wierzchu dwóch kawałków i zepnij ze sobą krawędzie warstw. Mrugnięcie powinno mieć dokładny rozmiar tkaniny.

Zszyj warstwy razem, pozostawiając półcalowy szew. Uważaj, aby zostawić 12-calowy otwór gdzieś wzdłuż krawędzi, ponieważ będziesz musiał obrócić koc na prawą stronę przez ten otwór. Możesz użyć ołówka, aby wypchnąć rogi.

Zszyj ¼ cala końcowy szew wzdłuż krawędzi kołdry, łącznie z otworem. Zabezpieczy to brzegi kołdry i nada jej schludniejszy wygląd.

Krok 3. Zszyj kieszeń na poduszkę

Wykonując kieszeń na poduszkę, powtórz proces szycia koca, ale bez mrugnięcia. Użyj mniejszych kwadratów do kieszeni na poduszkę.

Upewnij się, że brzegi pikowania są wyrównane przed rozpoczęciem szycia.

Krok 4. Złóż kołdrę

Zacznij od położenia większego koca na płaskiej powierzchni i przypnij kieszeń na poduszkę do górnej części kołdry.

Obszyj trzy boki kieszeni. Pozostaw górną część otwartą, ponieważ w tym miejscu położysz złożoną kołdrę.

Krok 5. Złóż kołdrę

Połóż koc kieszenią do dołu. Złóż na trzy części, zaczynając od długości kołdry, a następnie od góry do dołu. Na koniec odwróć kieszeń na lewą stronę, aby zrobić poduszkę.

Kiedy używasz kołdry?

  • Na kemping

Kemping to przede wszystkim przenośność i nikt nie chce myśleć o zabraniu ze sobą poduszek i koców z polaru. Zamiast tego mogą przynieść swoje kołdry.

Te przedmioty są wykonane tak, aby były ciepłe, więc nie musisz się martwić o zamarznięcie w nocy.

Jeśli masz wodoodporną kołdrę, możesz również użyć tego do ustawienia go na ziemi podczas pikników. W ten sposób możesz zachować suchość w mokrej trawie lub łatwo oczyścić się z brudu lub piasku.

Quillows są łatwe do spakowania i przechowywania i są mniej nieporęczne niż zabranie ze sobą poduszki i koca!

  • W podróży

Niezależnie od tego, czy podróżujesz samochodem, czy samolotem, chciałbyś być tak wygodny, jak to tylko możliwe. Możesz zabrać kołdrę do samolotu, aby zapewnić sobie ciepło podczas długich lotów.

Jeśli często podróżujesz samochodem, możesz je porządnie złożyć jako poduszki, zamiast robić bałagan na tylnym siedzeniu.

  • Na czas gry

Quillows nie ogranicza się do użytku przez osoby dorosłe. Największe korzyści przyniosą dzieciom.

Dzieci mogą używać kołder jako mat do zabawy lub kocyków, aby były zaangażowane. Może również pomóc im nauczyć się małej odpowiedzialności, pozwalając im chować koce w poduszki po zabawie.

Wniosek

Quillows to świetne projekty rzemieślnicze, które możesz zrobić ze swoimi dziećmi. Możesz nauczyć je, jak zrobić kołdrowy kocyk do przechowywania lub podarowania ich przyjaciołom na urodziny lub Boże Narodzenie.

Quillows można również dostosować, dzięki czemu można wykazać się kreatywnością przy użyciu farby do tkanin, puszystego kleju i brokatu – możliwości są nieograniczone. Możesz również dodać zamki błyskawiczne i guziki, aby kołdra nie wyskakiwała i utrzymywała porządek i porządek w domu.

Eksperymentuj z kołdrą tyle, ile chcesz, to świetny projekt do zrobienia z dziećmi.