Zrób to sam, jak zbudować fotel rozkładany Hale

Zbudowanie rozkładanego fotela nie jest łatwym zadaniem. Ten proces składa się z wielu etapów i może być trudny dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie robił czegoś takiego. Poniższe instrukcje poprowadzą Cię przez proces budowania od podstaw rozkładanego fotela na powietrze!

Kroki budowania fotela z fotelem lotniczym Hale

Krok pierwszy: Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zmierzyć, ile materiału będziesz potrzebować na oparcie i podłokietniki krzesła. Aby to zrobić, weź taśmę mierniczą z jednej strony pach do drugiego końca fotela (przód).

Zrób to sam

Zaznacz tę długość na swojej miarce lub linijce, a następnie złóż miarkę na pół i zrób znak po drugiej stronie tej linii. Tyle materiału potrzebujesz na jedno ramię, więc dodaj, ile elementów na ramię ma twoje krzesło, aby dowiedzieć się, ile materiału jest potrzebne.

Krok drugi: Połóż materiał płasko z niewłaściwymi stronami razem i zmierz od każdej krótkiej krawędzi (strona, na której właśnie zaznaczyłeś, ile materiału należy wyciąć), tak aby była to połowa miary na miarce lub linijce.

Krok trzeci: Wytnij dwa kawałki materiału, zszyj jeden szew boczny, a drugi zostaw otwarty (aby odwrócić się na lewą stronę), a następnie obszyj obie dłuższe krawędzie mereżką rolowaną.

Krok czwarty: Połóż je złymi stronami razem, wyrównaj surowe krawędzie i przypnij.

Krok piąty: zszyj je razem.

Krok szósty: Odwróć na lewą stronę (użyj agrafki, aby ułatwić skręcanie), a następnie wyprasuj na płasko. Ostatnim krokiem jest przyszycie go do krzesła!

Co to jest rozkładany fotel Hale Air?

Fotel Hale Air Recliner to specjalnie zaprojektowany mebel, który pozwala komuś położyć się bez użycia rąk. Posiada nadmuchiwaną podkładkę, która po napompowaniu podtrzymuje plecy i możesz regulować, ile zapewnia, poprzez siłę nacisku na pompę powietrza.

Cechy fotela pneumatycznego Hale

To krzesło ma również ochraniacze na ramiona dla wygody i sposobu regulacji, jaka część ramienia pokrywają poduszki.

Krzesło jest wyposażone w odłączany kabel, który umożliwia podłączenie go do zewnętrznej pompy powietrza, ale większość ludzi decyduje się nie uruchamiać tego kabla i zamiast tego używa pompki na baterie, która może być zasilana ośmioma bateriami D-cell lub jedną Zasilacz samochodowy 12V.

Jak dbać o fotel Hale Air

#1. Poduszki na krześle powinny być regularnie opróżniane i wietrzone, aby nie spleśniały.

#2. Niektóre osoby używają również węża do odkurzacza, aby napompować je z zewnętrznej pompy powietrza, ale może to zająć więcej czasu niż użycie dłoni. Paski, które trzymają krzesło razem, muszą być dokręcane co kilka tygodni, a krzesło powinno być odwrócone do góry nogami i potrząsane, aby usunąć brud.

Jak naprawić mechanizm fotela pneumatycznego Hale

Łatwo to naprawić. Wszystko czego potrzebujesz to śrubokręt, szczypce i szczypce półokrągłe.

Najpierw poluzuj zawór ciśnieniowy, obracając go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara ręką lub śrubokrętem. Następnie odkręć drążek napinający z komory powietrznej, a następnie za pomocą szczypiec z ostrymi końcówkami usuń wszelkie zabrudzenia nagromadzone w mechanizmie.

Następnie wkręć drążek napinający z powrotem do komory powietrznej i dokręć ręką lub śrubokrętem. Jeśli dokręciłeś go zbyt mocno, poluzuj go, ponownie obracając zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Możesz teraz zamknąć krzesło i napompować jak zwykle!

Kroki spłaszczania materaca powietrznego

Krok 1. Rozepnij materac i nadmuchaj

Krok 2. Połóż się na materacu i podciągnij kolana do klatki piersiowej, kołysząc się w przód iw tył przez kilka minut, aż będzie płaski.

Krok 3. Wypuść powietrze z jednej strony, a następnie użyj przedmiotu (np. dużej książki), aby stanąć pionowo w rogu, który jest nadal napompowany

Krok 4. Zwolnij nacisk z drugiego końca, obserwuj, czy obiekt spadnie, powtórz.

Krok 5. Opróżnij materac i pozwól mu ostygnąć przed przechowywaniem

Jak dokładnie wyczyścić brudny fotel?

Nałóż na tkaninę silny środek do czyszczenia tapicerki

Pracuj na małych odcinkach i delikatnie szoruj starą szczoteczką do zębów, aż cały brud zostanie usunięty. Pozwól mu wyschnąć przed ponownym użyciem.

Aby uzyskać bardziej uporczywe plamy, spróbuj użyć roztworu do czyszczenia dywanów zmieszanego z wodą na rozkładanym fotelu; następnie zetrzeć nadmiar roztworu czystą, suchą ściereczką

Jeśli tkanina jest zużyta lub poplamiona do tego stopnia, że ​​nie można jej uratować, możesz skontaktować się ze sklepem tapicerskim i zlecić wykonanie nowej

Wskazówki dotyczące czyszczenia i pielęgnacji fotela:

#1. Upewnij się, że ostygnie przed przechowywaniem. Może rozwijać się pleśń i pleśń, co może prowadzić do trwałego uszkodzenia lub poplamienia wilgotnej tkaniny.

#2. Kiedy nie jest używane, trzymaj krzesło przykryte starym prześcieradłem lub plastikiem.

#3. Odkurzaj krzesło za pomocą szczotki co miesiąc i w razie potrzeby wyczyść pokrowce fotela (co trzy miesiące, jeśli nie można ich prać).

#4. Wyczyść tapicerkę bezpianowym szamponem o zrównoważonym pH.