Zalecany wiek dziecka, aby przestało spać w gondoli

Wielu rodziców zastanawia się, w jakim wieku dziecko powinno przestać spać w łóżeczku. Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, w jakich okolicznościach dziecko jest wychowywane i jakiego rodzaju pościeli używa.

Jeśli Twoje dziecko urodziło się przedwcześnie lub ma inne schorzenia, możesz chcieć, aby spało w kołysce, aż osiągnie odpowiednią wagę i wzrost dla swojego wieku. Innym razem może się zdarzyć, że gondola jest za mała, aby Twoje rosnące dziecko mogło wygodnie spać, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby się go pozbyć!

Zalecany wiek dziecka

W tym poście na blogu zbadamy, jakie czynniki wpływają na to, jaki wiek najlepiej nadaje się do aranżacji przed snem Twojego malucha.

Najlepszy wiek, aby powstrzymać dziecko przed spaniem w gondoli

Jeśli chodzi o wiek dziecka, które powinno przestać spać w łóżeczku, najważniejsze jest to, jakiego rodzaju pościeli używa. Jeśli Twoje dziecko urodziło się przedwcześnie lub ma inne schorzenia, możesz chcieć, aby spało w kołysce, aż osiągnie odpowiednią wagę i wzrost dla swojego wieku.

Rzeczy, które należy rozważyć przed powstrzymaniem dziecka przed spaniem w gondoli

  • Niemowlęta przewracają się na bok gondoli

Boki gondoli z siateczki mają na celu powstrzymanie rzeczy przed dostaniem się do środka. Upewnij się, że gondola ma siateczkę.

Niemowlęta nie mogą czkać, kichać ani odwracać głowy jak dorośli. Oznacza to, że są bardziej podatne na uduszenie z powodu ryzyka poruszania się z przedmiotem w nich tkwiącym, gdy są nieprzytomne!

Kiedy Twoje dziecko zaczyna się przewracać w łóżeczku lub w jakim wieku przewracają się dzieci? Zgodnie z artykułem na stronie Helpmegrowmum.com „Niemowlęta i małe dzieci mogą potrzebować niewielkiej pomocy, aby wrócić na czworakach po ułożeniu płasko na czymś takim, jak podłoga”.

W wieku 6 miesięcy Twoje dziecko będzie miało swój pierwszy ważny kamień milowy. Będą obracać się w obu kierunkach, a także mogą przewracać się z brzucha na plecy! Dlatego pamiętaj, aby zwracać szczególną uwagę między 4-6 miesiącem, kiedy zaczniesz przygotowywać się do tej wielkiej zmiany, przyzwyczajając je do spania w pojedynkę lub przenosząc się na łóżko z barierkami, aby były bezpieczne podczas godzin snu.

Rodzice powinni zawsze upewnić się, że ich dziecko jest bezpieczne w bezpiecznym, przytulnym miejscu. Najlepszym sposobem, aby zapobiec przewróceniu się dziecka na brzuch i poczuciu dyskomfortu lub nawet kontuzji, może być koc Anti-Rollover!

  • Monitoruj wagę

Cały przedział wiekowy gondoli mieści się w przedziale od 4 do 6 miesięcy, po czym musisz przestać go używać. Ponieważ Twoje dziecko nie będzie już czuło się komfortowo w małym łóżeczku, gdy dorośnie na tyle, że gdy tylko jego głowa dotknie górnej podkładki, zacznie płakać, ponieważ jest dla niego za wysoka!

Ale co, jeśli masz wcześniaka? Ile czasu będzie potrzebował, aby wyrosnąć z łóżeczka i ile do tego czasu może w nim spać niemowlę? To samo dzieje się z limitami wagowymi. Producenci zalecają stosowanie ich dla niemowląt ważących 15 funtów lub mniej (w zależności od projektu i materiału), ale niektóre mogą być również w stanie pomieścić cięższe niemowlęta.

Niemowlęta mogą rosnąć w różnym tempie, co oznacza, że ​​niektóre mogą być bardziej dojrzałe niż oczekiwano i przekroczyć limit wagi, zanim będą gotowe.

Porada dla naszych mamusi

Jako nowy rodzic łatwo jest poczuć syndrom oszusta. Kiedy Twoje dziecko jest jeszcze w łóżeczku i jeszcze nie przewraca się ani nie siada samo, nie podejmuj tak szybko żadnych decyzji! Poświęć trochę czasu, aby ocenić, co teraz o nim wiesz, zanim zdecydujesz, kiedy powinien wyprowadzić się z łóżeczka – przynajmniej do tego czasu pozwól im spać w wygodnym, przytulnym (i ciepłym!).

Kiedy Twoje dziecko jest duże dla swojej gondoli?

Dziecko jest gotowe do łóżeczka po ok. 6 miesiącu życia. Nie oznacza to, że potrzebuje swojego pokoju, ale raczej powinieneś przenieść go z gondoli na coś większego, na przykład łóżko lub podłogę, na czas zabawy.

Pierwsze lata są tak ważne – uczą dzieci, jak dużą wolnością cieszą się dorośli! Najlepiej więc, jeśli w ogóle to możliwe, spróbuj odłożyć malucha do wieku niemowlęcego, kiedy miejmy nadzieję, że zacznie działać zdrowy rozsądek.

Czy mogę pozwolić dziecku spać w gondoli, nawet gdy się przewraca?

Dziecko powinno zawsze czuć się bezpiecznie w swoim otoczeniu. Jeśli zauważysz, że gondola za bardzo się przewraca, najlepiej pozbyć się tego produktu i kupić coś o większej stabilności dla bezpieczeństwa Twojego dziecka. Jednakże, jeśli niemowlę spało dobrze, zanim zdążyło się nawet przewrócić na własną rękę, to może nie być nic złego!

Wniosek

Najlepszą porą, aby położyć dziecko do łóżka, jest wtedy, gdy nie może już spać w gondoli. Musisz wiedzieć, ile mają lat, do jakiej kategorii rozmiarowej i wagowej należą, a także ich tempo wzrostu, aby ta ocena była łatwiejsza zarówno dla Ciebie, jak i dla nich!

Gondole mają różne funkcje, takie jak zdejmowane boki, które ułatwiają wychodzenie starszych dzieci bez żadnych przerw między prześcieradłami.