Jak zakwalifikować dawstwo jaj? Przeczytaj ten niesamowity proces!

Chcesz wiedzieć, jak zakwalifikować się do dawstwa jaj? W tym artykule przedstawimy wymagania, które musisz spełnić, aby zostać dawcą. Bez trudu wyjaśnimy to.

Twój wiek, waga, wywiad medyczny, BMI i historia leków mają duże znaczenie, aby kwalifikować się do dawstwa komórek jajowych. A większość wpływowych dawców z piercingiem lub tatuażem na części ciała nie kwalifikuje się do pomocy.

Jak zakwalifikować dawstwo jaj? Przeczytaj ten niesamowity proces!

Omawiamy jego proces, skutki uboczne i wiele więcej oraz mówimy, w jaki sposób kandydaci kwalifikują się do zostania dawcami komórek jajowych. Mój przyjacielu, teraz, jeśli to brzmi dla ciebie dobrze, kontynuujmy czytanie na końcu!

Co to jest darowizna jajek?

Jest to proces, w którym płodna kobieta, czyli dawca, pomaga bezpłodnej kobiecie, która jest biorcą, zajść w ciążę. Zapytasz, jak ta owocna kobieta może pomóc? Cóż, tutaj pojawia się darowizna jaj.

Płodna kobieta pomaga niepłodnej kobiecie w poczęciu dziecka, oddając jajeczka. Procedura ta jest również częścią leczenia wspomagającego rozród (ART). Co więcej, czasami darowizny jaj są również dokonywane w celach badawczych.

Kto to jest opcja na darowiznę jajek?

Jest to realna alternatywa dla samotnych kobiet i par, które chcą założyć rodzinę, ale nie mogą. Po pierwsze, nie mogą tego zrobić, ponieważ jakość jajeczek kobiety jest niewystarczająca, co powoduje jej bezpłodność. Po drugie, matki, które nie chcą przekazywać potomstwu określonych cech genetycznych, mogą wybrać dawstwo jaj.

Dlaczego niektóre kobiety mają słabą jakość jajek?

Jajo kobiety może być złej jakości z różnych powodów. Niektóre kobiety mogą tego doświadczyć ze względu na zaawansowany wiek matki. Nie martw się, a wyjaśnimy, co oznacza dla Ciebie zaawansowany wiek matki.

Jakość jajeczek kobiety zaczyna się pogarszać wraz z wiekiem. Terminem tego zespołu jest zaawansowany wiek matki.

Drugim wyjaśnieniem wczesnej niewydolności jajników u kobiety jest niska jakość jej komórek jajowych. Przedwczesna niewydolność jajników to schorzenie, w którym jajniki kobiety nie funkcjonują prawidłowo przed ukończeniem czterdziestu lat.

Teraz widzisz, kiedy jajniki nie działają prawidłowo, przestają uwalniać standardową ilość estrogenu (hormonu, który pomaga kobietom zarządzać cyklem menstruacyjnym i jest niezbędny w ciąży). Kobiety z wczesną niewydolnością jajników wybierają dawstwo jajeczek, ponieważ ich jajniki przestają wytwarzać komórki jajowe, co skutkuje niepłodnością. Jednak pięć do dziesięciu procent kobiet cierpiących na przedwczesną niewydolność jajników ma potencjał do poczęcia.

Darowizna jaj – procedura

Miesiąc przed procedurą dawstwa jaj. Dawcy otrzymują niektóre leki. Oto powody, dla których przepisali te leki. Aby wzmocnić hormony, które pomagają w produkcji większej liczby jaj i ich dojrzewaniu;

Aby jajeczka nie wydostały się z jajników, Aby utrzymać w ryzach poziom hormonów w organizmie. Lek, który jest podawany Ctrocide (cetrorelix) Follicle Lupron.

Skutki uboczne, które mogą mieć te leki

Niektóre z nich są wymienione poniżej:

Bóle ciała, zmęczenie, uderzenia gorąca i bóle głowy

W rzadkich przypadkach może wystąpić zespół hiperstymulacji jajników (OHSS). Jest to dolegliwość medyczna, w której jajniki wydzielają nienormalnie dużą liczbę komórek jajowych.

Oto niektóre z oznak i objawów:

Wymioty, szybkie przybieranie na wadze, ból brzucha i oddychanie okazuje się trudne.

Darowizna jaj – zwięzłe wyjaśnienie procesu

Jaja są pobierane z macicy dawczyni przez lekarza. Następnie trafiają do laboratorium i są zapładniane. Wynik, znany jako embriony, jest uzyskiwany po tym. Następnie umieszcza się go w macicy biorcy.

Zarodki są czasami zamrażane do późniejszego użycia. Jest wszczepiany różnym kobietom. W niektórych sytuacjach ludzie muszą być przyjmowani do szpitala. Aby dać ci jasną perspektywę, poznaj proces dawstwa jaj.

Darczyńcy – proces selekcji

Specjaliści z ośrodków rozrodczych przeprowadzają intensywną selekcję poprzez proces przesiewowy. Po pierwsze, aby znaleźć najbardziej odpowiedniego dawcę. Ponadto specjaliści zajmują się również sprawami prawnymi. Jak więc zakwalifikować dawstwo jaj?

Jak można zakwalifikować się do dawstwa jaj?

W tym akapicie dowiesz się, jak zakwalifikować się do dawstwa jaj. Poniżej wymienione są wszystkie wymagania, które musisz spełnić, aby zostać dawcą:

Aby uzyskać kwalifikację jaj, dawca musi mieć od 18 do 40 lat. Musisz być w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym. 19 i 25 to wartość BMI pomiędzy.

Nie powinien palić w okresie ostatnich 12 miesięcy. Powinnaś być w stanie uzyskać miesięczne cykle menstruacyjne. Powinieneś chcieć poddać się badaniu lekarskiemu i psychologicznemu.

Powinieneś chcieć brać leki. Nie powinieneś mieć historii zażywania narkotyków. Powinieneś być dostępny na około 5 -10 spotkań. Zostaniesz poproszony o powstrzymanie się od robienia tatuaży lub kolczyków na sześć miesięcy przed dawką jaja. Aby zrozumieć dalej, dowiedz się, jak zostać dawcą komórek jajowych.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z powodzeniem nauczymy Cię, jak kwalifikować się do dawstwa jaj. Bądź z siebie dumny; podjąłeś wysiłek edukowania się na dany temat. Aby uzyskać więcej artykułów na temat dawstwa, sprawdź, jak działa dawstwo komórek jajowych i jak działa dawstwo nasienia. Cieszymy się, że przeczytałeś ten artykuł do końca! Dziękuję za przeczytanie tego artykułu!