Wymiana opony do wózka BOB: co musisz wiedzieć

Ale co musisz wiedzieć przed zmianą opony do wózka BOB? Mamy tutaj pięć rzeczy, które pomogą bezpiecznie wykonać pracę!

Kluczem do bezpiecznego i przyjemnego przebywania z dzieckiem jest upewnienie się, że jest zawsze na właściwym biegu. Kiedy wybierasz się na popołudniowy spacer, musisz mieć wszystko gotowe. Dla wielu rodziców oznacza to posiadanie pod ręką opony zapasowej lub puszki z naprawionym na płasko na wypadek, gdyby coś stało się z oponą wózka BOB.

Wymiana opony do wózka BOB: co musisz wiedzieć

Ile waży City mini?

City mini waży 20 funtów.

Jak złożyć składany wózek spacerowy?

Wózki składane mają trzy stopnie do ich złożenia.

Innym przykładem alternatywy jest zamek combo, którego można używać w połączeniu z systemem otwierania pojazdu bez kluczyka. Te zamki są zwykle używane w magazynach i garażach, w których nie ma żadnego ograniczenia czasowego, kto ma dostęp do wszelkich znajdujących się tam przedmiotów.

Kroki, jak zmienić oponę wózka BOB

Wyjmij oponę z wózka BOB.

Krok 1. Upewnij się, że masz gotową do jazdy oponę zastępczą lub, jeśli używasz napraw na płasko, upewnij się, że jest równomiernie rozłożona po wewnętrznej stronie opony przed ponownym włożeniem do koła. Powinieneś również sprawdzić, czy nie ma przebić innych opon podczas wymiany obecnej, aby nie stracić powietrza we wszystkich czterech oponach jednocześnie!

Krok 2. Wymień i dokręć ręcznie nakrętki kół, aż będą całkowicie nakręcone, ale nadal będą mogły się obracać z minimalnym oporem. Następnie dokręć je kluczem o odpowiednim rozmiarze, aż będą przylegać do ich ścian. Powtórz ten proces na każdej nakrętce po sprawdzeniu, czy działa płynnie, zanim przejdziesz do następnego kroku.

Jak złożyć wózek na 3 koła

Wózki są dostępne w różnych stylach i wzorach, które mogą lepiej odpowiadać potrzebom Twojego dziecka i rodziny. Oto jak złożyć wózek trójkołowy. Pamiętaj, że ten proces będzie podobny dla większości innych typów wózków.

Krok 1. Najpierw upewnij się, że wózek stoi na kółkach lub podstawie. Jeśli masz nosidełko przymocowane do kierownicy wózka, zdejmij je przed złożeniem reszty wózka.

Krok 2. Następnie poszukaj uchwytów (jeśli istnieją) i/lub zamków po obu stronach miejsca, w którym znajdowałby się fotelik Twojego dziecka, gdyby tam siedział. Zazwyczaj znajdują się one między każdym kołem, ale mogą się różnić w zależności od modelu, w zależności od jego wieku oraz innych czynników.

Krok 3. Następnie złóż lekko jedną stronę, mocno pociągając do góry, jednocześnie pchając do przodu masą ciała, aż zatrzaśnie się na swoim miejscu. Powtórz ten proces, używając świeżych rąk po przeciwnej stronie.

Krok 4. Teraz, gdy obie strony są złożone, chwyć jedno z kół za oś jedną ręką, trzymając ramę bezpośrednio pod miejscem, w którym mocuje się każde z kół, aby wspomóc ciężar (w razie potrzeby), a następnie lekko unieś, aż wszystkie powietrze uciekło z wnętrza.

Możesz to zrobić za pomocą standardowej pompy lub sprężarki elektrycznej; po prostu upewnij się, że wybrana metoda kompresuje do wewnątrz, a nie na zewnątrz, aby nie pozostało żadne dodatkowe miejsce za wszystko, co zostało zwolnione.

Krok 5. Na koniec przymocuj koło do jego osi i użyj rąk, aby pociągnąć z każdej strony (jeśli to konieczne), wyczuwając powietrze, które może nadal utknąć w środku z wystarczającą siłą, aż utworzy się szczelne uszczelnienie między obiema stronami.

Jeśli wszystko wydaje się bezpieczne, ale nadal jest mnóstwo resztek powietrza, po prostu pozostaw je na noc, aż wrócisz do domu, lub spróbuj jeszcze raz, gdy masz więcej czasu, aby upewnić się, że nic nie zostanie.

Jak złożyć podwójny wózek Graco gotowy do uprawy?

Przed rozpoczęciem składania wózka Graco, który jest gotowy do wzrostu, musisz zdjąć siedzisko. Pierwszym krokiem jest wyjęcie obu siedzisk ze stelaża i można to zrobić na dwa różne sposoby, w zależności od posiadanego modelu wózka.

W przypadku modeli ze stałym przednim kołem podnieś pod każdym uchwytem tylnego siedzenia, a następnie pociągnij ramę do przodu, aby wyjąć ją z wózka.

Jak złożyć wózek Click Connect

Aby złożyć wózek typu click connect, najpierw stań za wózkiem, rozstawiając stopy na szerokość barków. Następnie chwyć obie strony kierownicy i pociągnij w dół, aż sama się złoży.

Następnie użyj jednej ręki, aby popchnąć jedną stronę siedziska, a drugą ręką po przeciwnej stronie, jednocześnie pociągając do siebie, aby wszystko zatrzasnęło się na swoim miejscu.

Gdy skończysz, po prostu wysuń jedno lub oba koła od spodu, w zależności od tego, czy na zewnątrz nadal jest światło słoneczne, popychając je do przodu, jeśli to konieczne, co zapewni, że nic nie zostanie uwięzione wewnątrz podczas zamykania, zanim całkowicie wysunie się z powrotem na zewnątrz po powrocie do domu, aby nie złapać cokolwiek innego po drodze.