Ile kosztuje dekoracje ślubne: średni budżet

Aby dowiedzieć się, ile kosztuje wystrój ślubny, lepiej przygotować około 3000 USD. Jednak omówimy również rozsądną kwotę do wydania na dekoracje ślubne, aby pomóc Ci skutecznie zaplanować budżet weselny.

Zapewnimy również ostateczną listę kontrolną wystroju weselnego, zawierającą wszystko, czego będziesz potrzebować, aby udekorować miejsce weselne, przyjęcie i stoły. Ale mówiąc o stołach, czy już wiesz, ile kosztują dekoracje ślubne?

Ile kosztuje dekoracje ślubne: średni budżet

Ile kosztują dekoracje ślubne: podział budżetu na dekoracje ślubne

Średni koszt wszystkiego, czego potrzebujesz do dekoracji ślubu, wynosi około 2500 do 3000 USD. Kwota ta może osiągnąć nawet ponad 15 000 USD, zwłaszcza jeśli większość dekoracji ślubnych to świeże kwiaty, których nie można nawet łatwo pozyskać.

Oto przewidywane koszty dekorów potrzebnych na ceremonię ślubną, przyjęcie i stoły. Następnie możesz porównać różnych dostawców ślubów, aby pomóc Ci utrzymać się w budżecie na dekoracje ślubne.

Dekoracje ceremonialne: od 200 USD

Dekory ceremonii nawiązują do przedmiotów i elementów, których użyjesz w przejściu, ołtarzu, a nawet w miejscach siedzących w miejscu ślubu. Ustalisz również budżet na znaki, programy i wszystkie potrzebne kwiaty podczas ceremonii ślubnej, takie jak te w ławkach, przejściu i ołtarzu.

Zapytaj miejsce, w którym odbędzie się Twoja ceremonia ślubna, czy będą zawierały dekory w pakiecie. Powinieneś również wyjaśnić, czy możesz przynieść dekoracje, szczególnie w kościołach, gdzie niektóre mogą ograniczyć dekorację na ołtarzu.

Dekory na recepcję: od 1000 USD

Dekoracje, których będziesz potrzebować na wesele, pochłoną większość twojego budżetu na dekorację weselną. Dlatego wskazówką, aby zaoszczędzić na kosztach, jest ponowne wykorzystanie niektórych dekorów podczas ceremonii.

Możesz porozmawiać z koordynatorem ślubu i dekoratorem i porozmawiać o tym, jak przeniosą niektóre dekoracje podczas ceremonii na wesele. Na przykład mogą to być tkaniny i kwiaty, więc wystarczy wydać tylko na elementy recepcji, takie jak światła, dodatkowe szyldy, tło i dekoracje stacji (np. stacja z upominkami lub stacja upominków).

Dekory stołowe: od 1500 USD

Dekory, których będziesz potrzebować, aby udekorować stoły w recepcji, będą zależeć od wielkości stołu, liczby stołów i ogólnej atmosfery, którą chcesz osiągnąć. Mniejsze stoliki nie powinny wyglądać na bałagan, ponieważ nadal chcesz mieć miejsce dla gości do spożywania posiłków.

Kwiatowe dekoracje, rzeźby lodowe, bieżniki, girlandy, dekoracje krzeseł, szyldy na stół, wizytówki, menu, serwetki i zastawa stołowa sprawiają, że dekoracje na stół weselny mogą stać się drogie. Dlatego bądź sprytny i używaj innych przedmiotów ślubnych, takich jak upominki ślubne, jako dekoracji stołu.

Oto jak wyświetlić przysługi ślubne dla szczegółowego pomysłu.

Ile należy przeznaczyć na dekoracje ślubne?

Około 10% budżetu weselnego można przeznaczyć na wydatki na dekoracje ślubne. Możesz również rozważyć skorzystanie z 40% budżetu przeznaczonego na miejsce, jeśli nie masz wystarczającej kwoty, jaką możesz wydać na wesele.

Innym przykładem jest zapewnienie 5% na oświetlenie i wystrój recepcji oraz 7% na kwiaty ślubne. Ogólnie rzecz biorąc, nie przekraczaj 10%, ponieważ chcesz priorytetowo traktować miejsce i pieniądze na catering.

Wielkość wesela i miejsce, w którym zostanie udekorowane, są istotnymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji o budżecie na wystrój. Dlatego prosimy o klarowną rozmowę z dekoratorem i realizm w kwestii kwoty, którą możesz zapewnić.

Dlaczego dekoracje ślubne są tak drogie?

Niektóre są wykonane na zamówienie

Wesela mają różne motywy i style, więc kompozycje kwiatowe, tkaniny i inne elementy miejsca weselnego są zwykle dostosowane do rodzaju wesela. Ich pozyskanie i wykonanie zajmie trochę czasu, więc zwiększa to całkowity koszt zakupu gotowych dekoracji.

Potrzebujesz wielu dekorów

W zależności od wielkości miejsca, możesz potrzebować wielu dekorów ślubnych, aby ubrać obszar. Innym przykładem jest miejsce, w którym umieścisz dekory, w których będziesz potrzebować więcej dekoracji do wypełnienia stołu bankietowego niż mniejszych okrągłych stołów.

To szczyt sezonu

I oczywiście nie zapominaj, że w szczycie sezonu sprzedawcy oferują usługi i produkty po wyższych kosztach. Więc jeśli dekory są poszukiwane, spodziewaj się, że będą droższe.

Jak zaoszczędzić na kosztach dekoracji ślubnych

  • Ponownie używaj dekorów od ceremonii po przyjęcie
  • Zastanów się nad upcyklingiem istniejących dekorów, które masz w domu lub tych, których używałeś podczas innych uroczystości
  • Wypożyczenie może być tańsze niż kupowanie dekorów
  • Rozważ podejście „zrób to sam” niż kupowanie gotowych przedmiotów
  • Zachowaj prosty styl dekoracji
  • Rozważ tańsze alternatywy dla dekorów (np. sztuczne kwiaty zamiast świeżych kwiatów)
  • Porównaj pakiety oferowane przez różne miejsca (tzn. taniej może być otrzymanie pakietu zawierającego dekoracje)
  • Zrób mały ślub

Kolejnym kosztem do rozważenia jest zatrudnienie dekoratora ślubów. Zapoznaj się z tym, ile kosztuje dekorator ślubny, ponieważ musisz również przeznaczyć budżet na tego dostawcę.

Wniosek

Czy ten podział cen był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, ile kosztuje dekoracja ślubna, w której musisz przygotować co najmniej 3000 USD lub przeznaczyć 10% budżetu na dekoracje.

Będziesz potrzebować różnych przedmiotów i elementów na ceremonię ślubną, przyjęcie i stoły. Dlatego mamy nadzieję, że pamiętasz nasze wskazówki dotyczące oszczędzania kosztów i efektywnego zarządzania budżetem.