Twój kompletny przewodnik po tym, jak długo trwa urlop macierzyński w AH dla nauczycieli

Jeśli jesteś nauczycielem w Gruzji, jak długo trwa urlop macierzyński? Ten artykuł da ci odpowiedź. W tym poście na blogu porozmawiamy o tym, jak odzyskać pracę po urlopie macierzyńskim i jak znaleźć inną pracę podczas urlopu macierzyńskiego. Zamieścimy również informacje o długości urlopu macierzyńskiego w GA dla nauczycieli.

Jak długo trwa urlop macierzyński w Gruzji? 12 tygodni płatnego urlopu rodzicielskiego. Jeśli jesteś nauczycielem w GA i byłeś zatrudniony przez co najmniej rok u tego samego pracodawcy przed terminem porodu lub stażem adopcyjnym, dotyczy to Ciebie.

Twój kompletny przewodnik po tym

Oznacza to, że jeśli byłaś w ciąży 30 września 2017 r., Twoje dziecko powinno urodzić się między 31 października a 31 grudnia 2016 r. Świadczenia zaczynają się w momencie narodzin lub adopcji po styczniu 2018 r. Ile zatem trwa urlop macierzyński dla nauczycieli w ga? Przez te dwanaście tygodni państwo płaci 60% średnich tygodniowych zarobków do 278 USD tygodniowo (po opodatkowaniu).

Te fundusze pochodzą z federalnego podatku od ubezpieczenia na wypadek bezrobocia, a nie z funduszy na edukację publiczną! Jeśli chodzi o długość urlopu macierzyńskiego dla nauczycieli w Gruzji, należy pamiętać, że tyle zapłaci państwo.

Twój pracodawca może zapewnić dodatkowy płatny lub bezpłatny czas wolny podczas urlopu macierzyńskiego – w tym długość urlopu ojcowskiego dla nauczycieli w GA.

Jak długo trwa urlop macierzyński w USA?

Około sześciu tygodni w przypadku porodu drogami natury i ośmiu tygodni w przypadku porodu cesarskiego, plus czas, w którym odchodzisz przed i po terminie porodu (jeśli wtedy zaczyna się poród).

Jeśli przepracowałeś co najmniej 12 miesięcy nieprzerwanie u tego samego pracodawcy, FMLA gwarantuje do dwunastu tygodni bezpłatnego urlopu rocznie. A to, że Twoja firma nie oferuje płatnego urlopu macierzyńskiego w tej chwili, nie oznacza, że ​​nie będzie to później!

Nie bój się więc pytać o korzyści podczas negocjacji. Jeszcze lepiej — aktywnie opowiadaj się za lepszą polityką rodzicielską w swoim biurze, rozmawiając z przedstawicielami HR lub dołączając do komitetów PTO.

Kilka amerykańskich firm oferuje obecnie płatny urlop rodzicielski, w tym Netflix – który niedawno zwiększył swój dodatek do jednego roku w pełni płatnego urlopu macierzyńskiego i ojcowskiego dla pracowników etatowych – oraz Etsy, który oferuje 26 tygodni 100-procentowego wynagrodzenia po porodzie lub adopcja dziecka.

A jeśli nie chcę wracać?

Jeśli tak jest naprawdę, porozmawiaj ze swoim przełożonym o znalezieniu planu przejścia dla Ciebie, a także daj mu znać, jak trudno będzie Ci nie wrócić, ponieważ wcześniej była to tak duża część Twojego życia.

Możesz zapytać, czy jest jakaś pomoc lub wsparcie dostępne z innych działów w organizacji, abyś nadal mógł mieć jakiś kontakt podczas pierwszych kilku miesięcy w domu. I ponownie sprawdź w dziale kadr!

Może się to wydawać mało prawdopodobną sytuacją, ale może być coś, co oferują, co nie było wcześniej oferowane, co znacznie zmieniłoby sytuację – nawet po prostu zatrudnili kogoś innego, aby wypełnił twoją rolę, abyś miał trochę czasu na powrót.

Czy muszę powiedzieć nowemu pracodawcy, że jestem w ciąży?

Nie, dyskryminowanie cię za ciążę jest nielegalne. Nie musisz ujawniać swojej ciąży podczas procesu rekrutacji, ponieważ może to zostać uznane za dyskryminację.

Jednak po złożeniu i zaakceptowaniu oferty musisz poinformować pracodawcę o wszelkich zmianach okoliczności, które mają wpływ na Twoją pracę, takich jak spóźniony okres wypowiedzenia lub skrócony czas pracy.

Twój szef nie musi akceptować tych nowych ustaleń, ale powinien je rozważyć, jeśli to możliwe, zanim przedstawi kontrpropozycje. Jeśli odmówią wprost bez uzasadnionej przyczyny, może to być podstawą do zwolnienia konstruktywnego, co oznacza, że ​​możesz natychmiast odejść i domagać się bezprawnego rozwiązania stosunku pracy! Porozmawiaj o tym najpierw z przedstawicielem HR, który doradzi, jak najlepiej załatwić sprawy stamtąd.

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwania innej pracy, zanim poinformujesz swojego obecnego pracodawcę o zmianach. Jeśli nie zaakceptują tych nowych ustaleń, prawdopodobnie nie będziesz miał innego wyboru, jak odejść, co oznacza, że ​​posiadanie odpowiedniej osłony byłoby rzeczywiście bardzo korzystne.

O czym powinienem pomyśleć, planując urlop macierzyński/rodzicielski?

Zalecam zastanowienie się nad następującymi czynnikami: ile czasu możesz poświęcić, czy Twoja praca będzie nadal dostępna po powrocie (wskazówka: poproś o polisę urlopu macierzyńskiego na piśmie) i, jeśli ma to zastosowanie, czy istnieje inna polisa obejmująca część -czas pracy/współdzielenie pracy.

Przyjrzyj się również krótkoterminowemu ubezpieczeniu rentowemu, ponieważ może ono pomóc w pokryciu utraty dochodu podczas nieobecności w pracy – nie jest to jednak wymagane, więc zrób kilka badań na temat dostępnych opcji w Twoim miejscu zamieszkania i pracy.

Różni się w zależności od stanu, ale sprawdza oferowane świadczenia w miejscu, w którym obecnie mieszkasz lub planujesz wyjechać podczas urlopu rodzicielskiego, ponieważ mogą one bardzo dobrze zależeć od lokalizacji.

Tak długo, jak masz wystarczająco dużo czasu chorobowego, płatnych dni urlopu i/lub PTO, które możesz wykorzystać na urlop rodzicielski, nie powinno to wpływać na twoją zdolność do wzięcia pełnej kwoty nieopłaconego FMLA.

Czy możesz otrzymać urlop macierzyński i płatny urlop rodzicielski?

Skontaktuj się z pracodawcą, aby uzyskać więcej informacji.

Jakie są sposoby na przetrwanie pierwszych kilku tygodni jako nowy rodzic bez wydawania pieniędzy?

Zapytanie dziadków dziecka jest również opcją, jeśli mieszkają w pobliżu lub w pobliżu! To może być trudne, ale staraj się nie stresować – obiecuję, że przyzwyczaisz się do jego harmonogramu w mgnieniu oka! I nie zapominaj, że wiele bezpłatnych aplikacji pomoże Ci śledzić zmiany karmienia i zmiany pieluch.

Jak długo musisz być z powrotem w pracy, aby ponownie otrzymać zasiłek macierzyński?

Zazwyczaj musisz wrócić do pracy przez cztery tygodnie, zanim ponownie zaczniesz otrzymywać zasiłek macierzyński. Otrzymasz go wtedy, aż skończy się twój urlop lub do końca daty na twojej papierkowej robocie.