Jak zdemontować suszarkę LG? 6 prostych kroków!

Jeśli myślisz o krokach, jak zdemontować suszarkę LG, musisz dokładnie wykonać te kroki. Demontaż suszarki LG nie jest trudny i przy pomocy tej instrukcji. Dlatego ten artykuł miał pomóc Ci w demontażu suszarki LG.

Suszarki są zamiast tego niezbędnymi urządzeniami, więc przy odrobinie pomocy będziesz w stanie naprawić swoją suszarkę w mgnieniu oka. Należy pamiętać, że ten artykuł dotyczy wyłącznie demontażu suszarki LG.

Jak zdemontować suszarkę LG? 6 prostych kroków!

Śruby ustalające mogą być używane do mocowania gałek do ich śrub. Zdejmij pokrętła, odkręcając śruby i wyciągając je prosto. Zdejmij tylko tylny panel, aby mieć dostęp do większości części. Jeśli nie możesz wykonać testów, wymiany lub naprawy od tyłu, nie demontuj pozostałej części szafki. Usuń światło z suszarki, jeśli się wypaliło. Aby się do niego dostać, może być konieczne odkręcenie śrub mocujących i paneli. Sprawdźmy to!

Kroki demontażu suszarki LG

Czasami demontaż staje się bardzo gorączkowy, ale użycie właściwych kroków ułatwia proces demontażu. Następnie, jeśli to konieczne, wymień wszystkie panele mocujące. Wielu użytkowników suszarek LG nie zdaje sobie sprawy z demontażu suszarek, ale kiedy przeczytasz te kroki, dowiesz się wszystkiego o demontażu. Oto kroki, jak zdemontować suszarkę LG:

Krok 1. Zdejmowanie przodu i góry suszarki

Wyłącz zasilanie suszarki. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa, ale element grzewczy zostanie uporządkowany, jeśli wyjmiesz suszarkę LG bez odłączania zasilania. Odkręć wszystkie śruby z przodu iz góry suszarki. Po wykręceniu śrub podnieś i zdejmij pokrywę. Przód powinien pociągnąć się do przodu po wykręceniu śrub. Możesz albo odłączyć kable od przełącznika drzwiowego, albo przesunąć przód na bok bez Ciebie. Czy na tym etapie usuwasz połączenia? Będziesz musiał odłączyć przewody, jeśli Twoja suszarka nie ma wystarczającego luzu na kablach, aby to zrobić.

Krok 2. Zdejmowanie bębna i taśmy suszarki

Podnieś bęben i sięgnij pod niego, aby odpiąć pas. Warto zauważyć, że niektóre wersje mają tylny panel dostępu, który pozwala oddzielić pasek od tyłu, jeśli jest to wygodniejsze dla Ciebie. Jeśli pracujesz na starszej suszarce LG, e-clip z tyłu przytrzymuje wał bębna w miejscu. Z tyłu, pośrodku, będzie panel dostępu. Zacznij od usunięcia go, a także e-klipsa. Po poluzowaniu paska bęben powinien poruszać się do przodu i na zewnątrz. Zacznij wyciągać bęben do góry i z suszarki. Będziesz miał dostęp do wszystkiego teraz, gdy suszarka została wymontowana. Może się wydawać, że bęben nie wyjdzie z obudowy; niemniej jednak może być konieczne lekkie rozłożenie obudowy, aby umożliwić wynurzenie się bębna.

Krok 3. Zdejmowanie koła dmuchawy i silnika suszarki

Podnieś pokrywę odpowietrznika, aby uzyskać dostęp do koła dmuchawy. Zdejmij koło dmuchawy, odkręcając śrubę, która utrzymuje je na miejscu. Koło dmuchawy powinno być odłączane od wału silnika. Gdy śruba jest poluzowana, wyjmij silnik, usuwając zaciski, które utrzymują go na miejscu po otwartym kole.

Krok 4. Zdejmowanie opcjonalnego koła dmuchawy i silnika

Osoby korzystające ze starszych suszarek LG muszą przeczytać ten krok w celu demontażu suszarki. Zdejmij koło dmuchawy, odkręcając śrubę, która utrzymuje je na miejscu. Wyjmij silnik z obudowy koła dmuchawy, poluzowując zacisk, który utrzymuje go na miejscu. Z tyłu silnika poluzuj zacisk, wyjmij silnik. Jeśli musisz wymienić koło dmuchawy, musisz najpierw usunąć otwarte koło, odkręcając śruby z tyłu.

Krok 5. Zdejmowanie elementu grzejnego suszarki

Zdjąć tylny panel suszarki. W razie potrzeby zdejmij górną część szafki. Usuń śruby kanału. Umieść i odłącz przewody. Następnie wyjmij cały zespół grzewczy z suszarki. Wykręć śruby mocujące element grzejny w kanale. Wymień element grzejny w kanale grzewczym w ten sam sposób, w jaki został usunięty poprzedni. Upewnij się, że cewki oporowe nie są uszkodzone. Ponownie podłącz przewody, wkręć śruby mocujące element grzejny odpowietrznika i zainstaluj ponownie urządzenie. Możesz również przeczytać o tym, jak naprawić suszarkę LG, która się nie nagrzewa.

Krok 6. Zdejmowanie panelu sterowania suszarki

Wykręć wkręty mocujące panel sterowania suszarki do górnej lub przedniej części szafki, aby go zdjąć. Śruby te mogą być ukryte za kawałkiem metalowego lub plastikowego wykończenia; ściągnij krawędź lub poluzuj ją, aby odsłonić śruby. Większość gałek jest dopasowana na wcisk, więc po prostu wyciągnij je bezpośrednio. Dowiedz się, jak usunąć panel sterowania ze sportu duetu Whirlpool.

To okładka!

Cieszymy się, że wszyscy zrozumiecie, jak zdemontować suszarkę LG. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się wszystkiego w tym poście i łatwo zrozumiesz wszystkie kroki związane z tym tematem, czytając ten artykuł. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, jak naprawić suszarkę, która się nie obraca i dlaczego moja suszarka się nie obraca.