Trzy najlepsze sposoby na spanie dziecka w gondoli

Najlepszym sposobem na uśpienie dziecka w łóżeczku jest skorzystanie z tych pięciu wskazówek. To tylko niektóre z najpopularniejszych sposobów, w jakie rodzice odnieśli sukces ze swoimi dziećmi. Jeśli masz problemy z usypianiem dziecka, wypróbuj jedną lub więcej z tych metod i zobacz, jak ci idzie!

Sposoby, aby Twoje dziecko spało w gondoli

Najpierw upewnij się, że gondola jest w bezpiecznym miejscu. Trzymaj go z dala od okien lub czegokolwiek innego, z którego Twoje dziecko mogłoby upaść i zranić się. Będziesz także chciał umieścić jakiś rodzaj wyściółki na ostrych zakrętach, aby nie było też żadnych potencjalnych obrażeń.

Trzy najlepsze sposoby na spanie dziecka w gondoli

Jeśli masz zwierzęta, takie jak koty lub psy, trzymaj je również poza zasięgiem, ponieważ mogą próbować zaatakować dziecko, co również doprowadzi do obrażeń! Na koniec uważaj, ile pościeli lub kocyków jest wokół dziecka. Zbyt wielu może je udusić, gdy ich twarz jest w nich zanurzona podczas snu, więc ogranicz ilość materiału wokół jego głowy, ale upewnij się, że nadal jest wystarczająco osłonięty, aby ogrzać się w chłodniejsze noce.

Po drugie, zawsze sprawdzaj, czy coś nie jest dla dziecka za gorące lub za zimne. Upewnij się, że pokój ma temperaturę, w której jest im wygodnie i nie ma żadnych specjalnych przedmiotów, które wymagają określonych temperatur. Jednym z powszechnych problemów jest nakładanie na niemowlęta poduszek grzewczych, które mogą spowodować więcej szkody niż pożytku, jeśli są używane niewłaściwie.

Po trzecie, najważniejsze jest to, jak ułożysz dziecko w łóżeczku. Na przykład połóż je na plecach podczas snu, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że w ten sposób uduszą się lub uduszą, kładąc twarzą do materiału pościelowego bez oddychania powietrzem. Oznacza to również brak poduszek wokół głowy, ponieważ istnieje ryzyko uduszenia ich podczas snu, bez względu na to, ile koców je otaczasz!

Kiedy dziecko powinno zacząć spać w gondoli?

Dziecko może spać w kołysce od urodzenia, ale zaleca się, aby zacząć kłaść je do łóżka w łóżeczku około dwóch lub trzech miesięcy. W ten sposób przyzwyczajają się do spania w tym miejscu i nie wyrabiają żadnych złych nawyków, takich jak nie chęć zostania uśpionym, gdy są za duże na łóżeczko!

Wprowadzenie dziecka do własnego pokoju jest ekscytującym krokiem zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Jednak zasypianie dziecka… może czasami okazać się trudne. Ten przewodnik zawiera wskazówki, jak najlepiej przeprowadzić to przejście.

Jak sprawić, by moje 6-miesięczne dziecko spało w jego łóżeczku?

Kiedy Twoje dziecko ma sześć miesięcy lub więcej, prawdopodobnie nadszedł czas, aby przenieść je z gondoli do jego własnego pokoju.

Wczesne przyzwyczajenie dziecka do spania w łóżeczku ułatwi sen, gdy stanie się większe i trudniejsze do opanowania! Zacznij dokonywać zmiany w wieku około dwóch lub trzech miesięcy, aby mógł przyzwyczaić się do uśpienia, nawet jeśli jeszcze cię z nim nie ma.

Urodzenie dziecka, które dobrze śpi, nigdy nie było ważniejsze niż dzisiaj – zwłaszcza, że ​​świeżo upieczeni rodzice stają w obliczu sprzecznych priorytetów, takich jak praca i obowiązki rodzinne, a także spędzanie razem czasu w pojedynkę. Czasami może się to wydawać niemożliwe, ale nie trać nadziei tylko dlatego, że dzisiejszy wieczór był trochę trudny.

Chociaż niektóre z poniższych wskazówek mogą wydawać się zdroworozsądkowe, mogą mieć ogromny wpływ na to, aby maluch przesypiał całą noc i nie tylko to, ale także wszędzie tam, gdzie możesz potrzebować drzemki.

Jeśli chodzi o przyzwyczajenie dziecka do samodzielnego snu, rodzice powinni wiedzieć o pięciu rzeczach:

Otulanie się, biały szum i spójny harmonogram snu.

Pieluszki jest prawdopodobnie tym, o czym myśli większość rodziców, gdy mówią o sposobach dla dzieci, które płaczą w nocy lub nie uspokoją się wystarczająco długo przez ponad godzinę tu i tam. Jeśli dziecko jest odpowiednio owinięte, poczuje się bezpiecznie, co może pomóc mu się zrelaksować na tyle, aby zasnąć w nocy.

Upewnij się, że nie masz koców ani luźnej pościeli w pobliżu swojego malucha, ponieważ może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, a także uniemożliwić ustawienie ramion we właściwej pozycji dla optymalnej korzyści z tej techniki.

Jeśli Twoje dziecko zacznie często budzić się w nocy, spróbuj je ciasno owinąć, a następnie powoli zmniejszaj, jak ciasno je owijasz, aż zaczną znowu spać bez płaczu przez ponad dziesięć minut tu i tam.

Biały szum działa najlepiej w połączeniu z inną metodą, taką jak pieluszki, tak że gdy maszyna z białym szumem się włączy, wygląda to tak, jakby dziecko było nadal owinięte.

Fakty dotyczące możliwości spania dziecka w gondoli

American Academy of Pediatrics sugeruje, kiedy mają dwa miesiące i są w stanie samodzielnie przewrócić się na bok lub co najmniej miesiąc w przypadku wcześniaków, ponieważ nie pozwalanie im spać na płasko oznacza, że ​​może to wpłynąć na ich oddychanie (sheesh).

Ważne jest, aby Twoje małe tobołki w pierwszych tygodniach nie spędzały samotnie w odosobnionym pokoju, podczas gdy Ty tracisz czas na związanie się z nimi, a także na odpoczynek, którego potrzebujesz, więc spróbuj rozstawić półścianki wokół łóżka, dopóki nie są starsze, ale upewnij się, że w pobliżu nie ma luźnej pościeli, takiej jak dodatkowe koce!