Samouczek ciążowy DIY: Jak zrobić spodnie ciążowe

Na tym blogu dowiesz się, jak zrobić spodnie ciążowe.

Spodnie ciążowe są w dzisiejszych czasach trudne do znalezienia. Kobiety w ciąży często muszą polegać na kupowaniu większych ubrań lub noszeniu legginsów z długą koszulą, co może być niewygodne i niepochlebne. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz wydawać pieniędzy na spodnie ciążowe – możesz je zrobić samemu! Z tego poradnika dowiesz się, jak stworzyć idealną parę dżinsów ciążowych na każdą okazję.

Samouczek ciążowy DIY: Jak zrobić spodnie ciążowe

Kroki, jak zrobić spodnie ciążowe

Krok pierwszy: kup elastyczne dżinsy. Tkanina powinna być miękka i przypominać spandeks (nie sztywny denim), ponieważ zapewni Ci przestrzeń do oddychania, wzrostu i komfortowego poruszania się przez całą ciążę. Regularne dżinsy o dopasowanym kroju lub dżinsy z prostymi nogawkami również mogą się sprawdzić, ale możesz uzyskać wygodniejszy krój dzięki rozciągliwej odmianie.

Krok drugi: narysuj, jak wysoko na brzuchu mają siedzieć spodnie (upewnij się, że dobrze przylegają do bioder!). Następnie narysuj, jak szerokie mają być w całej talii. Na przykład, jeśli mają znajdować się na pępku, zmierz szerokość wokół talii, gdy spodnie będą tam leżeć.

Krok trzeci: Wytnij jeden panel materiału na każdą nogę i dwa panele (jeden przód i jeden tył) w okolicy krocza, aby w sumie stworzyć cztery części.

Krok czwarty: Umieść przednią i tylną część na sobie, prawą stroną skierowaną na zewnątrz. Szyj wzdłuż obu otworów na nogi, jeden cal od krawędzi (zostaw naddatek na szew).

Krok piąty: Wytnij dwa paski gumy o szerokości około czterech cali i długości 11-12 cali, aby wystarczyło, aby dwukrotnie okrążyć talię. Złóż na pół i przypnij z jednej strony pasa, w ten sposób je przymocujesz.

Krok szósty: Zszyj po obu stronach i końcach gumki, aby nie wyszła. Następnie przyszyj kilka ściegów z powrotem na każdym końcu, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo!

Krok siódmy: Złóż górną krawędź około pół cala dwa razy, a następnie złóż pod dolną krawędzią około pół cala dwa razy. Przypnij w miejscu i zszyj dookoła, aby mieć ładny, czysty brzeg spodni!

Krok ósmy: Złóż górną krawędź o kolejne kilka centymetrów, aby utworzyć pasek, przypnij go tak, jak chcesz (lub nawet pomiń ten krok, jeśli chcesz), a następnie złóż dół jeszcze raz, aby uzyskać jeden końcowy rąbek. Złóż pod dolną krawędzią około pół cala, przypnij w miejscu i zszyj dookoła!

Czy możesz wziąć urlop macierzyński dłuższy niż rok?

Jeśli masz dziecko i będziesz brać urlop macierzyński, ważne jest, aby zrozumieć korzyści płynące z Twojej firmy, a także obowiązujące w tym zakresie przepisy federalne. Ustawa o rodzinnym urlopie medycznym (FMLA) zapewnia uprawnionym pracownikom do 12 tygodni bezpłatnego urlopu w firmach zatrudniających ponad 50 pracowników w promieniu 75 mil.

Czy mężczyźni mogą wziąć urlop ojcowski?

Tak, ale nie wszystkie kraje oferują płatny urlop ojcowski dla ojców! Jeśli mieszkasz w Szwecji lub innych krajach skandynawskich, które zapewniają hojną polisę rodzinną, to tak – spodziewaj się zasiłku i czasu wolnego również po urodzeniu/adopcji, jeśli mama wzięła wolne od pracy. Jednak w wielu krajach europejskich ojcowie otrzymują tylko jeden tydzień „urlopu ojcowskiego”, który często można wykorzystać przed porodem.

Jaka będzie płaca macierzyńska w 2021 roku?

Wynagrodzenie macierzyńskie zostanie zwiększone w 2021 r. ze względu na najnowszy budżet. Nowa stawka zasiłku macierzyńskiego wynosi 140 GBP tygodniowo przez okres do 39 tygodni.

Kiedy powinienem rozpocząć urlop macierzyński?

Urlop macierzyński możesz rozpocząć do 11 tygodni przed terminem. Powinieneś poinformować swojego pracodawcę, kiedy chcesz to rozpocząć, co najmniej 28 tygodni wcześniej, ale najlepiej, aby wiedział jak najszybciej, aby miał czas na zaplanowanie tego!

Kiedy otrzymam zasiłek ojcowski? Aby kwalifikować się do zasiłku ojcowskiego, potrzebujesz 26 tygodni składek na ubezpieczenie społeczne klasy A w 13/14 lub 12/13 roku podatkowym (w tym w okresie niepełnym). Więc miej te pieczątki NI przychodzące i zaglądaj tutaj często, ponieważ będziemy aktualizować tę stronę, gdy tylko nastąpi zmiana!

Czy istnieją różne rodzaje urlopów ojcowskich?

Tak, zazwyczaj „urlop ojcowski” odnosi się do krótkiego okresu, jaki po porodzie bierze tata, który pozwala mu spędzić czas z dzieckiem i mamą, zanim ta wróci do pracy w pełnym wymiarze godzin. W niektórych krajach, takich jak Dania, ojcowie również dostają kilka miesięcy wolnego podczas wychowywania dzieci – tak jak robią to matki! Może to trwać od 12 do 52 tygodni, w zależności od tego, ile płatnego urlopu rodzicielskiego bierzesz od swojego pracodawcy (nie wszystko jest przyznawane przez rząd).

Co oznacza FMLA?

Family Medical Leave Act (FMLA) to prawo amerykańskie, które pozwala pracownikom firm zatrudniających 50 lub więcej pracowników na skorzystanie z bezpłatnego urlopu, jeśli chcą (dopuszcza się mniej niż 13 tygodni rocznie i tylko w przypadku narodzin/adopcji dziecka).

Czy mój pracodawca może mnie zwolnić, jeśli jestem na urlopie ojcowskim?

Jest to mało prawdopodobne, chyba że wynika to z rażącego wykroczenia. Jeśli Twój przełożony grozi ci z tego powodu – prawnik ds. zatrudnienia może być w stanie Ci pomóc!

Jak długo trwa zasiłek macierzyński?

Długość okresu pobierania zasiłku macierzyńskiego zwykle zależy od tego, ile płatnego urlopu rodzicielskiego bierzesz od swojego pracodawcy. W krajach takich jak Wielka Brytania, gdzie pracodawcy w ogóle nie oferują płatnego urlopu rodzicielskiego, rząd będzie wypłacał 140 funtów tygodniowo, dopóki nie zdecyduje, że chce wrócić do pracy.