Jak zmienić drzwi lodówki? 3 proste kroki dla Ciebie!

Chcesz dowiedzieć się, jak zamienić drzwi lodówki? Po prostu zdejmij zawiasy i klamki drzwi, a następnie przymocuj je ponownie po tej stronie lodówki, w którą chcesz przestawić kierunek wychylenia.

Wyobraź sobie ten scenariusz, jesteś w kuchni, przygotowując jedzenie, a potem decydujesz, że potrzebujesz jeszcze jednego składnika z lodówki. Na szczęście Twoja lodówka jest tuż obok Ciebie, po Twojej lewej stronie. Więc wszystko, co musisz zrobić, to pozostać na swoim miejscu, wyciągnąć rękę i otworzyć drzwi lodówki.

Jednak drzwi lodówki otwierają się w lewo i od Ciebie, ponieważ zawias znajduje się po prawej stronie. Jako bardzo wydajna osoba przeszkadza ci to. Więc teraz musisz przejść obok otwartych drzwi lodówki po lewej stronie lodówki, aby zobaczyć, co jest w środku.

Po zdobyciu pozostałych składników czas zamknąć drzwi lodówki. Chcesz iść prosto w prawo, aby wrócić do miejsca, w którym byłeś, a następnie zamknąć drzwi, ale nie możesz z powodu tego, gdzie są drzwi. Wiem, że to drobiazg, ale hej, jeśli mógłbyś coś z tym zrobić, dlaczego nie?

Jeśli kiedykolwiek pomyślałeś sobie: „gdyby tylko drzwi mojej lodówki otwierały się w drugą stronę”, zgadnij co, może tak. Większość lodówek, których drzwi otwierają się na zewnątrz, czasami daje możliwość zmiany położenia zawiasów na przeciwną stronę.

Z wyjątkiem lodówek side-by-side i lodówek z drzwiami francuskimi. Aby dowiedzieć się więcej o otwieranych drzwiach lodówki oraz o tym, jak zmienić lub odwrócić kierunek ich otwierania, czytaj dalej ten artykuł.

W jaki sposób należy otwierać drzwi lodówki

Drzwi lodówki powinny być odchylone na zawiasach od strony, w którą mają być skierowane po otwarciu. Przez większość czasu chcesz, aby otwarte drzwi lodówki były skierowane w stronę, z której zamierzasz przyjechać i do której wracasz.

Oszczędza Ci to kłopotów związanych z drzwiami lodówki blokującymi dostęp do lodówki. Oszczędza Ci to wysiłku związanego z przechodzeniem na drugą stronę drzwi lodówki, zwłaszcza jeśli Twoja lodówka znajduje się w ciasnej przestrzeni lub w kącie.

Jeśli masz lodówkę ustawioną obok ściany, drzwi lodówki powinny otwierać się naprzeciwko ściany. Dałoby ci to więcej miejsca do pracy, zamiast wpychać się w tę małą przestrzeń podczas korzystania z lodówki. Poniżej przedstawiono szczegółową procedurę przełączania drzwi lodówki.

Kroki przełączania drzwi lodówki

Czekać! Nie zdejmuj jeszcze drzwi lodówki. Przede wszystkim musisz upewnić się, że Twoja lodówka ma przełączane zawiasy drzwi.

Najlepszym sposobem, aby się o tym dowiedzieć, jest przeczytanie instrukcji użytkownika. Alternatywnym sposobem jest obserwowanie swojej lodówki. Sprawdź, czy możesz znaleźć zakryte otwory na śruby po przeciwnej stronie górnego zawiasu drzwi lodówki.

Możesz też poszukać ich po przeciwnej stronie niż przykręcona klamka drzwi lodówki. Po upewnieniu się, że Twoja lodówka ma tę funkcję, możesz przejść dalej i zastosować kroki.

Krok 1. Odkręć zawiasy

Upewnij się, że usunąłeś rzeczy umieszczone w drzwiach lodówki. Pierwszym krokiem jest odkręcenie i usunięcie zawiasów i wsporników. Musisz dostosować w zależności od modelu lub typu lodówki, którą posiadasz. Na przykład, jeśli masz lodówkę z zamrażarką górną lub dolną, musisz odłączyć dwoje drzwi.

Zawiasy należy usuwać w kolejności od góry do dołu. Jeśli masz dwoje drzwi, po wyjęciu górnego zawiasu odłóż górne drzwi na bok i najpierw wyjmij inny zawias umieszczony między górnymi a dolnymi drzwiami. W przeciwnym razie przejdź do dolnego zawiasu.

Krok 2. Przenieś uchwyty

Jeśli drzwi lodówki nie mają uchwytów, możesz pominąć ten krok. Jeśli tak, poszukaj śrub i odkręć je. Czasami śruby są zakryte, więc spróbuj je najpierw usunąć, jeśli nie znajdziesz ich od razu.

Następnie poszukaj otworów na śruby na uchwyty po przeciwnej stronie drzwi lodówki. Jest bardziej niż prawdopodobne, że zostaną one zakryte, więc upewnij się, że najpierw je zdejmiesz. Po przymocowaniu uchwytów zakryj otwory na śruby z poprzedniej strony, w których uchwyty były zamocowane.

Krok 3. Załóż ponownie drzwi lodówki

Po wszystkim, co pozostało, to odłożyć drzwi do lodówki. Ale tym razem zawisło po przeciwnej stronie. Najpierw przymocuj dolny wspornik i zawias, a następnie umieść dolne drzwiczki. Powtórz ten sam proces z górnymi drzwiami, a na koniec zakończ, dołączając najwyższy zawias i wspornik.

Teraz zwróć osłony, które zdjąłeś ze śrub lub otworów na śruby. Następnie upewnij się, że wszystko jest ładne i ciasne. Nie chcesz, aby drzwi Twojej lodówki wypadły. Gratulacje! Udało Ci się zmienić sposób otwierania drzwi lodówki. Nadszedł czas, aby dać temu dziecku niezłą huśtawkę.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się przełączać drzwi lodówki. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane.