Przewodnik dla młodej mamy, kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe

W tym poście na blogu omówimy, kiedy zacząć nosić ubrania ciążowe.

Zacznij, gdy guzek stanie się zbyt duży, aby ukryć się pod ubraniem. O ile większe powinny być te ubrania niż normalny rozmiar? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet w ciąży, gdy zastanawiają się, kiedy nadszedł czas, aby założyć nowe, większe ubrania. Niektórzy mówią, kiedy zaczyna się pojawiać brzuch, a inni, kiedy guz staje się zbyt duży, aby ukryć się pod ubraniem. Nie ma właściwej odpowiedzi, ponieważ każdy ma inne opinie na temat tego, kiedy to się dzieje.

Przewodnik dla młodej mamy

Nie ma trudnego harmonogramu dla mody ciążowej, ponieważ każda ciąża zmienia się we własnym tempie, jednak jest kilka rzeczy, na które możesz się spodziewać, jeśli chodzi o zmieniającą się sylwetkę:

#1. Pierwszą rzeczą, jaką większość matek zauważa podczas ciąży, jest to, że ich spodnie i spódnice już nie pasują.

#2. Możesz nadal nosić zwykłe dżinsy w ciąży, ale możesz zauważyć, że nie są one tak wygodne, gdy siedzisz przez długi czas lub gdy próbujesz się pochylić.

Odzież ciążowa jest dostępna w różnych kształtach i rozmiarach, niektóre wyglądają jak normalne ubrania (nie ciążowe), takie jak sukienki, podczas gdy inne wyglądają bardziej jak sprzęt treningowy, w tym niesławne „dżinsy mom”, które są zwykle noszone przez tych, którzy nie chcą przymierzać żadnych stylów ciążowych, zanim całkowicie zrezygnujesz z prawdziwych spodni.

Niektóre kobiety uważają, że legginsy do jogi sprawdzają się wystarczająco dobrze w połączeniu z oversize’ową koszulą i parą butów w późniejszych miesiącach – to tylko osobiste preferencje!

Jaka jest różnica między położną a pielęgniarką położniczą?

Położne opiekują się kobietami w czasie ciąży i porodu, natomiast pielęgniarki położnicze pracują głównie z młodymi matkami. W niektórych krajach zarówno położne, jak i pielęgniarki położnicze są terminami zamiennymi lub mogą odnosić się do tej samej osoby, która jest dyplomowaną pielęgniarką, która przeszła specjalistyczne szkolenie w zakresie położnictwa.

W wielu miejscach na świecie nie ma różnicy między „położną” a „pielęgniarką położniczą”, ponieważ obie świadczą podobne usługi w zakresie opieki nad kobietami w ciąży podczas ich ciąży, porodu/porodu – w tym wizyt przedporodowych (kontrole prenatalne). , trudy & dostawy – które obejmowałyby zapewnienie opieki poporodowej w domu, np. kąpanie niemowląt itp., karmienie ich w razie potrzeby oraz udziela także porad, jak dbać o siebie/dziecko.

W większości krajów rozwiniętych istnieje różnica między położnymi a pielęgniarkami położniczymi, ponieważ mają one różne poziomy wyszkolenia/kwalifikacji i zestawy umiejętności – przy czym ta ostatnia ma bardziej formalne wykształcenie w tym zakresie niż położna.

W tych miejscach nie jest niczym niezwykłym, że każdy pracuje w swoim zakresie – np. położna może opiekować się kobietami podczas opieki przedporodowej, ale skierować je do położnika (ob), jeśli pojawią się jakiekolwiek komplikacje, takie jak stan przedrzucawkowy itp., pielęgniarka położnicza byłaby odpowiedzialna za opiekę nad tymi kobietami podczas porodu poród w domu lub w innym miejscu niż szpital (tj. tam, gdzie w pobliżu znajdują się placówki medyczne).

Chociaż niektóre szpitale i opieka zdrowotna, świadczeniodawcy mogą mieć połączenie położnych, położnych i pielęgniarek położniczych, pracujących razem na różnych stanowiskach, aby oferować opiekę kobietom/parom w ciąży lub po porodzie.

Na obszarach wiejskich i biedniejsze kraje niestety często nie ma wystarczającej liczby pracowników służby zdrowia lub chętnych do pracy w ramach tych ról – w wyniku czego spada to na innych członków lokalnej społeczności (czasem zarówno mężczyzn, jak i kobiety) z różnych środowisk, takich jak krewni, sąsiedzi itp. , bez względu na to, czy zostali formalnie przeszkoleni, czy nie, aby dawać z siebie wszystko w bardzo trudnych warunkach!

Niektórzy powiedzieliby zatem, że poród w domu w takiej sytuacji może być bezpieczniejszy, ponieważ kobieta ma przy sobie kogoś, kogo dobrze zna, przez cały czas porodu – ale inni sprzeciwiają się temu, twierdząc, że nie ma wystarczająco wykwalifikowanego personelu, aby opiekować się kobietą odpowiednio!

Podsumowując, jest to trudna decyzja w obie strony i nikt nie może powiedzieć, co jest bezpieczniejsze dla kobiet w tej sytuacji – ale położne to wyszkolone profesjonalistki, które przeszły wieloletnie szkolenie.

Wydaje się, że dopuszczenie ich do tych społeczności byłoby lepsze niż brak jakiegokolwiek nadzoru medycznego – chociaż może nadejść czas, kiedy ludzie będą musieli podjąć trudne decyzje dotyczące tego, z czego są zadowoleni, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ponieważ zasoby nie zawsze rozciągną się wystarczająco daleko!

Jak często EDD płaci za urlop macierzyński?

Urlop macierzyński różni się w zależności od kraju. Na przykład w Ameryce Północnej powszechne jest otrzymywanie przez pewien czas do 50% wynagrodzenia przed i po porodzie, podczas gdy inne kraje nie oferują żadnej formy zasiłku macierzyńskiego lub zezwalają kobietom tylko na odejście z pracy, ale nie zapewnić im wszelkie wsparcie finansowe.

Jak EDD wpływa na moją pracę?

EDD może wpłynąć na Twoją karierę w zależności od tego, gdzie mieszkasz i jak długo planujesz oderwać się od pracy po ciąży. Na przykład w niektórych krajach, takich jak Australia, Nowa Zelandia czy Francja, pracownik może wziąć nawet kilka lat urlopu bez szkody dla jego bezpieczeństwa pracy.

Jednak w innych krajach, takich jak Stany Zjednoczone czy Kanada, gdzie urlop macierzyński nie jest wymagany przez prawo, poświęcenie zbyt dużej ilości czasu na karierę może spowodować zwolnienie lub pominięcie awansu i możliwości.