Jak opróżnić podgrzewacz ciepłej wody, gdy nie spływa? 3 proste sposoby!

Czy chcesz wiedzieć, jak opróżnić podgrzewacz ciepłej wody, gdy nie spływa? Możesz użyć trzech metod, aby odblokować powietrze i pozostałości na podgrzewaczu wody, aby uwolnić wodę ze zbiornika. Więc jeśli jesteś gotowy, przyjacielu, porozmawiajmy o tym dalej.

Czy spuszczasz pozostałą wodę w podgrzewaczu wody, aby wypłukać pozostałości, ale woda nie gaśnie? Cóż, może twój czołg jest zatkany lub jest zamknięty. Obie te przyczyny blokują wypływanie wody. Ale nie martw się, ponieważ podpowiem Ci, jak wykonać trzy metody, których możesz użyć do spuszczenia gorącej wody.

Jak opróżnić podgrzewacz ciepłej wody

Powody, dla których woda nie wypływa?

Aby pomóc nam określić, dlaczego woda nie wypływa z zaworu spustowego, powinniśmy sprawdzić zawór spustowy, aby określić, czy nie ma osadów lub jest zablokowany powietrzem. Może dojść do śluzy, jeśli ciśnienie powietrza w zbiorniku nie zostanie uwolnione. Na przykład trzymasz szklankę wody ze słomką i kładziesz palec na górnym otworze słomki, a następnie wyciągasz ją z wody. Zauważysz, że w twojej słomie jest woda, ale woda spada po puszczeniu palca. Powietrze wspomaga przepływ wody.

Z drugiej strony osady lub osady wewnątrz zbiornika również powodują, że woda przestaje wypływać w zaworze spustowym. Niektóre osady są zbyt duże, aby przejść przez zawór spustowy lub węże. Aby to odblokować, możesz włożyć przewód do zaworu spustowego lub nadepnąć węże, aby wytworzyć ciśnienie. Jeśli jesteś gotowy, przejdźmy do tego, jak opróżnić podgrzewacz ciepłej wody, gdy nie spływa.

Sposoby opróżniania podgrzewacza ciepłej wody, gdy nie spuszcza

Bardzo ważne jest, aby poważnie potraktować tę metodę, ponieważ może to pomóc w ustaleniu, czy konieczna jest wymiana zaworu spustowego lub wypłukanie osadów w zbiorniku. W większości to osady zatykają zawór lub węże. Nauczmy się trzech metod, które mogą pomóc w opróżnieniu podgrzewacza ciepłej wody, gdy nie jest on odprowadzany. Najpierw należy schłodzić ciepłą wodę i założyć rękawice i okulary ochronne. Spuszczanie gorącej wody może spowodować oparzenia i inne obrażenia ciała.

#1. Wyeliminuj ciśnienie

Tak, jeśli śluza powoduje zablokowanie wody, powinniśmy zwolnić ciśnienie. Jeśli twój zbiornik ma ciśnienie zaworu nadmiarowego, łatwiej będzie wyeliminować napięcie, ale ono go nie obsługuje. Najpierw wyłącz zasilanie lub dopływ gazu w podgrzewaczu wody, a następnie wyłącz podgrzewacz wody. Następnie zamknij zawór dopływu wody i otwórz najbliższy kran z ciepłą wodą oraz zawór bezpieczeństwa w zbiorniku. Podłącz wąż ogrodowy do zaworu spustowego i otwórz go. Jeśli dokładnie wypuści wodę, to jest rozwiązane. Jeśli nie, być może masz zatkany zawór i przejdź do następującej metody.

#2. Wkładanie drutu

Tak więc nawet po zwolnieniu ciśnienia i wypłynięciu jeszcze niewielkiej ilości wody należy spróbować włożyć przewód do zaworu spustowego, aby wypchnąć zatkane osady do wnętrza zbiornika. Podczas spuszczania wody wraz z wodą wydostaną się małe pozostałości. Aby rozpocząć, wyłącz źródło zasilania podgrzewacza wody (elektryczne lub gazowe) wraz z dopływem wody. Jeśli masz dołączony wąż w zaworze spustowym, zdejmij go. Umieść mały pojemnik lub ręcznik pod zaworem spustowym i zdobądź sztywny drut. Powoli włóż sztywny drut do otworu zaworu spustowego i poruszaj drutem ruchem okrężnym. Jeśli ta metoda nadal nie zwiększa przepłukiwania wodą, może być konieczna wymiana zaworu spustowego lub spłukiwanie kanałów powrotnych.

#3. Płukanie wsteczne

Być może wszystko, czego potrzebujesz, to płukanie wsteczne. Aby uzyskać płukanie wsteczne, potrzebne są węże do napełniania pralki. Zamknij zawór spustowy i podłącz drugi koniec węża do zaworu spustowego, podłączając drugi do najbliższego kranu z wodą. Włącz dopływ wody (wąż ogrodowy lub kran) i pozostaw tę metodę przez co najmniej kilka minut. Ciśnienie węża ogrodowego lub kranu wypycha osady blokujące otwieranie zaworów. Po płukaniu wstecznym wyłącz dopływ wody i odłącz wąż. Otwórz zawór spustowy i sprawdź, czy płukanie wsteczne odblokowało osady. Możesz również chcieć dowiedzieć się, co to jest płukanie wsteczne.

Jeśli zauważysz, że wszystkie trzy metody, które podałem, nie były wystarczająco pomocne, być może będziesz musiał wymienić zawór spustowy. Otwory w zaworach spustowych mogą być zbyt małe, aby osady mogły przejść, więc możesz zastąpić je zaworem kulowym z gigantycznym otworem i wypłukać wszystkie pozostałości z podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz, gdy nauczyłeś się spuszczać podgrzewacz ciepłej wody, gdy nie spływa, prawdopodobnie odkryłeś nowe pomysły na radzenie sobie z nim, jeśli tak się stanie z twoim podgrzewaczem wody. Pomoże ci to przezwyciężyć tę tragiczną sytuację. Jeśli nie masz pewności co do stosowania tych metod i nie masz wiedzy na temat działania Twojej wody w domu, zadzwoń do specjalisty, który Ci pomoże. Możesz również przeczytać o tym, który wyłącznik rozmiaru jest przeznaczony do podgrzewacza ciepłej wody i jak sprawdzić, czy podgrzewacz ciepłej wody jest zły