Projekt DIY: Jak zrobić wodoodporną podkładkę do gondoli

Po zrobieniu podkładki do łóżeczka dla mojego dziecka, zaczęłam mieć obsesję na punkcie tego, jak łatwy był ten projekt. Postanowiłem więc zrobić artykuł instruktażowy, jak zrobić wodoodporną podkładkę do gondoli. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko spało jak najwygodniej, to tak to robisz! W tym poście omówimy, jak wykonać wodoodporną podkładkę do gondoli i dlaczego jest to ważne dla bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Kroki, jak zrobić wodoodporną podkładkę do gondoli

Krok 1. Określ, jak duży ma być twój pad, a następnie dodaj cal. Będzie to rozmiar wszystkich twoich kawałków, więc pamiętaj o tym pomiarze, gdy przejdziemy dalej przez te kroki. Ponadto, jeśli nie chcesz wodoodpornej podkładki do gondoli, radzę nie czytać dalej!

Projekt DIY: Jak zrobić wodoodporną podkładkę do gondoli

Krok 2. Zmierz szerokość każdego kawałka na obu końcach paska tkaniny (jeden na górze i jeden na dole). Odejmij dwa cale od tego, jaka jest jego długość, i tak duży powinien być nasz środkowy kwadrat. Środkowy kwadrat miał dziewięć na dziewięć cali, a moje paski boczne miały siedem na dziesięć cali z dwucalową przerwą między nimi. Możesz dostosować swoje, jak chcesz, pamiętaj tylko, aby zachować środek z dwucalową przerwą.

Krok 3. Zepnij wszystkie kawałki razem prawą stroną do siebie i zszyj oba długie końce, używając oryginalnego wymiaru (siedem na dziesięć cali). Zrobiłem szwy około jednej ósmej cala, ale możesz je zrobić, jak tylko chcesz. Masz teraz jeden kawałek! Powtórz ten proces jeszcze trzy razy dla dowolnej liczby wodoodpornych podkładek do gondoli, które chcesz wykonać.

Krok 4. Zszyj boczne krawędzie, zostawiając wystarczająco dużo miejsca na górze, gdzie będziesz mógł ją odwrócić na lewą stronę, aby nie wyglądała strasznie, gdy skończymy zszywać wszystko razem! Upewnij się, że są ładne i solidne, ponieważ będą wymagały dużego podparcia, ponieważ wiąże się to z wodą .

Zrobimy kieszeń na podkładkę, którą właśnie zrobiliśmy. Zmierz szerokość i długość, ale nie zapomnij, że powinien być tak duży, jak Twój wodoodporny materac gondoli.

Mój miał około 15 cali na 21 cali, ponieważ chciałem, aby twarz mojego dziecka nie spadła nigdzie w pobliżu tych szwów. Wysokość zależy wyłącznie od Ciebie; mój miał 14 cali wzrostu, więc woda nigdy nie spłynęłaby mu po uszach ani nic w tym stylu, nawet gdyby wypluł całe swoje mleko!

Nie zdarzało się to jednak zbyt często. Odwróć wszystko jeszcze raz na lewą stronę i przyszyj górną część zamkniętą w miejscu, w którym wcześniej zostawiłeś otwór – pamiętaj, ABY JESZCZE NIE ZSZYWAĆ DOLNEGO!

Ile arkuszy gondoli potrzebuję?

Powinieneś mieć co najmniej jeden arkusz na każdy dzień tygodnia. Zawsze możesz skorzystać z dodatkowego na wszelki wypadek i lepiej być bezpiecznym niż żałować! Użyłem również dwóch w ciągu tych pierwszych kilku tygodni, kiedy było więcej wybuchów niż zwykle, więc posiadanie dodatków jest zdecydowanie dobrym pomysłem, jeśli przejdziesz przez nie tak szybko, jak my.

Skończyło się na tym, że potrzebowaliśmy trzech lub czterech prześcieradeł co drugi dzień, ponieważ nasz mały facet miał cholewkę z plucia!

Jak zdjąć gondolę z gry Baby Trend Pack N?

Będziesz musiał odpiąć przedni, boczny i tylny panel. Gdy już to zrobisz, wystarczy pociągnąć za gondolę, aż zejdzie w jednym kawałku! Polecam położyć kilka ręczników na wierzchu plecaka i bawić się, aby po wyjęciu gondoli z ramy nie było żadnych zarysowań.

Jak zapakować Baby Trend Pack N Play?

To naprawdę można podzielić na dwie części. Pierwsza część montażu obejmuje zatrzaśnięcie wszystkich paneli do pakowania i zabawy, po całkowitym złożeniu ułóż kilka ręczników na wierzchu, a następnie wyjmij część gondoli z ramy, odpinając przednie, boczne i tylne części.

Gdy to zrobisz, po prostu podnieś prosto do góry, aż zejdzie wszystko w jednym kawałku! Zalecam umieszczenie dodatkowych ręczników pod spodem podczas wyjmowania, aby nie było żadnych zarysowań ani uszkodzeń żadnej powierzchni.

Druga część, która ma miejsce po usunięciu tej sekcji, wymaga jedynie dodatkowego kroku złożenia przed zapakowaniem.

Ostatnia część montażu polega na połączeniu wszystkich paneli do pakowania i zabawy, po całkowitym złożeniu ułóż kilka ręczników na wierzchu, a następnie wyjmij część gondoli z ramy, odpinając przednie, boczne i tylne elementy.

Czy gondola jest taka sama jak kołyska?

Nie, gondola jest mniejsza niż kołyska. Kołyski są używane dla pełnowymiarowych dzieci i zwykle można je umieścić obok łóżka rodziców.

Czy rodzice mogą kupować używane gondole?

Tak, niektórzy kupują nowy dla swojego dziecka, a inni mogą kupić używany, aby zaoszczędzić pieniądze.