Niemowlęta i gondola: jak długo?

Kiedy jest właściwy czas, aby przenieść dziecko z kołyski do łóżeczka? Odpowiedź jest różna w zależności od tego, ile lat ma Twoje dziecko. Jeśli masz niemowlę, najlepiej będzie ono spać w kołysce, dopóki nie ukończy co najmniej trzech miesięcy. Potem nadszedł czas, aby przenieść je do łóżeczka. Jeśli jednak masz niemowlaka lub starsze dziecko, które może wstać z łóżka i chce większej niezależności, może być gotowe na łóżko dla dużego chłopca lub dziewczynki!

Czy Twoje dziecko jest nadal w kołysce w wieku sześciu miesięcy? Jeśli tak, być może nie musisz jeszcze odkładać jej na noc. Nawet jeśli przewraca się i siada, ale jeszcze nie zrobiła tego na polecenie (lub nigdy), liczba jest bezpieczna, gdy nadejdzie teraz! Zanim jednak przejdziesz do spania w samotności – powinieneś zastanowić się, jak dobrze wszyscy, którzy mieszkają z tym maluchem lub go kochają, również drzemią w sąsiednim pokoju.

Niemowlęta i gondola: jak długo?

Gdzie jest najlepsze miejsce do spania dla dziecka?

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) twierdzi, że najlepszym miejscem do spania dla Twojego dziecka jest sypialnia rodziców. Powinny być umieszczone blisko ciebie, blisko, gdy są za małe i nie mogą wszędzie z tobą chodzić lub bez ryzyka zranienia. Zmniejsza to ryzyko związane z SIDS, ponieważ dzieci mają większą szansę na uniknięcie niebezpieczeństwa, jeśli ktoś obok nich pilnuje ich tak samo!

Naukowcy odkryli, że „wczesne, niezależne śpiące”, dzieci, które spały we własnym pokoju przed 4 miesiącem, spały dłużej i dłużej niż dzieci, które spały w pokoju rodziców. W wieku 9 miesięcy te dzieci lepiej sypiały, nie tylko w porównaniu z tymi, które spały w pokoju rodziców, ale także z tymi, które przeniosły się do własnego pokoju między 4 a 9 miesiącem.

Wskazówki, które pomogą Ci przejść do łóżeczka

 • Zmiana powinna odbywać się etapami: Daj córce kilka tygodni na przyzwyczajenie się do spania w łóżeczku w ciągu dnia. Następnie przenieś się i upewnij się, że zawsze używa go jako alternatywnego miejsca do spania, nawet jeśli jesteś z nią w domu lub gdzieś indziej, gdzie wszyscy mogą się udać, ale nie ta dziewczynka!
 • Opracuj rutynę przed snem: nadszedł czas, aby ustalić nocne rytuały dla Twojego dziecka, aby powtarzając te czynności każdego wieczoru, zaczęła sygnalizować, że jej łóżeczko i sen czekają.
 • Korzystanie z tego samego pokoju, ale z innym łóżkiem: Przejście do łóżeczka jest łatwiejsze, jeśli odbywa się to krok po kroku. Zastanów się nad przeniesieniem starego łóżeczka dziecka do swojego pokoju na kilka nocy, a gdy już się przyzwyczai i znów będzie spało w większej przestrzeni, możesz je przenieść z powrotem, gdy będą gotowe
 • Aby przygotować się do opieki nad niemowlakiem lub małym dzieckiem, upewnij się, że wszystkie potrzebne przedmioty są łatwo dostępne, zanim goście zaczną przychodzić, ponieważ nie zawsze może się zdarzyć, że to, czego potrzebujesz od razu!

 • Spanie w pokoju dziecka: Aby pomóc dziecku spać we własnym łóżku, spróbuj iść z nią. To nie jest dla ciebie bezpieczne, a łóżeczko prawdopodobnie by się zepsuło! Zamiast spać na niebezpiecznej powierzchni, takiej jak podłoga lub poduszki na sofie (które mogą boleć), dlaczego nie śpimy razem? W razie potrzeby możesz dostać dmuchany materac; po prostu upewnij się, że wszyscy czują się komfortowo, zanim wypróbują ten nowy pomysł – może się to dobrze sprawdzić, ponieważ dzieci i tak potrzebują większej bliskości, ponieważ są tak małe.
 • Zostań na chwilę: jeśli chodzi o nauczenie dziecka prawidłowego snu, nie upuszczaj i nie biegaj; daj im szansę. Jedną z taktyk jest metoda polegająca na ćwiczeniu ich na krześle, aby zapewnić im dobry odpoczynek, siedząc obok lub na podłodze, gdy zaczynasz drzemać, będąc jeszcze w pokoju, z jednym ramieniem wokół nich, aby czuli się bezpiecznie (lub używaj czegoś takiego jak koce). Chodzi o to, że z czasem pomoże to dzieciom przyzwyczaić się do spania w samotności, a my nie będziemy już mieć większych problemów z rutyną przed snem!
 • Dodaj trochę komfortu: niektórzy rodzice uważają, że powinni poczekać, aż ich dziecko osiągnie wiek 12-18 miesięcy, zanim włożą do łóżeczka takie rzeczy, jak pluszaki i poduszki, ale dobrym pomysłem jest upewnienie się, że żłobek jest przyjemny dzięki łagodniejszym światłom lub białym szumom.
 • Najlepszy sposób dla Ciebie, jako przyszłej matki/ojca, może stworzyć tę atmosferę? Przyciemnianie wszystkich źródeł światła o 15% (łącznie z oświetleniem nocnym), włączanie muzyki klasycznej, która odpręża ich oboje – pamiętaj, że nie tylko chcemy komfortu podczas pierwszych kilku tygodni po urodzeniu; tak samo nasz maluch również zasługuje na pokój!

  Wniosek

  Kiedy masz nowe dziecko, może być trudno porzucić myśl, że w Twoim pokoju zawsze będzie się czuć jak w domu. Ale nie martw się! Przejście od wspólnego spania z jednym dzieckiem podczas karmienia piersią innego dziecka może wymagać pewnych zmian po obu stronach. Jednak ta zmiana powinna ostatecznie przynieść więcej dobrego niż złego wszystkim w Twojej rodzinie – zwłaszcza, że ​​dzieci potrzebują własnej przestrzeni, w której wiedzą, czego się oczekuje (i dozwolone) między sobą a innymi, bez ciągłego rzucania się na którykolwiek koniec przez całą dobę, powodując chaos tylko dlatego, że ktoś chce czegoś z ciekawości lub czystego lenistwa.