Łatwe w domu: jak ogrzać dziecko w gondoli

Z tego artykułu dowiesz się, jak ogrzać dziecko w gondoli.

Sposoby na utrzymanie dziecka w cieple w gondoli

#1. Użyj kocyka na łóżeczko, który jest wystarczająco duży, aby dziecko mogło się swobodnie poruszać.

#2. Upewnij się, że między dnem gondoli a miejscem, w którym spotyka się łóżko, nie ma szczelin, aby ciepłe powietrze nie uciekało.

#3. Zakryj wszelkie otwory wentylacyjne z boku lub z tyłu łóżeczka taśmą, koszulkami, kocami odbiorczymi itp. Jeśli czujesz, że dmucha przez nie zimne powietrze, spowoduje to, że Twojemu maleństwu będzie jeszcze zimniej! Jeśli przekroczą granicę innego kraju, gdy będą starsi, będziesz chciał, aby ich paszport był uporządkowany, na wypadek gdyby coś takiego się powtórzyło!

#4. Wtedy wszystko, czego potrzebujesz, to spać, ponieważ wszyscy wiedzą, że dzieci nie dbają o nic innego, kiedy są śpiące… ale poczekaj, aż skończą jeść! Powinny kłaść się spać o tej samej porze każdego wieczoru, ponieważ pomoże im to wpisać się w harmonogram, a dzieci będą się rozwijać zgodnie z rutyną.

Jeśli nie zrobisz tego dla swojego dziecka, rozpęta się piekło, gdy stanie się na tyle ruchliwe, że wydostanie się z łóżeczka, co również prowadzi nas.

Jak dbać o gondolę Dream On Me i przechowywać ją

Umieść łóżeczko niemowlęcia z dala od drzwi sypialni. Spróbuj umieścić ich łóżko wystarczająco blisko, abyś mógł sięgnąć i dotknąć ich bez wstawania z łóżka. Bez względu na to, po której stronie pokoju go postawić, upewnij się, że mają spokój na nieprzerwany sen!

Jakie są wskazówki? – Utrzymuj ciepło w otoczeniu dziecka, ale nie za gorące. Upewnij się, że w łóżeczku nie ma luźnego koca ani wypchanego zwierzęcia, ponieważ może to stwarzać ryzyko uduszenia. Jeśli to możliwe, miej oko na to, jak często Twoje dziecko drzemie w ciągu dnia, ponieważ jeśli nie śpi, to są szanse, że nie będzie spało również w nocy.

Upewnij się, że masz stałą rutynę przed snem, która obejmuje ciche lub kojące czynności. Użyj białego szumu, dźwięków natury lub muzyki, aby uspokoić dziecko do snu, jeśli łatwo rozpraszają je inne dźwięki w domu.

Co to jest trening snu dziecka? – Jeśli chodzi o trening snu dziecka, istnieją różne metody i filozofie uważane za „drogę” dla wszystkich innych, ale tak naprawdę wszystko, co działa najlepiej dla ciebie jako rodzica i dziecka, prawdopodobnie się skończy bycie tym, co jest najbardziej efektywne (i, miejmy nadzieję, łatwe).

Jeśli to możliwe, zalecamy naśladowanie tego, jak rodzice wychowywali cię na drzemkę i przesypianie nocy, ponieważ to im działało – nie dlatego, że było to konieczne, ale dlatego, że do tego przywykłeś i nawet jeśli twoje dzieci mogą być inne pod wieloma względami, stwierdzamy, że zbyt często idą w ich ślady.

Co to jest trening snu dziecka? – To, czy Twoje dziecko należy do kategorii „dobrego snu”, będzie zależeć od tego, jak wypoczęty i zdrowy, wspomniany dobry wzorzec snu rozwija się w czasie (tj. czy jego dieta jest zgodna z wzorcami snu).

Mając to na uwadze, dzieci nie wychodzą z domu rozumiejąc, ile snu potrzebują, ani niemowlę nie może pojąć, kiedy powinno zasnąć, więc czasami trzeba wziąć sprawy w swoje ręce!

Jeśli chodzi o nauczanie niemowląt o zasypianiu, istnieją różne metody, takie jak kontrolowany płacz, współsypianie, wkładanie dziecka do pokoju itp.

Pamiętaj, że porady dotyczące treningu snu niemowlęcia nie są podejściem uniwersalnym, a każde dziecko będzie miało inne potrzeby, jeśli chodzi o zrozumienie, ile snu potrzebuje.

Istnieje jednak kilka ogólnych wskazówek, których możesz przestrzegać, jeśli jesteś zainteresowany Treningiem Snu Dziecka, w tym Stwórz harmonogram i trzymaj się go – spójna rutyna dla Twojego dziecka pomoże mu zrozumieć, kiedy nadszedł czas, aby zasnąć (tj. kąpiel, karmienie), które oznacza koniec „płakania aż do wyczerpania”! Upewnij się, że mają wystarczająco dużo drzemek, ale także oszczędzaj energię w ciągu dnia, więc przed snem, bam! cała naprzód!

Gdzie powinno spać moje dziecko? Wszystko zależy od tego, co jest najwygodniejsze dla Twojej rodziny, ale pamiętaj, jeśli spróbujesz umieścić dziecko w pobliżu drzwi, okna lub schodów prowadzących do piwnicy. Narażasz swoje dziecko na ryzyko poważnych obrażeń, a nawet śmierci, jeśli nie utrzymasz obszaru wokół łóżeczka z dala od przedmiotów, które mogłyby wykorzystać jako schody do wyjścia.

Gdzie powinienem postawić nowe łóżeczko na noc?

Unikaj umieszczania łóżeczka dla dziecka w pomieszczeniach, takich jak kuchnia i salon, ponieważ są to zazwyczaj miejsca o dużym natężeniu ruchu, które utrudniają rodzicom monitorowanie dzieci podczas godzin snu. Zamiast tego spróbuj umieścić je w pobliżu innych sypialni, aby w razie problemu można je było łatwo usłyszeć.

Teraz, kiedy mam nowe łóżeczko mojego dziecka, gdzie je umieścić? Wielu rodziców umieszcza kołyskę swoich dzieci w sypialni, aby monitorować, jak sobie radzą w nocy.

Jednak niektórzy lekarze zalecają trzymanie łóżeczka dziecka przy drzwiach wejściowych lub oknie – ma to sens, ponieważ jedną z pierwszych rzeczy, które rodzice robią podczas sprawdzania dobrze śpiącego niemowlęcia, jest wchodzenie do jego pokoju i pochylanie się, aby na nie popatrzeć. Może to stanowić zagrożenie dla starszych niemowląt, które mogą wydostać się z takiej bliskości.

Nawet jeśli trzymasz łóżeczko dziecka z dala od drzwi sypialni, spróbuj ustawić je w pobliżu innych sypialni, aby w razie problemu łatwo je usłyszeć.

Niektórzy rodzice umieszczają łóżeczko dziecka wystarczająco blisko, aby mogli go dotknąć bez wstawania z łóżka, inni wolą dać dzieciom więcej miejsca – być może tylko na odległość ramienia między rodzicem a niemowlęciem. Nie ma znaczenia, po której stronie pokoju umieścisz swojego malucha, o ile ma spokój do nieprzerwanego snu!