Kompleksowy przewodnik dotyczący używania poduszki ciążowej

Z tego poradnika dowiesz się, jak używać poduszki ciążowej. Poduszka ciążowa to doskonały sposób na wsparcie podczas ciąży. Może być również używana jako poduszka do karmienia dla świeżo upieczonych mam. Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo używać poduszki macierzyńskiej lub do karmienia.

Oto kroki, które należy wykonać:

– Połóż głowę na jednym końcu poduszki, a stopy na przeciwległym końcu.
– Użyj obu rąk, aby owinąć drugą stronę poduszki, górne ramię podtrzymuje szyję dziecka, a dolne ramię podtrzymuje wagę dziecka, chwytając wnętrze kolana.

Kompleksowy przewodnik dotyczący używania poduszki ciążowej

Jak mogę uniknąć kupowania dżinsów ciążowych?

Ubrania ciążowe mogą być drogie, ponieważ są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​zmieniającego się ciała. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją garderobę i unikać jeansów ciążowych, rozważ zakup kilku par nieciążowych jeansów skinny lub prostych nogawki z ciemnego denimu, które będą pasować do wszystkiego. Zrób to przed przymierzeniem innych spodni, ponieważ gdy znajdziesz coś, co będzie pasować, prawdopodobnie będzie to podstawa w Twojej garderobie.

Ubrania ciążowe mogą być drogie, ponieważ są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​zmieniającego się ciała. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją garderobę i unikać jeansów ciążowych, rozważ zakup kilku par nieciążowych jeansów skinny lub prostych nogawki z ciemnego denimu, które będą pasować do wszystkiego. Zrób to przed przymierzeniem innych spodni, ponieważ gdy znajdziesz coś, co będzie pasować, prawdopodobnie będzie to podstawa w Twojej garderobie.

W jaki sposób mogę zaoszczędzić pieniądze podczas ciąży?

Jest wiele rzeczy, na które kobiety w ciąży wydają pieniądze przez cały okres ciąży – od prenatalnych witamin i suplementów dla mamy i dziecka, w razie potrzeby kremu na rozstępy, odzieży ciążowej, takiej jak biustonosze/bielizna/piżama itp., aż po wizyty u lekarza w okresie ciąży.

Co to jest normalne wynagrodzenie macierzyńskie?

Wynagrodzenie macierzyńskie wynosi zazwyczaj od 50 do 100% wynagrodzenia pracownika. Przeciętny urlop macierzyński w USA trwa 16 tygodni, ale niektóre firmy oferują więcej wolnego czasu niż inne. Wszystko zależy od polityki Twojej firmy i tego, czy kwalifikujesz się do FMLA (Family Medical Leave Act).

Co się stanie, jeśli nie wrócisz po urlopie macierzyńskim?

Jeśli Ty lub Twój partner nie wrócicie po urlopie macierzyńskim, prawdopodobnie nie będziecie mogli wrócić do tej samej pracy. Ale zanim to nastąpi, upewnij się, że rozumiesz, jakie świadczenia są dostępne po powrocie z urlopu macierzyńskiego.

Co to jest laktator?

Do odciągania mleka z piersi służy ręczne lub elektryczne urządzenie składające się z rurek i butelek do pobierania. Laktatory są dostępne w różnych stylach, w tym ręczne, zasilane bateryjnie/elektryczne laktatory podwójne i pojedyncze. Pompy można również wypożyczyć od konsultantów laktacyjnych lub firm produkujących sprzęt medyczny, jeśli masz na nie ubezpieczenie! Decyzja między używaniem laktatora elektrycznego a ręcznego często sprowadza się do osobistych preferencji, ponieważ oba typy działają równie dobrze w usuwaniu mleka.

Elektryczne laktatory są zazwyczaj droższe z góry, ale pozwalają kobietom o większej produkcji mleka (np. pracującym mamom), które mogą potrzebować szybkiego opróżnienia piersi przed powrotem do biura. Opcje ręczne są świetne na krótsze czasy z dala od dziecka, gdzie mama.

Co powinienem zrobić, jeśli mój pracodawca nie ma polityki macierzyńskiej?

Jeśli tak się stanie, spróbuj napisać prostą propozycję, która zawiera informacje o tym, ile miesięcy/tygodni jesteś obecnie w ciąży, jak długo planujesz wyjechać po narodzinach dziecka oraz wszelkie inne istotne informacje, takie jak wizyty u lekarza itp., z kilkoma potencjalnymi datami powrót do pracy zapisany ołówkiem. Daj go szefowi i zobacz, co powie. Jeśli nie podobają mu się warunki, zapytaj, jakie zmiany możesz wprowadzić, aby dostosować się do ich potrzeb.

Co to jest pompowanie w pracy?

Odciąganie pokarmu oznacza odciąganie pokarmu laktatorem siedząc przed komputerem lub w podróży (np. podczas lunchu). Odnosi się to również do przechowywania i transportu odciągniętego mleka do późniejszego wykorzystania przez mamę i dziecko! Odciąganie pokarmu w pracy może pomóc w zwiększeniu podaży, jeśli jest wykonywane regularnie przez cały dzień/tydzień. To świetna opcja dla pracujących mam, które chcą, aby ich maluchy dostawały mleko matki, nawet gdy nie ma ich w pobliżu przez cały dzień.

Co powinnam nosić w czasie ciąży?

Pierwszy trymestr może być szczególnie trudny, jeśli chodzi o ubieranie się — wiele kobiet odczuwa mdłości od drugiego do czwartego tygodnia, co sprawia, że ​​znalezienie stroju, który nie pachnie brzydko, jest prawie niemożliwe! W tym czasie ogromnie pomaga ubieranie się warstwami, co pozwala zdjąć ubranie, gdy minie nudności.

Nikt nie chce wydawać ręki i nogi na ubrania ciążowe na każdym etapie ciąży! Aby zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie wyglądać uroczo (a nie tak, jakbyś ubrała się po ciemku), skup się na podstawach swojej garderoby. Niezależnie od tego, czy są to koszulki z długim rękawem, czy elastyczne spodnie, upewnij się, że te zszywki są wystarczająco wygodne do codziennego użytku przez wszystkie trzy trymestry.

To samo dotyczy butów — zadbaj o ich prostotę, aby pasowały do ​​wszystkiego od pierwszego dnia do dnia dostawy!