Kiedy zmienić foteliki samochodowe dla niemowląt? Przeczytaj ten przewodnik!

Kiedy zmieniać foteliki samochodowe dla niemowląt? Foteliki samochodowe dla niemowląt są bardzo ważne dla każdej rodziny lub rodziców, ale co się stanie, gdy maluch z nich wyrośnie?

Najbezpieczniejszą opcją jest zakup składanego fotelika samochodowego, który może przewozić dzieci od urodzenia do momentu, gdy będą potrzebować fotelików podwyższających. Jednak nie każdy model będzie pasował do dziecka w miarę dorastania.

Kiedy zmienić foteliki samochodowe dla niemowląt? Przeczytaj ten przewodnik!

Musisz więc wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby zmienić foteliki samochodowe dla dzieci! Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jak długo Twoje dziecko powinno pozostawać w swoim pierwszym foteliku samochodowym i kamienie milowe po drodze:

– Niemowlęta zwykle pozostają przodem do kierunku jazdy do drugiego roku życia, a następnie przodem do kierunku jazdy do czwartego roku życia. Najlepiej, jeśli dzieci będą nadal używać pięciopunktowych pasów, dopóki nie ważą 40 funtów lub więcej

– Najlepiej jak najdłużej trzymać dzieci w foteliku samochodowym z pięciopunktową uprzężą. Zapewniają one najbezpieczniejszą ochronę przed wypadkami dla małych dzieci i chociaż niektórzy producenci rozpoczęli produkcję fotelików podwyższających z wysokim oparciem o tym samym poziomie bezpieczeństwa, według badań IIHS większość rodziców nie używa ich prawidłowo za każdym razem

– W rzeczywistości Twoje dziecko musi być przytrzymywane przez urządzenie do pozycjonowania pasa – nawet jeśli waży na tyle, że nie potrzebuje już fotelika samochodowego – ponieważ te urządzenia zmniejszają obrażenia podczas wypadku lepiej niż samo używanie pasa biodrowego / barkowego

– AAP zaleca bezpieczne trzymanie dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do drugich urodzin, chyba że najpierw wyrosną ze swojego kabrioletu. Następnie powinni kontynuować jazdę na tylnym siedzeniu do 12 roku życia

– Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca trzymanie dziecka tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe. Oznacza to co najmniej do swoich drugich urodzin i/lub kiedy przekroczą limit wzrostu lub wagi dla swojego fotelika samochodowego.

Jaki jest najbezpieczniejszy fotelik samochodowy na rynku?

Znalezienie najbezpieczniejszego fotelika samochodowego na rynku może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele różnych rodzajów opcji i przed podjęciem decyzji o zakupie ważne jest, aby porozmawiać z ekspertem.

Wiedza o tym, jak działa każdy typ, a także o tym, co rodzice lubią w swoim własnym, może pomóc Ci w podejmowaniu decyzji. Tutaj przyjrzymy się kilku rzeczom, które każdy rodzic powinien wziąć pod uwagę przy zakupie nowego lub zamiennego fotelika dla swojego dziecka:

– Bezpieczeństwo

– Komfort

– Łatwość użytkowania dla rodziców i techników fotelików samochodowych

– Rozmiar i waga Pojemność

Jaki jest najbezpieczniejszy fotelik samochodowy 2021?

Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby dzieci w samochodzie lub foteliku podwyższającym jeździły tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe. Powinny siedzieć na siedzeniach przodem do kierunku jazdy tylko wtedy, gdy wyrosną z fotelików dziecięcych, które zwykle mają około czterech i 40 funtów.

Należy również pamiętać o innych kwestiach, na przykład o tym, ile masz miejsca, ponieważ większe dzieci potrzebują więcej miejsca między nimi a tyłem przedniego siedzenia niż mniejsze, więc starsze dziecko może nie być w stanie dzielić pasa z młodszym rodzeństwo.

Najbezpieczniejszy sposób postępowania będzie zależeć zarówno od rozmiaru, jak i wieku, więc poświęć trochę czasu na zbadanie, co najlepiej pasuje do sytuacji Twojej rodziny, zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje o przejściu na pasy.

Chociaż może się wydawać, że opóźniasz nieuniknione, bezpieczeństwo Twojego dziecka jest o wiele ważniejsze niż możliwość zobaczenia go w lusterku wstecznym. Proszę pamiętać, że foteliki samochodowe powinny być zawsze używane dla dzieci powyżej 20 funtów i poniżej 40 cali wzrostu. Powinni jeździć tyłem do kierunku jazdy, aż osiągną te kamienie milowe lub przekroczą je o co najmniej rok.

American Academy of Pediatrics zaleca przejście na fotelik podwyższający z pozycjonowaniem pasa w wieku od czterech do ośmiu lat, gdy jest to konieczne ze względu na różnice w rozmiarach.

Podczas gdy niektórzy rodzice czują się komfortowo, dzieląc pasy z młodszym rodzeństwem, jeśli są wystarczająco dorośli, może to powodować problemy w sytuacjach awaryjnych, więc może nie warto podejmować ryzyka, chyba że nie ma innych dostępnych opcji. Pomaga również upewnić się, że starsze dzieci siedzą z tyłu samochodu, aby mogły pomóc młodszym zapiąć pasy.

Czy moje roczne dziecko może siedzieć w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy?

Tak. Foteliki samochodowe przodem do kierunku jazdy są bezpieczne, o ile Twoje dziecko korzysta z pięciopunktowej uprzęży i ​​nie przekracza limitu wzrostu lub wagi, dopóki nie osiągnie jednego z tych kamieni milowych.

W niektórych okolicznościach bezpieczniejsze może być trzymanie ich tyłem do kierunku jazdy, jeśli masz poduszki powietrzne na przednim siedzeniu, ponieważ ich ciało pochłonie więcej uderzeń, zanim uderzą o twarde powierzchnie, niż zrobiłby to dorosły.

Należy pamiętać, że ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy nie ma innych obaw związanych z trzymaniem go tyłem do kierunku jazdy (tj. ograniczona przestrzeń).

Jeśli zdecydujesz się na ustawienie ich przodem do kierunku jazdy w wieku jednego roku, upewnij się, że jego nogi są prawidłowo dopasowane między krawędzią siedzenia pojazdu a jakąkolwiek częścią fotelika lub że może siedzieć prosto na siedzeniu pojazdu bez garbienia się . Pozwoli to na dobrą kontrolę głowy, szyi i kręgosłupa podczas siedzenia w pięciopunktowej uprzęży.

Jeśli Twoje dziecko przekroczy te limity przed swoimi drugimi urodzinami, nadszedł czas, aby przenieść je do urządzenia wspomagającego pozycjonowanie pasa w rozmiarze dla dorosłych.

Masz roczek, możesz go używać, dopóki nie osiągną wzrostu czterech stóp i dziewięciu cali (lub 57 cali), co lepiej pasowałoby do wzmacniacza z wysokim oparciem z powodu problemów z podparciem głowy, jeśli używasz tylko opcji bez pleców w tym wieku.

Nie powinno być potrzebne żadne dodatkowe wyposażenie poza fotelikiem samochodowym, który już zainstalowałeś, chyba że doszło do uszkodzenia w wyniku wypadku lub jakiegoś zdarzenia, takiego jak pożar, w którym mogą być potrzebne części zamienne.

Nawet jeśli sprzęt jest uszkodzony, nadal bezpieczniej jest trzymać dziecko w oryginalnym foteliku samochodowym niż w innym, który również mógł zostać uszkodzony.