Proste sposoby na podniesienie materaca gondoli

Materac do gondoli jest ważną częścią łóżeczka dziecka. Jeśli chcesz podnieść powierzchnię snu swojego dziecka, możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. W tym artykule znajdziesz listę łatwych sposobów na podniesienie materaca do gondoli i tego, jak pomaga ono zapewnić bezpieczeństwo i komfort Twojego malucha.

Metody podnoszenia materaca gondoli

Metoda pierwsza: Umieść podkład pod materacem łóżeczka dziecka. Pomoże to podnieść powierzchnię, aby maluch mógł spać wygodnie bez dotykania twarzą jakiejkolwiek części ramy gondoli.

Proste sposoby na podniesienie materaca gondoli

Podkład jest zwykle wykonany z trwałego materiału, co czyni go idealnym do podnoszenia i podpierania wszystkiego, co ciężkie na nim. Jest również dostępny w różnych stylach, w zależności od potrzebnych typów i rozmiarów – jak podnieść materac gondoli. Niektóre są nawet składane, co ułatwia przechowywanie, gdy nie są używane! Sprawdź tutaj kilka opcji.

Metoda druga: Jeśli chcesz szybko podnieść materac gondoli, spróbuj użyć czegoś mocnego i ciężkiego pod materacem gondoli. Byłby to sposób na chwilowe podniesienie gondoli-materaca. Możesz użyć klocków z drewna, cegieł, a nawet pojemników do przechowywania wypełnionych wodą! Tylko upewnij się, że wszystko, czego używasz, jest stabilne i wytrzyma, aby podnieść materac gondoli bez łatwego przewracania się.

Metoda trzecia: Jeśli sposób szybkiego podniesienia materaca z gondolą brzmi dobrze dla Twoich potrzeb, spróbuj umieścić solidną platformę bezpośrednio na górze materaca z gondolą — jak deskę ze starej palety. Upewnij się, że jest tak wytrzymały, jak to tylko możliwe, aby nic na temat podnoszenia podwyższonej poduszki do łóżeczka dziecięcego nie spadło podczas snu.

Czy podnoszenie materaca gondoli jest bezpieczne?

Podnoszenie materaca gondoli jest bezpieczne, ale tylko wtedy, gdy zrobisz to właściwie. Jeśli podnoszenie materaca do łóżeczka dziecięcego z podwyższoną poduszką nie jest zrobione prawidłowo, to materac z łóżeczkiem może szybko doprowadzić do obaw o bezpieczeństwo Twojego malucha.

Ile wzniesienia potrzebuje moje niemowlę?

Czy są jakieś badania na temat tego, jak wysoko powinienem umieścić noworodka w kołysce? Nie ma ustalonego limitu wysokości lub wysokości materaca z podwyższoną gondolą, jeśli chodzi o skuteczność i bezpieczeństwo. Jednak większość ekspertów zgadza się, że podniesienie go o 20 cali zwykle załatwi sprawę bez powodowania jakichkolwiek problemów po drodze.

Jeśli wysokość materaca dla dziecka nie wydaje się wystarczająca, nie ma nic złego w podnoszeniu wysokości do 30 cali, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest wygodne i bezpieczne.

Co jeszcze muszę wiedzieć o tym, ile podwyższenia potrzebuje moja gondola?

Najlepszym sposobem na łatwe podniesienie materaca do łóżeczka jest użycie podstopnic lub bloków. Nie chcesz, aby materac leżał bezpośrednio na podłodze, ponieważ z czasem doprowadzi to do gromadzenia się roztoczy – co może spowodować atak astmy u Twojego dziecka w przyszłości!

Aby tego uniknąć, kupując liczbę poduszek, na których dziecko śpi w nocy, używaj albo kartonowych pudełek (o ile nie są podarte) lub plastikowych skrzynek na mleko.

Jeśli masz łóżeczko, najlepiej, jeśli powierzchnia jest już podwyższona, ponieważ większość z nich ma wysokość 28 lub 30 cali – co jest prawie idealne dla niemowlęcia w kolejności, z jaką liczbą poduszek dziecko śpi w nocy i w jaki sposób podnieść materac gondoli.

Jak podeprzeć dziecko w łóżeczku?

Najlepszym sposobem na podparcie śpiącego niemowlęcia jest użycie małych poduszek lub złożonych ręczników, aby podnieść materac gondoli. Upewnij się również, że przestrzeń pod poduszką ma dobrą wentylację i przepływ powietrza, aby nie udusić dziecka podczas snu

Jak podnieść materac do łóżeczka w przypadku refluksu?

Aby podnieść materac do łóżeczka, potrzebujesz kilku przedmiotów. Będziesz potrzebować mocnych drewnianych klocków (takich jak żużel) lub dużych kawałków drewna, które mają około pięciu cali wysokości i są wystarczająco mocne, aby utrzymać wagę Twojego dziecka, jeśli na nie spadną.

Gdy już masz te materiały na miejscu, po prostu umieść je pod każdym rogiem łóżeczka – upewniając się, że ciśnienie ze wszystkich czterech stron jest równomierne, aby żadna część nie zwisała z biegiem czasu, ile poduszek śpi dziecko w nocy i jak podnieść materac do gondoli.

Nie trwa to długo, zanim rogi zwisają, a gdy jedna strona znajdzie się niżej niż druga, refluks nie jest daleko w tyle! Upewnij się, że wszystko jest wypoziomowane, używając poziomicy stolarskiej, aby podnieść materac gondoli.

Kiedy powinienem zacząć podnosić gondolę?

Najlepiej poczekać do pierwszego miesiąca życia. AAP zaleca umieszczanie dziecka w kołysce do snu od urodzenia do czterech miesięcy, ale podnoszenie go zaleca tylko po upływie tego czasu i ustabilizowaniu kontroli nad głową.

Niekoniecznie musisz się o to martwić, jeśli po prostu używasz podwyższonego materaca bez żadnej innej otaczającej go struktury (ponieważ jak wysoko powinienem umieścić noworodka w kołysce?), ale po prostu bądź świadomy tej osi czasu, tak jak ty zdecyduj, jaka wysokość będzie dla Ciebie odpowiednia.