Kiedy zmienić fotelik samochodowy? Przewodnik

W tym artykule omówimy, kiedy zmieniać foteliki samochodowe i inne aspekty fotelika samochodowego.

Kiedy maluch przekroczy limit wagi fotelika samochodowego lub osiągnie swoje trzecie urodziny. Po tym momencie możesz przenieść je na siedzisko podwyższające, dopóki nie osiągną wieku około czterech lat i 80 cm (32 cale).

Kiedy zmienić fotelik samochodowy? Przewodnik

W tym wieku nadszedł czas na samodzielne założenie pasa dla dorosłych. Ale nie skaczmy do przodu! Do tego czasu w Twoim dziecku wciąż jest dużo wzrostu…

Ten etap życia to jeden z wielkich kamieni milowych – pierwszy dzień w szkole, rozpoczęcie przedszkola, podjęcie nowych zainteresowań. Jeśli chodzi o wstawanie z podwyższenia, będziesz wiedział, kiedy są gotowe, ponieważ ich nogi będą w stanie prawidłowo dotknąć podłogi – jeśli jeszcze nie. Uważaj na wszelkie oznaki, że również zmagają się z tą pozycją siedzącą.

Kiedy Twoje dziecko jest gotowe do zapięcia pasa dla dorosłych, musi to zrobić tylko na tylnym siedzeniu samochodu. Przednie siedzenia mają poduszki powietrzne, które mogą być niebezpieczne dla dzieci siedzących na kolanach osoby dorosłej (nawet jeśli w grę wchodzi podwyższenie lub poduszka).

Bez względu na to, ile czasu minęło od momentu, gdy zdjąłeś je z pierwszego fotelika samochodowego, montowanie jednego z nich na przednim fotelu pasażera do ukończenia co najmniej dwunastego roku życia zawsze będzie nielegalne.

Najlepsze miejsce dla dzieci w wieku 12+, ale poniżej 150 cm (59 cali) i powyżej dziewięciu lat, które nadal wymagają dodatkowej ochrony w zestawie podwyższającym z wysokim oparciem, jest obok osoby dorosłej wyposażonej w dwa zestawy pasów – powinny to być kolana i pas ukośny.

Ten etap życia jest bardzo ekscytujący, ponieważ Twoje dziecko dołącza do swoich przyjaciół, aby uzyskać więcej wolności, ale wiąże się to z dodatkową odpowiedzialnością, że teraz stanowią znacznie większe ryzyko na naszych drogach, jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone.

Zawsze sprawdzaj, czy pasy są prawidłowo dopasowane przed każdą podróżą – nie ma nic gorszego niż konieczność szybkiego zatrzymania się lub nagłego zboczenia! Może również pomóc uniknąć niepotrzebnych kłótni o to, kto powinien siedzieć na przednim siedzeniu.

Jak długo noworodek może być w foteliku samochodowym w 2021 roku?

Noworodek może siedzieć w foteliku samochodowym przez 111 minut. Noworodek może siedzieć w foteliku przez 222 minuty.

Jeśli nie masz pewności, American Academy of Pediatrics (AAP) zaleca rodzicom przestrzeganie następujących wskazówek: Chociaż ważne jest, aby dziecko nie przegrzewało się ani nie było za zimno podczas snu, zwłaszcza w gorące letnie dni i chłodne zimowe poranki , nie ma zbyt wielu badań na temat tego, jak długo dzieci powinny spać poza łóżeczkiem w określonych temperaturach, zanim zaryzykują kontuzję.

Więc zamiast skupiać się tylko na kontroli temperatury podczas usypiania niemowlęcia, oto kilka innych sposobów, dzięki którym możesz zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo. Trzymaj się z dala od koców ochronnych, ponieważ te przedmioty mogą utrudniać oddychanie dziecka lub powodować przegrzanie.

Kiedy zmienić fotelik samochodowy na składany?

Możesz przenieść swoje dziecko z fotelika dla niemowląt na kabriolet po spełnieniu następujących kryteriów:

– Twoje dziecko waży co najmniej 20 funtów.

– Wierzchołek jego głowy znajduje się w odległości kilku centymetrów od czubka skorupy fotelika samochodowego, niezależnie od tego, czy się przewrócił, czy nie. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, czy Twoje dziecko spełnia te wymagania, szukając go w nim, sprawdzaj go co tydzień, aż je spełni.

W przeciwnym razie skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem tej decyzji samodzielnie, ponieważ są to wyszkoleni profesjonaliści, którzy dokładnie rozumieją, w jaki sposób ich waga i wzrost mogą wpływać na inne czynniki, takie jak wiek, które pomogłyby określić, kiedy bezpiecznie dokonać tej zmiany bez związanego z tym ryzyka.

Dzieje się tak dlatego, że chociaż Twoje dziecko może spełniać wymaganą wagę, niekoniecznie musi spełniać wszystkie inne warunki.

– Pasy fotelika dla niemowląt są prawidłowo ustawione i mocno napięte (ale nadal wygodne). To jeden z wielu czynników, które mogą wpłynąć na tę decyzję, zanim podejmiesz ją samodzielnie.

– W tej chwili ma ponad 20 funtów do włożenia do fotelika w kabriolecie, ale w przyszłym miesiącu przekroczy 20 funtów, jeśli zostanie do tego czasu w dziecięcym foteliku samochodowym bez ryzyka związanego z wczesnym przemieszczeniem go.

To powiedziawszy, sprawdzaj regularnie przez kilka miesięcy po umieszczeniu go w modelu kabrioletu, aby upewnić się, że żadne z tych kryteriów nie jest już spełniane, ponieważ są one dostępne ze względów bezpieczeństwa, których nigdy nie należy przeoczyć.

Jeśli dokonasz tego przełączenia, upewnij się, że jego fotelik samochodowy jest prawidłowo zainstalowany i został sprawdzony pod kątem prawidłowej instalacji przez certyfikowanego specjalistę, ponieważ może to być jeden z istotnych czynników wpływających na bezpieczeństwo Twojego dziecka podczas jazdy, który może nie zostać bezpiecznie określony, jeśli zostanie wykonany nieprawidłowo .

Nigdy też nie zostawiaj go bez opieki w samochodzie, nawet gdy jest przymocowany do kabrioletu, ponieważ istnieje wiele innych zagrożeń związanych z pozostawieniem dzieci samych w pojazdach, w tym związanych z udarem cieplnym lub uduszeniem z powodu braku świeżego powietrza do oddychania.