Kiedy robić zdjęcia ciążowe? Twój najlepszy przewodnik

Kiedy robić zdjęcia ciążowe? Zdjęcia ciążowe to niesamowity sposób na uchwycenie swojej podróży w ciąży. To świetna okazja dla Ciebie i Twojej drugiej osoby, aby nawiązać więź, jednocześnie utrwalając cenne wspomnienia z mnóstwem śmiechu!

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji, czy jest to odpowiedni czas dla Ciebie:

Kiedy robić zdjęcia ciążowe? Twój najlepszy przewodnik

– Czujesz się świetnie podczas noszenia dziecka lub po nim.

– Twój brzuch zaczął szybko rosnąć (ponad w połowie). – Zdjęcia ciążowe trwają od trzech godzin w górę, w zależności od tego, ile pracy to wymaga, aby stworzyć idealne ujęcie dla siebie! Dlatego pamiętaj, aby nie planować jednego wcześniej niż sześć tygodni ciąży.

Dzięki temu będzie wystarczająco dużo miejsca od tamtego czasu do teraz, abyśmy mogli zrobić te piękne zdjęcia ciążowe

Jak stać mnie na kredyt hipoteczny na urlopie macierzyńskim?

Jeśli możesz kupić dom, który jest w Twoich możliwościach, dobrym pomysłem może być dokonanie zakupu. Jeśli masz zaliczkę w wysokości 20%, zmniejszy to miesięczne spłaty kredytu hipotecznego i zapewni ci trochę kapitału w domu podczas urlopu macierzyńskiego.

Możesz również wynająć dodatkowy pokój lub dwa do czasu powrotu do pracy, jeśli posiadanie nie będzie działać finansowo podczas urlopu macierzyńskiego.

O jakie świadczenia mogę ubiegać się w ciąży?

Kiedy jesteś w ciąży, prawo chroni Twoje prawa. Możesz złożyć wniosek o dyskryminację macierzyńską, jeśli pracodawca traktuje Cię niesprawiedliwie z powodu ciąży lub przebywania na urlopie macierzyńskim. Jeśli tak się stanie, jak najszybciej zasięgnij porady zespołu prawnego Maternity Action. Oto kilka innych korzyści, o które możesz się ubiegać będąc w ciąży:

– Ustawowy zasiłek chorobowy (SSP) – wypłacany przez pracodawcę do 28 tygodni po rozpoczęciu choroby w okresie zatrudnienia.

– Statutory Maternity Pay (SMP) – wypłacany przez pracodawców za maksymalnie 39 tygodni urlopu macierzyńskiego.

– Statutory Adoption Pay (SAP) – wypłacany przez pracodawców za maksymalnie 39 tygodni urlopu adopcyjnego.

– Zasiłek dla osób niewidomych, składnik renty inwalidzkiej z tytułu mobilności o wyższej stawce lub dodatek z tytułu mobilności dla rencistów wojennych są wypłacane w zależności od Twojej sytuacji i dochodów na zasadach obowiązujących w momencie ich ubiegania się o nie.

Czy mogę zarabiać na urlopie macierzyńskim?

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Wiele kobiet decyduje się kontynuować pracę w domu podczas urlopu macierzyńskiego i nie ma w tym nic złego!

W rzeczywistości wiele matek robi to, ponieważ koszty opieki nad dzieckiem mogą być zaporowo wysokie – więc pozostanie w domu może nawet zaoszczędzić pieniądze – ale pozwala im też zachować pracę, dopóki nie będą gotowe na pełny powrót lub znalezienie nowej pracy.

Oznacza to, że zarabianie dochodu, a nie tylko pobieranie zasiłków dla bezrobotnych w czasie wolnym od pracy, pozwoli Ci poczuć się bezpieczniej finansowo, a także zapewni dodatkową gotówkę, gdy wydatki na dziecko zaczną się ponownie piętrzyć po urodzeniu!

Jeśli brzmi to jak coś, co mogłoby Cię zainteresować, oto co sugeruję:

  • Zajrzyj na stronę wyszukiwania ofert pracy w naszej witrynie, aby rozpocząć. Jest pełen przydatnych narzędzi i informacji, które pomogą Ci rozpocząć poszukiwanie pracy w czasie ciąży!
  • Kiedy nadejdzie czas, aby zacząć szukać pracy, pamiętaj o tych wskazówkach: Upewnij się, że potencjalni pracodawcy z góry wiedzą o Twoim statusie ciąży, ponieważ dyskryminacja kobiet w ciąży nadal stanowi poważny problem .
  • Jeśli się kwalifikujesz, skorzystaj z urlopu FMLA w razie potrzeby, abyś mógł spędzić więcej czasu z dzieckiem po urodzeniu bez poświęcania zbyt dużego dochodu.
  • Na koniec dołącz do lokalnych grup matek lub innych wydarzeń, na które przychodzą mamy – pozwoli ci to uzyskać dostęp do ich kręgów towarzyskich, co może pomóc otworzyć drzwi, gdy pojawią się możliwości zatrudnienia.

Jak mogę zmaksymalizować płacę macierzyńską?

Ważne jest, aby zapoznać się z polityką pracodawcy dotyczącą zasiłku macierzyńskiego. Chociaż nie ma przepisów określających, jaki procent musi otrzymać pracownik, niektórzy pracodawcy mogą dawać około 60% lub więcej przez co najmniej sześć miesięcy po porodzie.

Jeśli pracowałeś w firmie przez ponad 12 kolejnych miesięcy, to prawo nie może zostać Ci odebrane, nawet jeśli wygaśnie przed upływem terminu.

Zasady te nie mają jednak zastosowania do pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, którzy nie pracują w pełnym wymiarze godzin, ponieważ zazwyczaj nie zgromadzą wystarczającej liczby płatnych dni urlopu w tym okresie, chyba że ich ubezpieczenie grupowe obejmuje również ciążę.

Jedynym sposobem, w jaki kobiety mogą zostać dłużej, jest bezpłatny urlop na mocy ustawy FMLA (Family Medical Leave Act), która zapewnia uprawnionym pracownikom do 12 tygodni bezpłatnego urlopu na choroby, narodziny lub adopcję nowego dziecka, nagłe wypadki rodzinne i inne.

Jak przetrwać bezpłatny urlop macierzyński?

Utrzymuj swoje dochody. Jeśli nie otrzymujesz wynagrodzenia za urlop macierzyński, opracuj strategię, aby opłacone rachunki i jedzenie leżały na stole.

Może to oznaczać podjęcie dodatkowej pracy lub pożyczenie pieniędzy od członków rodziny, jeśli to możliwe. Ale upewnij się, że masz czym zapłacić, gdy przyjdzie czas na powrót do pracy po urodzeniu dziecka!