Jak zmniejszyć obrączkę ślubną: 5 najlepszych hacków

Istnieje sześć sposobów, dzięki którym możesz spróbować zmniejszyć rozmiar obrączki. Wszystko to jest łatwe do zrobienia w domu i nie ryzykujesz uszkodzenia pierścionka, aby go zacisnąć.

Omówimy również koszt, jaki możesz ponieść, aby obrączka była mniejsza i lepiej pasowała. Ale aby uniknąć takich problemów w przyszłości, proszę wiedzieć, jak powinna pasować obrączka ślubna.

Jak zmniejszyć obrączkę ślubną: 5 najlepszych hacków

Jak zmniejszyć obrączkę ślubną w domu

Użyj przytulanek, aby zmniejszyć pierścień

Jeśli szukasz łatwego sposobu na zmniejszenie swojej obrączki, możesz zamówić online tanie i łatwo dostępne chusty z tworzywa sztucznego. Występują w różnych formach, takich jak tuleja, rurka lub cewka, dzięki czemu możesz wybrać ten, który Twoim zdaniem najlepiej dopasuje Twój pierścionek.

Fantastyczne w przypadku pierścionków jest to, że są przezroczyste, więc nie są zauważalne podczas noszenia. Ale jeśli chcesz mieć lepszej jakości przytulność, idź do sklepu jubilerskiego po niestandardową wkładkę sprężynową.

Niestandardowa wkładka sprężynowa ze sklepu jubilerskiego jest zwykle wykonana z metalu, dzięki czemu jest trwalsza i bezpieczniejsza niż plastikowe. Po prostu wybierz ten, który jest wygodny podczas noszenia przez dłuższy czas.

Klej do zmiany rozmiaru pierścionka

Czy wiesz, że łatwo dostępne artykuły gospodarstwa domowego mogą pomóc w zmniejszeniu obrączki? Na przykład, jeśli masz pistolet do klejenia na gorąco, możesz stopić pręty kleju, aby dodać trochę grubości obrączce ślubnej.

Jednak nie pomyl się, używając pistoletu do klejenia lub nakładania kleju bezpośrednio na trzonek obrączki, ponieważ możesz nałożyć za dużo kleju. Zamiast tego przygotuj osobną powierzchnię, na której możesz stopić pręt kleju.

Użyj czegoś ostrego dla precyzji, zanurz to w kleju, a następnie cholewkę obrączki. Po prostu bądź szybki i wygładzaj stopiony klej, aby nie wyglądał na niechlujny.

Silikon do zmniejszania obrączek

Ci, którzy mają dostęp do silikonu spożywczego, mogą go również użyć do dostosowania rozmiaru obrączki ślubnej i uczynienia jej malutką. Nie używaj uszczelniacza silikonowego; zamiast tego użyj silikonu w sprayu lub żelu.

Użyjesz silikonu spożywczego, podobnego do stopionego kleju, i nałożysz go na trzonek obrączki za pomocą wykałaczki lub czegokolwiek zaostrzonego. Proszę pracować szybko, ponieważ silikon może szybko związać się w grubości warstwy, która nie wygląda dobrze.

Wygładź silikon na tylnej części opaski, aby dodać kolejną warstwę lub grubość do metalu. Jednak niektórzy nie lubią tej metody zmiany rozmiaru obrączki, ponieważ wykończenie jest zauważalne.

Linia wędkarska do opcji zmiany rozmiaru pierścienia

Jeśli klej i silikon nie wydają Ci się atrakcyjnym rozwiązaniem, możesz zmniejszyć obrączkę za pomocą żyłki. Jest to podobne do używania sznurka lub gumki, które zwiększają grubość, ale preferowana jest żyłka wędkarska, ponieważ ma bardziej subtelny wygląd.

Co więcej, żyłki wędkarskie lepiej nosić na dłuższą metę, ponieważ nie nasiąkają potem ani nie zbierają brudu. Jest również wodoodporny, a tekstura utrzymuje pierścionek na miejscu.

Wystarczy przyciąć odpowiednią długość i owinąć nią tył obrączki. Upewnij się, że jest schludny i dobrze zabezpieczony.

Jeśli chcesz uniknąć podrażnień i sprawić, by obrączka wyglądała paskudnie z powodu nagromadzenia brudu, przeczytaj nasz osobny samouczek dotyczący czyszczenia obrączki w domu.

Koraliki do zmiany rozmiaru obrączki

Zastanów się nad powrotem do jubilera i zapytaj, czy może zainstalować koralik do zaklejania na pierścionku. Nie jest to już metoda domowego majsterkowania, ale jest bezpieczniejsza i bardziej długoterminowa.

Jubiler spawa metalową kulkę wewnątrz obrączki, aby uzyskać grubość i zmniejszyć rozmiar pierścionka. Zwykle mogą również dodać koralik lub dwa w wewnętrznej górnej części opaski, jeśli pierścionek jest za duży.

Nie stracisz żadnych ozdobnych detali wokół opaski, ponieważ nic na nią nie owijasz. A co najważniejsze, możesz usunąć koraliki w razie potrzeby, dzięki czemu rozmiar opaski jest uniwersalny.

Użyj wkładki sprężynowej na pierścieniu

Kolejnym elementem do zmiany rozmiaru obrączki i jej zmniejszenia jest sprężyna. Jest to wyginany detal w kształcie litery U, który jubiler wspawa w dolne wnętrze obrączki.

Fantastyczną cechą tego rozwiązania jest elastyczność sprężyny, która sprawia, że ​​dobrze dopasowuje się do palca. Dlatego pierścionek będzie pasował do wymaganego rozmiaru, gdy twój palec zmienia się w czasie.

W końcu nasze palce mają tendencję do zmiany rozmiaru pod wpływem różnych czynników. Tylko pamiętaj, aby zainwestować w wysokiej jakości sprężyny, aby nie odbarwiały się i nie powodowały podrażnień skóry.

Co mam zrobić, jeśli mój pierścień jest za duży?

Jak omówiono powyżej, istnieje wiele łatwych rozwiązań domowych dla majsterkowiczów, dzięki którym obrączka będzie mniejsza. Należy jednak rozważyć udanie się do jubilera w celu uzyskania bardziej długoterminowego rozwiązania bez obaw, że pierścionek spadnie lub ubrudzi się.

Ile kosztuje zmniejszenie rozmiaru pierścionka?

Spodziewaj się wydać nawet 50 USD lub więcej, aby zmienić rozmiar zbyt dużej obrączki. Ale w zależności od materiału, złożoności i samego sklepu możesz zapłacić tylko 20 USD.

Wniosek

Czy ten samouczek był pomocny? Właśnie nauczyłeś się, jak zmniejszyć obrączkę za pomocą przytulanek, kleju, silikonu lub żyłki wędkarskiej.

Możesz również uzyskać obrączkę zgrzewaną koralikami lub sprężyną, aby zmienić jej rozmiar.