Kiedy dziecko powinno być bez pieluch? Porady

Kiedy dziecko powinno być bez pieluch? Nie ma określonego wieku, w którym dziecko powinno być bez pieluch, ponieważ różni się on w zależności od dziecka. Jednak większość dzieci uczy się nocnika przed ukończeniem 36 miesiąca życia.

Niektóre mogą być gotowe wcześniej lub później, ale ogólnie uważa się, że jest to średnia. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc dziecku nauczyć się korzystać z toalety:

Kiedy dziecko powinno być bez pieluch? Porady

– Rozpocznij naukę korzystania z nocnika, gdy dziecko pokaże oznaki, że jest gotowe, na przykład, że jest w stanie pozostać suchym przez długi czas lub chce patrzeć, jak inni korzystają z toalety.

-Upewnij się, że Twoje dziecko ma wiele okazji do ćwiczenia korzystania z toalety, na przykład podczas drzemki i po posiłkach.

-Oferuj pozytywne zachęty i nagrody, gdy Twoje dziecko z powodzeniem korzysta z toalety.

– Pomóż swojemu dziecku przetrwać wszelkie wypadki, które mogą się zdarzyć i bądź cierpliwy, gdy uczy się tej nowej umiejętności.

Ile siusiu może pomieścić pielucha Huggies?

Niedawne badanie przeprowadzone przez Narodowy Instytut Zdrowia wykazało, że przeciętny dorosły oddaje około jednego litra moczu dziennie. Tak więc paczka pieluch Huggies powinna teoretycznie pomieścić do ośmiu litrów siusiu, zanim będzie trzeba je zmienić.

To dużo sików! W rzeczywistości większość ludzi prawdopodobnie przejdzie przez cztery lub pięć pieluszek dziennie, ale nadal dobrze jest wiedzieć, że twoja pielucha może wytrzymać dużo!

Warto również zauważyć, że badanie NIH wykazało, że mężczyźni na ogół produkują więcej moczu niż kobiety. Dzieje się tak, ponieważ mężczyźni mają większe pęcherze i cewki moczowe. Więc jeśli jesteś mężczyzną i musisz zmieniać pieluchę częściej niż twoja żona lub dziewczyna, nie czuj się źle – to tylko biologia!

Która pielucha może pomieścić najwięcej wody?

Pieluchy Huggies Little Movers to doskonały wybór dla rodziców poszukujących pieluchy, która może pomieścić najwięcej wody.

Little Movers mają wskaźnik chłonności do 36 uncji, dzięki czemu są idealne do użytku w nocy lub podczas długich wycieczek. Są one również wyposażone w pasek wskazujący wilgotność, który informuje, kiedy nadejdzie czas na zmianę. Ponadto są dostępne zarówno w rozmiarach dla noworodków, jak i w rozmiarze 6, więc na pewno znajdziesz idealne dopasowanie dla swojego malucha.

Jeśli szukasz pieluszki o nieco mniejszej pojemności, wypróbuj Pampers Swaddles Overnights. Te pieluchy mogą pomieścić do 32 uncji płynu, co czyni je idealnymi na długie przejażdżki samochodem lub wycieczki do parku. Ponadto mają pikowany krój, który zapewnia dziecku uczucie suchości i komfortu.

Niezależnie od tego, którą pieluchę wybierzesz, przed zakupem sprawdź stopień chłonności. Pomoże to upewnić się, że otrzymujesz pieluchę, która zaspokoi potrzeby Twojego dziecka.

Jakie pieluchy zatrzymują najwięcej moczu?

Jeśli chodzi o chłonność pieluszek, należy wziąć pod uwagę kilka różnych rzeczy. Pierwszym z nich jest waga i rozmiar Twojego dziecka – większe dziecko będzie potrzebowało bardziej chłonnej pieluchy niż mniejsze.

Drugą rzeczą do rozważenia jest rodzaj materiału, z którego wykonana jest pielucha. Niektóre materiały są bardziej chłonne niż inne.

Na koniec musisz również pomyśleć o tym, jak często Twoje dziecko się moczy. Dziecko, które często się moczy, będzie potrzebowało bardziej chłonnej pieluchy niż dziecko, które tego nie robi.

Biorąc to pod uwagę, oto pięć najbardziej chłonnych pieluszek na rynku:

  • Pieluchy Huggies OverNites są przeznaczone do użytku przez noc i mogą wchłonąć do 30 uncji płynu.
  • Pampersy Pampers Baby Dry mogą wchłonąć do 27 uncji płynu.
  • Pieluszki Luvs Ultra Leakguards mogą wchłonąć do 24 uncji płynu.
  • Pieluchy The Honest Company na noc mogą wchłonąć do 18 uncji płynu.
  • Pieluchy na noc siódmej generacji mogą wchłonąć do 16 uncji płynu.

Tak więc, jeśli szukasz pieluchy, która naprawdę utrzyma się w moczu, te pięć opcji to kilka świetnych opcji do rozważenia!

Czego potrzebujesz do pieluchy?

Jest kilka rzeczy, których będziesz potrzebować do pieluchowania: pieluchy, chusteczki i podkładka do przewijania. Możesz również chcieć trochę kremu na pieluchy, aby chronić skórę dziecka przed podrażnieniem. Jeśli używasz jednorazowych pieluch, będziesz potrzebować również kosza na śmieci z pokrywką do wyrzucenia.

Niektórzy rodzice lubią również stosować maść na odparzenia pieluszkowe, aby pomóc w leczeniu potencjalnej wysypki pieluszkowej, którą może doświadczyć ich dziecko. Jeśli używasz pieluch materiałowych, będziesz potrzebować dostępu do gorącej wody i detergentu do prania, aby je wyczyścić. Możesz również chcieć kilka mokrych worków do przechowywania brudnych pieluch, dopóki nie będą mogły zostać wyprane.

Bez względu na to, jaki rodzaj pieluchy wybierzesz, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, zanim Twoje dziecko przyjdzie na świat! Posiadanie wszystkiego gotowego do pracy znacznie ułatwi życie, gdy maluch będzie tutaj.

Jak nosisz pieluchy wielokrotnego użytku?

Istnieje kilka różnych sposobów noszenia pieluszek wielokrotnego użytku. Niektórzy wolą nosić je pod kostiumem kąpielowym, podczas gdy inni lubią używać pokrowca. Jeśli używasz pokrowca, masz do wyboru kilka różnych typów.

Możesz użyć wodoodpornej chusty (podobnej do tej używanej do pieluchowania tkanin) lub możesz użyć specjalnych pokrowców na pieluchy pływackie, które są przeznaczone do pieluch wielokrotnego użytku.

Bez względu na to, jak zdecydujesz się je nosić, upewnij się, że pielucha do pływania jest bezpieczna i nie poluzuje się w wodzie. Chcesz też mieć pewność, że nie jest za ciasny; jeśli jest zbyt ciasny, może powodować otarcia lub podrażnienia.