Jak zrobić baner na krzesełko

W tym artykule chcemy Ci pomóc jak zrobić pierwsze przyjęcie urodzinowe dla dziecka w krzesełko Banner. Wyjaśnimy kroki i podamy przykłady, jak można to łatwo zrobić przy użyciu prostych artykułów gospodarstwa domowego.

Kroki, jak zrobić baner na krzesełko

Krok 1 – Użyj farby, markerów lub naklejek, aby udekorować papierowy talerz. W razie potrzeby dodaj koronkę i wstążkę do dekoracji.

Jak zrobić baner na krzesełko

Krok 2 – Wytnij dwa ozdobne kółka z innego arkusza białego kartonu o takim samym rozmiarze jak ozdobiony papierowy talerz. Ułóż je jeden na drugim i zszyj razem w środku, gdzie idealnie pasują do rozmiaru.

Będzie on używany poniżej zamiast plastikowej podkładki pod krzesełko dziecka, dzięki czemu można ją zdjąć po zakończeniu! Ułatwia to również mycie, ponieważ wystarczy zeskrobać wszelkie resztki jedzenia z tego cienkiego kawałka tektury, zamiast wykonywać dodatkową pracę, próbując pozbyć się wszystkich tych bzdurnych potraw w szczelinach plastikowej podkładki.

Krok 3 – Wytnij kolejny okrąg z kolejnego arkusza białego kartonu, który posłuży jako obramowanie Twojego banera. Tym razem pokrój go na niepełny okrążenie z dwoma prostymi liniami tworzącymi jego obwód, a następnie złóż je do wewnątrz w równej odległości od siebie, tak aby po ponownym otwarciu papierowego talerza.

Otrzymasz kwadratowy kawałek, który zostanie przyklejony na wierzchu ozdobionego papierowego talerza, gdzie wszystkie cztery rogi idealnie zachodzą na siebie!

Krok 4 – Sklej wszystko razem, gdy zrobisz to prawidłowo, ponieważ jeśli nie jest dobrze wyrównane, może wyglądać niechlujnie lub, co gorsza, rozpaść się, gdy będzie wisieć wysoko nad poziomem głowy. Możesz nawet dodać dodatkowe ozdoby, takie jak koronka i wstążka, przyklejając je do papierowego talerza brzegowego.

Krok 5 – Zawieś gotowy baner wysokiego krzesełka na drucie wędkarskim nad siedzeniem dziecka za pomocą spinaczy do bielizny, aby zabezpieczyć go na miejscu i voila! Masz spersonalizowaną matę do krzesełka, która przyciągnie uwagę przy Twoim stole!

Jak długo wcześniak może być w foteliku samochodowym?

Wcześniaki mogą siedzieć w fotelikach samochodowych tak długo, jak jest to konieczne, aby zabrać je ze szpitala do domu. W zależności od rozmiaru i wagi większość z nich będzie musiała jeździć z fotelikiem medycznym tylko przez kilka minut lub godzin. Jednak ważne jest, aby każdy rodzic dokładnie sprawdził u swojego lekarza, jak długo powinien siedzieć w foteliku samochodowym i czy może się z niego nie ruszać.

Co to jest test fotelika na OIOM-ie?

Test fotelika na OIOM-ie ma miejsce, gdy zabierasz noworodka do domu samochodem na przejażdżkę, aby upewnić się, że jest bezpieczne w foteliku dla niemowląt.

Jeśli brzmi to zabawnie, nie martw się! Powinna to być standardowa praktyka po powrocie dziecka ze szpitala po leczeniu na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodków (NICU).

Powodem, dla którego tak jest, jest to, że czasami niemowlęta mogą tracić napięcie mięśniowe podczas przebywania w inkubatorze lub przy wsparciu tlenowym, co może spowodować, że nie będą prawidłowo pasować do zwykłego nosidełka.

Ta ważna kontrola bezpieczeństwa gwarantuje, że Twoje dziecko bezpiecznie dotrze do domu bez żadnych problemów. Aby to zrobić, musisz wiedzieć, jak to zrobić samodzielnie w domu przed zabraniem dziecka na spacer.

Co się stanie, gdy dziecko wyrośnie z fotelika samochodowego?

Bezpieczeństwo fotelika samochodowego dla niemowląt należy traktować poważnie. Nawet jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zasad, wypadki mogą się zdarzyć. To nie jest takie powszechne, ale czasami niemowlęta wyrastają z fotelików dziecięcych, zanim osiągną maksymalny limit wagi lub wzrostu.

Jeśli tak się stanie, rodzice powinni wiedzieć, co z nimi zrobić podczas podróży samochodem. Oto kilka wskazówek, jak wyjąć przeterminowany fotelik samochodowy i wymienić go na taki, który lepiej pasuje do Twojego dziecka:

– W razie potrzeby musisz wymienić stary fotelik samochodowy

– Następnie przełącz się z powrotem, gdy dziecko wystarczająco dorośnie

– Przestrzegaj dokładnie wskazówek dotyczących wygaśnięcia, aby przypadkiem nie dać się zaskoczyć!

– Tylko dlatego, że dzieci mogą pasować, nie oznacza to, że korzystanie z niego jest w 100% bezpieczne, mądrzejszym wyborem będzie zawsze zmiana na nowszy model.

Jak zdjąć paski z fotelika samochodowego Graco forever?

Najpierw upewnij się, że siedzenie jest całkowicie rozłożone. Gdy znajdzie się w tej pozycji, zdejmij oba paski naramienne z plastikowych klamerek, przesuwając je do przodu, a następnie ponownie przeciągając przez szczelinę po obu stronach podstawy fotelika samochodowego. Na początku może to być trochę trudne, ale kiedy już przyzwyczaisz się do robienia tego za każdym razem, jest to naprawdę proste!

Po zakończeniu tego kroku odepnij i rozepnij zamek błyskawiczny dowolnej osłony lub poduszki fotelika samochodowego Graco, aby mieć dostęp do znajdujących się pod spodem pasów.

Ostrożnie podnieś i zdejmij jedną ręką, jednocześnie delikatnie naciskając wierzch miejsca, w którym są przymocowane, drugą ręką (to zwalnia wszelki nacisk, który mógłby ich uniemożliwić).

Kontynuuj podnoszenie, aż zobaczysz wypustkę na końcu każdego górnego paska. Pociągnij w dół, a następnie kontynuuj podnoszenie, aż zobaczysz długi drążek z dwoma haczykami przymocowanymi po obu stronach. Następnie chwyć pasek i zaczep go o jeden z haczyków. Powtórz również na drugim pasku!