Dlaczego załamanie nie jest objęte ubezpieczeniem? Przeczytaj te niesamowite fakty!

Dlaczego załamanie nie jest objęte ubezpieczeniem? Dzieje się tak dlatego, że nie jest często uwzględniany w medycznych badaniach oczu; niektórzy nie uwierzyliby, że jest to niezbędne dla twoich oczu. Poza tym jest to tylko standardowy test, więc nie jest objęty ubezpieczeniem Medicare. Z tego powodu firmy ubezpieczeniowe również nie uwzględniają refrakcji.

Refrakcja jest wykonywana w ramach kompleksowego badania wzroku w celu ustalenia, czy pacjent potrzebuje okularów, czy może soczewek kontaktowych. Podczas badania refrakcji pacjent siedzi na krześle i patrzy na kartę oka 20 stóp przez specjalistyczne narzędzie zwane refraktorem lub foropterem.

Soczewki foroptera mają różne moce. Gdy lekarz lub technik wymieni soczewki, pacjent zostanie zapytany, które z nich sprawiają, że wykres wydaje się mniej lub bardziej wyraźny. Następnie za pomocą testu refrakcji lekarz może sprawdzić, czy pacjent potrzebuje soczewek korekcyjnych i ogólnie monitorować stan oczu pacjenta.

Czym jest załamanie?

Test refrakcji, zwany również testem wzroku, ocenia zdolność osoby do widzenia przedmiotu z pewnej odległości w ich widzeniu peryferyjnym. W instrumencie wbudowane są soczewki o różnym natężeniu.

A pacjenci patrzą przez gadżet, aby przeczytać tekst lub rozpoznać symbole na tablicy ściennej po drugiej stronie. Ten test jest wykonywany w celu ustalenia, czy czyjś wzrok jest standardem w ramach rutynowego badania wzroku. Możesz go również użyć do określenia, czy potrzebujesz okularów lub soczewek kontaktowych.

Rozliczanie osobno, aby uniknąć odmów

W rezultacie Medicare nie finansuje go, ponieważ jest uważany za standardowy test i dlatego jest niedozwolony. Co więcej, z uwagi na fakt, że Medicare jej nie obejmuje, wiele komercyjnych towarzystw ubezpieczeniowych również uważa ją za usługę nieubezpieczoną.

Pacjenci z ubezpieczeniem medycznym generują większe przychody, gdy optyka wystawia im rachunki, niż gdy klienci ubezpieczeniowi wzroku obciążają ich kosztami. Dzieje się tak, ponieważ ubezpieczenie medyczne obejmuje więcej osób niż ubezpieczenie wzroku. Dlatego ma to sens.

Ponadto, jeśli chodzi o zwrot kosztów, ubezpieczenie medyczne zawsze otrzymuje wyższą kwotę niż ubezpieczenie wzroku. Dlatego unikanie odmów ma kluczowe znaczenie dla ubezpieczenia medycznego i wzrokowego, a jedną z metod jest osobne naliczanie opłat za refrakcję.

Uważaj na błędy w rozliczeniach optycznych

Lekarze okuliści często przepłacają lub zaniżają ceny swoich pacjentów. Okuliści zazwyczaj przesyłają kod diagnostyki refrakcyjnej wraz z kodem procedury badania oka 92000. Firmy ubezpieczeniowe rzadko płacą za operację refrakcyjną, więc jest to zrozumiałe. Jednak przesłanie numeru 92000 wraz z kodem diagnozy refrakcyjnej nie jest nielegalne, a optometrysta nie ponosi odpowiedzialności za żadne opłaty za oszustwo.

Oszustwo ubezpieczyciela ma miejsce, gdy usługa niepodlegająca rozliczeniu jest połączona z usługą płatną. Na przykład może to być kłopotliwe, jeśli nie wiesz, gdzie uwzględnić refrakcję, zgłaszając roszczenie do ubezpieczyciela medycznego podczas wystawiania rachunków za usługi optometryczne.

Aby dowiedzieć się, które testy są dozwolone, zapoznaj się z lokalnym ustalaniem pokrycia 92000 kodów badania oczu. Ponieważ Medicaid pozwala na uwzględnienie w badaniu wzroku refrakcji z kodami 92000, większość optometrystów oferuje oba zabiegi w pakiecie. Ponadto, w ramach badania wzroku, American Optometric Association akceptuje teraz refrakcję (również AOA).

Dlaczego załamanie nie jest uwzględnione w moim rachunku?

Nie ma refrakcji w badaniach medycznych oczu, ponieważ lekarze nie wierzą, że utrzymanie zdrowych oczu jest niezbędne. Zapomnij o tym, że większość zachorowań odkrywana jest podczas sesji refrakcji.

W ramach taktyki cięcia kosztów firmy ubezpieczeniowe sprzeciwiają się również medycznym badaniom oczu obejmującym refrakcję. Pacjenci korzystaliby ze swojego ubezpieczenia medycznego na rutynowe leczenie oczu, a nie z ubezpieczenia wzroku, gdyby można było powiązać refrakcje i kody egzaminacyjne. W rezultacie firmy ubezpieczeniowe pokryłyby nasze droższe leczenie.

Załóżmy, że chciałbyś to ująć w inny sposób. W takim przypadku lekarze są przygotowani do zapewnienia bezpłatnych refrakcji w zamian za wyższy zwrot kosztów niż zwykle zapewnia ubezpieczenie wzroku, który wynosi od 40 do 80 USD za kod medyczny 92004.

W oczach przewoźnika medycznego lekarz, który oferuje bezpłatną refrakcję, zasadniczo prowadzi pacjentów na rutynowe badanie wzroku, a następnie obciąża ich kosztami związanymi z tym badaniem. Dlatego firmy ubezpieczeniowe muszą pobierać oddzielną opłatę za usługi refrakcyjne, aby uniemożliwić praktykom wystawianie faktur za usługi, które nie są objęte ich polisami.

Pacjenci dopłacają, aby zniechęcić ich do nadużywania świadczeń medycznych. Lekarze okuliści, którzy zrzekają się współpłacenia, aby zwiększyć swój biznes, są tak samo niedbali, jak ci, którzy nie pobierają opłat za refrakcję, aby przyciągnąć więcej klientów.

To okładka!

Jeśli procedura rozliczeniowa nie obejmuje refrakcji, zostanie to wykryte podczas kolejnych audytów. Unikanie grzywien na dłuższą metę pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ mogą one stanowić znacznie więcej niż odszkodowanie.

Moi przyjaciele, powinniście przestrzegać zasad rozliczania badania wzroku, dobrze? Jeśli zostanie to pominięte podczas rozliczania, powinni to wykryć podczas audytu. Myślę, że to nadal dobry pomysł, jeśli wykonujesz rzuty karne; może to być lepszy towarzysz, któremu zwrócisz koszty refrakcji.