Jak zdjąć kojec?

Jak zdjąć kojec? Niektóre kojce mogą być trudne do demontażu. Jednak przeczytanie tego bloga da ci przewodnik krok po kroku, jak to zrobić.

Oto kilka kroków, jak zdjąć kojec do przechowywania lub przenoszenia:

– Odczep górną część pióra od najniższych prętów, jeśli to możliwe – Jeśli nie, upewnij się, że te pręty nie są zbyt blisko siebie i użyj jakiegoś przedłużenia (np. kawałka drewna), które nie uszkodzi obudowy przez wsuwając go między nich

– Trzymając jedną stronę jedną ręką, odczep drugą stronę od najniższego pręta za pomocą szczypiec* (*jeśli jest to niemożliwe ze względu na ograniczenia rozmiaru, patrz następny krok*)

– Chwyć każdą dolną szynę po obu stronach i popchnij do góry, jednocześnie lekko rozsuwając*. *Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na rękę, użyj śrubokręta lub małego klucza*

– Gdy listewki zostaną rozstawione na tyle, aby można było je chwycić obiema rękami, wysuwaj je pojedynczo.

Jak szybko możesz umieścić dziecko w kojcu?

Nie ma ustalonego wieku, w którym dziecko może zostać umieszczone w kojcu.

Będzie to zależeć od wielkości Twojego dziecka, a także jego temperamentu i tego, czy może się jeszcze przewrócić.

Powinieneś również rozważyć, gdzie planujesz umieścić go w domu lub na zewnątrz, ponieważ różne typy mają różne cechy zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i komfortu.

Oto, o czym musisz pomyśleć: Rozmiar — zmierz, ile masz miejsca przed zakupem. I pamiętaj, że większy nie zawsze znaczy lepszy! Niektórzy kupują zbyt duży plac zabaw, aby później przekonać się, że nie ma wystarczająco dużo miejsca na stopy dziecka!

Chcesz, aby były wystarczająco długie, aby mogły pasować do wszystkich rozmiarów, ale nie za duże, ponieważ mają dużo miejsca do poruszania się. Chcesz również, aby był wystarczająco wysoki, aby Twoje dziecko nie mogło wspiąć się na górę i wyjść!

Dlaczego moja paczka nie chce grać blisko?

Pack n play to przyjemny i łatwy sposób na trzymanie dziecka podczas podróży lub na kempingu. Możesz go szybko złożyć i ruszyć, co znacznie ułatwi Ci życie w trasie!

Jednak wszyscy wiemy, co się dzieje, gdy spakujesz swój plac zabaw po jego użyciu: nie chce pozostać zamknięty. Nie ma powodu, aby tak się stało; jeśli już, powinny się automatycznie zamknąć ze względu na łatwość użycia! Zobaczmy, co może się tu dziać:

– Plac zabaw nie jest prawidłowo złożony

– Mechanizm blokujący poluzował się lub zerwał

– Używasz starszej wersji pack n play, a wygląd zmienił się z biegiem czasu

To tylko kilka rzeczy, które mogą się nie udać z twoim pack n’ play! Jeśli nie możesz zrozumieć, co to może być, obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak ta mama ładnie i ciasno zamyka łóżeczko podróżne swojego dziecka.

Jak zabezpieczyć kojec?

Wielu rodziców chce wiedzieć, jak zabezpieczyć kojec. Oto kilka sposobów na ochronę dziecka przed potencjalną krzywdą:

Umieść obszar gry na otwartej przestrzeni, gdzie nie ma nic, co mogłoby na nie spaść, gdyby został przewrócony. Umieść wszystkie delikatne przedmioty poza ich zasięgiem i upewnij się, że nic nie wisi nad głową na poziomie oczu, na przykład wentylatory sufitowe lub oprawy oświetleniowe.

Utrzymuj zabawki w czystości, aby dzieci nie jadły odprysków farby lub potłuczonego szkła, które mogły zostać pominięte przez rodzica podczas sprzątania po wcześniejszej zabawie tymi zabawkami.

Zakryj gniazdka elektryczne i używaj zamków zabezpieczających do szafek zawierających środki czyszczące, leki, chemikalia, pestycydy itp. Zabezpieczenie przed dziećmi nie kończy się, gdy dzieci stają się również małymi dziećmi. Drzwi szafki powinny być zamknięte, a szuflady zamknięte.

Jak zablokować kojec

Kojec to świetny sposób, aby Twoje dziecko było bezpieczne i zamknięte, gdy potrzebujesz obu rąk. Jednak wielu rodziców obawia się o bezpieczeństwo swojego dziecka w kojcu, ponieważ małe dzieci mogą łatwo z niego wyjść lub czołgać się po nim.

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie niesfornego malucha w jego kojcu, aby nie uciekło podczas wykonywania prac domowych, gotowania obiadu itp. Niektórzy ludzie używają prześcieradeł do przywiązania każdej strony kojca, ale ta metoda nie jest zbyt skuteczne, ponieważ większość dzieci może je uwolnić bez większego wysiłku.

Zamiast tego spróbuj użyć linek bungee, aby bezpiecznie przymocować górne poręcze kojca do dolnych, co uniemożliwi jakąkolwiek próbę wspinaczki. Powinieneś także użyć kojca z bezpiecznym mechanizmem blokującym.

Niektóre modele mają zatrzaski, które są łatwe do otwarcia dla dorosłych, ale trudne dla dziecka w środku, podczas gdy inne wymagają pewnego rodzaju przekręcenia przed otwarciem i można je ustawić tak, aby nie blokowały się, chyba że tego chcesz.

Jak usunąć plamy z maty do kojca?

Możesz usunąć drobne plamy, delikatnie pocierając plamę mydłem do naczyń i wodą, aż odklei się od tkaniny. Powinieneś również być w stanie usunąć uporczywe lub duże plamy za pomocą alkoholu do wycierania.

Najpierw wchłoń jak najwięcej nadmiaru płynu, a następnie wetrzyj kilka kropli alkoholu z każdej strony (upewnij się, że nie przesiąkłeś przez kilka warstw) i pozwól dokładnie wyschnąć przed ponownym użyciem.

Alkohol nie spowoduje nowych przebarwień, więc nie musisz się martwić, czy ta metoda jest konieczna! Może to zająć trochę czasu, ale jeśli zostanie to zrobione poprawnie, po wyschnięciu nie powinno być żadnych pozostałości plam, a mata do kojca jest ponownie całkowicie czysta.