Jak przetestować timer suszarki za pomocą multimetru? 5 prostych kroków!

Czy wiesz, jak przetestować timer suszarki za pomocą multimetru? Uszkodzone łącza sterowania silnikiem są najczęstszą przyczyną nieprawidłowego działania timera. Przesłona w zegarze wykorzystuje styki sterowania silnikiem.

Prosty test ciągłości za pomocą multimetru urządzenia pomiarowego wykaże, że kontrakty sterowania silnikiem są zamknięte, jeśli zegar suszarki jest w trybie ON.

Jak przetestować timer suszarki za pomocą multimetru? 5 prostych kroków!

Wyświetlacz LCD multimetru odczytałby 0.000, gdyby rzeczywiście styki pozostały zamknięte. Wyświetlacze LCD są O.L. jeśli połączenia nie są zablokowane. Należy pamiętać, że podczas testowania silnika timera odłączasz maszynę lub wyłączasz zasilanie elektryczne w skrzynce bezpiecznikowej lub panelu wyłączników, aby uniknąć niebezpieczeństwa porażenia prądem. Jeśli silnik suszarki ulegnie awarii, możesz spróbować wymienić tylko silnik zamiast całego układu. Przyjrzyjmy się bliżej testowaniu timera suszarki za pomocą multimetru.

Kroki testowania timera suszarki za pomocą multimetru

Zastanawiasz się, jak przetestować timer suszarki za pomocą multimetru? W porządku, poniżej wymieniliśmy wszystkie szczegółowe przewodniki krok po kroku, które pomogą Ci wypróbować minutnik. Zacznijmy to czytać!

Krok 1. Przygotuj się do przetestowania licznika

Wymagany jest śrubokręt krzyżakowy, woltomierz, igła i ręcznik. Wyłącz prąd w skrzynkach z bezpiecznikami lub wyłącznikami i odłącz kabel suszarki. Zegar suszarki jest zwykle najbardziej przewymiarowanym pokrętłem z wieloma cyframi z tyłu lub na górze panelu sterowania.

Krok 2. Zdobądź silnik timera

Aby chronić panel sterowania przed zarysowaniami, umieść szmatkę tuż na dole. Aby dostać się do silnika, odkręć śruby znajdujące się w rogach panelu sterowania za pomocą klucza i trzymaj je oddzielnie. Podnieś i złóż deskę do tyłu. Do timera podłączone są różne kable, w tym dwa większe przewody dostarczające prąd. Ponadto za pomocą szczypiec z ostrymi końcówkami usuń przewody elektryczne z połączeń na każdej z dwóch linii oplotu i usuń ogniwo, ale tylko nie kabel, aby zapobiec jego uszkodzeniu.

Krok 3. Oznacz przewody

Oznacz wszystkie kable, które są podłączone do silnika czasomierza suszarki w kolejnym kroku. Jeśli to zrobisz, będziesz w stanie poprawnie je ponownie połączyć. Ostrożnie odłączaj wszystkie kable. Samo szarpanie za linkę nie jest dobrym pomysłem. Możesz również delikatnie założyć połączenie przewodowe za pomocą szczypiec igłowych. Poszukaj rdzy na wyprowadzeniach i stykach. Musisz wyczyścić i wymienić wszystkie przewody, jeśli uległy pogorszeniu.

Krok 4. Użyj multimetru do przetestowania timera

Za pomocą multimetru wystarczy dostosować panel sterowania, a następnie wybrać z menu opcję „Normal Dry”. Spójrz na schemat okablowania z tyłu urządzenia, w panelu sterowania lub szafie, który określa właściwy limit rezystora Ohm i które połączenia muszą być zamknięte lub otwarte.

Rx1 należy odczytać na skali multimetru, a multimetr wyzerować naciskając jednocześnie dwa czujniki. Ustaw multimetr na zero na tarczy. Wciśnij jeden czujnik do zacisku, w którym przecięto przewód, a drugą sondę do każdego innego złącza timera.

Należy uzyskać pomiar około 2000 i 3000 Ohm rezystora lub nawet w granicach proponowanej miary na rysunku. Zmień limit czasu, jeśli połączenia zostaną przerwane, podczas gdy muszą być zamknięte lub otwarte po tym, jak muszą być dostępne zgodnie ze schematem, lub jeśli pomiar wydaje się być poza limitem.

Styki na pisaku muszą wskazywać 0 (zamknięta pętla) i OL (otwarta pętla). Wyłącz timer, aby sprawdzić silnik timera, zwalniając połączenia silnika. Połączenia just on time silnik muszą być dostępne w każdym innym stanie. Odłącz timer od suszarki, po prostu odłączając pozostałe kable i zaznaczając, gdzie się łączą, a następnie odkręcając nakrętki wyświetlacza — zastępując timer przy użyciu podobnego urządzenia lub ogólnej wersji, która działa podobnie.

Krok 5. Przetestuj silnik timera

Po przetestowaniu timera za pomocą multimetru, ostatnim krokiem jest sprawdzenie silnika timera. W tym celu wyłącz silnik timera, aby otworzyć styki silnika i przetestuj go. Połączenia na zegarze suszarki musiały być dostępne w innym stanie. Odłącz pozostałe kable od timera, zwracając uwagę, gdzie się łączą, a następnie usuń śruby panelu, aby uwolnić pokrętło suszarki. Jeśli pomiar czasu suszenia zmieni się poza limit wyświetlany w suszarce, wymień timer na produkt podobnej marki. Oto jak sprawdzić timer suszarki za pomocą multimetru.

To okładka!

Mamy nadzieję, że nauczysz się testować timer suszarki za pomocą multimetru. Z nadzieją, że wszystkie wymienione wcześniej kroki pomogą przetestować timer suszarki za pomocą miernika cyfrowego zwanego multimetrem. Nie martw się, jeśli nie wiesz, że używasz multimetru. Ponieważ opisaliśmy wszystkie szczegóły na ten temat, szybko to zrozumiesz za jednym razem. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami do końca. A jeśli podoba Ci się ten artykuł, podziel się nim ze znajomymi. Znajdź odpowiedź na swoje pytania: jak podłączyć pralkę i suszarkę oraz jak odczepić suszarkę gazową.