Jak uczyć dziecka języka migowego?

Jak uczyć dziecko z książką w języku migowym? Istnieje wiele różnych sposobów nauczania książki w języku migowym dziecka.

Możesz kupić książkę z językiem migowym lub znaleźć ją w Internecie. Możesz też stworzyć własną książkę języka migowego.

Jak uczyć dziecka języka migowego?

Aby stworzyć własną książkę z językiem migowym, będziesz potrzebować papieru, długopisu lub ołówka oraz linijki. Najpierw narysuj linię na środku kartki.

Po lewej stronie linii napisz słowo „znaki”. Po prawej stronie linii napisz wszystkie słowa, które chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się podpisywać.

Następnie narysuj obrazek każdego znaku obok odpowiadającego mu słowa. Pamiętaj, aby dołączyć zdjęcia, które pokazują, jak wykonać każdy znak. Na koniec poćwicz samodzielne wykonywanie każdego znaku i pokaż dziecku, jak wykonywać te znaki.

Oto kilka słów, których możesz użyć w swojej książce z językiem migowym:

Oznaki:

Mleko, jedz, pij, więcej, proszę, dziękuję, przepraszam, śpij

Mleko:

Narysuj obrazek krowy po lewej stronie linii. Napisz słowo „mleko” po prawej stronie linii obok krowy. Obok słowa „mleko” narysuj obrazek dziecka pijącego z butelki.

Jeść:

Narysuj obrazek osoby jedzącej jedzenie po lewej stronie linii. Napisz słowo „jedz” po prawej stronie linii obok osoby jedzącej. Obok słowa „jedz” narysuj obrazek jedzącego dziecka.

Drink:

Narysuj obrazek osoby pijącej ze szklanki po lewej stronie linii. Napisz słowo „pić” po prawej stronie linii obok osoby pijącej. Obok słowa „napój” narysuj obrazek dziecka pijącego z kubka.

Więcej:

Narysuj strzałkę skierowaną w prawo po lewej stronie linii. Napisz „więcej” po prawej stronie linii obok strzałki. Obok „więcej” narysuj obrazek dziecka trzymającego dwa palce.

Proszę:

Narysuj buźkę po lewej stronie linii. Napisz słowo „proszę” po prawej stronie linii obok uśmiechniętej buźki. Obok słowa „proszę” narysuj obrazek przedstawiający dziecko wyciągające rękę.

Dziękuję Ci:

Narysuj serce po lewej stronie linii. Napisz słowo „dziękuję” po prawej stronie linii obok serca. Obok słowa „dziękuję” narysuj obrazek dziecka pokazującego kciuk w górę.

Przepraszam:

Narysuj X po lewej stronie linii. Napisz „przepraszam” po prawej stronie linii obok X. Obok „przepraszam” narysuj obrazek dziecka z opuszczoną głową.

Spać:

Narysuj obrazek śpiącego dziecka po lewej stronie linii. Napisz słowo „śpij” po prawej stronie linii obok obrazka śpiącego dziecka. Obok „snu” narysuj rysunek zegara ze wskazówkami o godzinie 12:00.

Jak widać, istnieje wiele różnych sposobów na naukę języka migowego dla dzieci. Możesz kupić książkę z językiem migowym lub znaleźć ją w Internecie. Możesz też stworzyć własną książkę języka migowego.

Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, pamiętaj o przećwiczeniu samodzielnego wykonywania każdego znaku i pokaż dziecku, jak je wykonywać.

Jak prosić o książki zamiast kart na baby shower?

Istnieje kilka różnych sposobów, aby poprosić o książki zamiast kart podczas baby shower. Jednym ze sposobów jest włączenie go do zaproszenia. Możesz powiedzieć na przykład: „Bardzo chcielibyśmy, gdybyś zamiast karty przyniósł nową książkę dla dzieci”. Innym sposobem jest wypisanie się na imprezie.

Możesz zrobić własny znak lub znaleźć go online. Na koniec możesz również wspomnieć o tym w podziękowaniach po prysznicu.

Bez względu na to, jak poinformujesz swoich gości, po prostu daj im znać, co wolisz! I nie martw się – nawet jeśli ludzie przyniosą karty, nadal mogą być używane jako element dekoracji lub rozdawane jako nagrody.

Niektóre inne pomysły na prezenty dla niemowląt obejmują:

-Pieluchy i chusteczki

-Stroje i botki

-Koc odbiorczy lub dwa

-Wanienka dla dzieci

-Poduszka Boppy dla mam karmiących piersią

– Fotelik samochodowy lub spacerówka.

Co piszesz na karcie baby shower dla współpracownika?

Baby shower to świetna okazja, aby pogratulować przyszłym rodzicom i życzyć im wszystkiego najlepszego na przyszłość. Możesz napisać coś ogólnego, np. „Gratulacje z okazji nowego przybycia!” lub bardziej szczegółowe w zależności od tego, jak dobrze znasz przyszłych rodziców. Oto kilka pomysłów:

„Witamy w rodzicielstwie! Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, jak niewiele (imię dziecka) rośnie”.

„Życzę ci całego szczęścia na świecie, gdy zaczynasz ten nowy rozdział w swoim życiu”.

„Niech rodzicielstwo będzie dla Ciebie łatwe, a Twoje dziecko zawsze będzie zdrowe i szczęśliwe”.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wkrótce poznamy Twojego malucha! Jeszcze raz gratulujemy!”

Jeśli chcesz być trochę bardziej kreatywny, możesz również napisać wiersz lub piosenkę dla przyszłych rodziców. Cokolwiek zdecydujesz się napisać, upewnij się, że jest to szczere i płynące z serca. W końcu baby shower to wyjątkowa okazja!

Kiedy przychodzi czas na podpisanie karty, oto kilka pomysłów:

„Dużo miłości,”

„Z dużą ilością miłości”

„Życzę Ci wszystkiego najlepszego,”

lub po prostu „Z poważaniem”.

Jeśli szukasz czegoś bardziej konkretnego do napisania na karcie baby shower dla współpracownika, zapoznaj się z poniższymi przykładami:

„Witamy w rodzicielstwie! Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, jak niewiele (imię dziecka) rośnie”.

„Życzę ci całego szczęścia na świecie, gdy zaczynasz ten nowy rozdział w swoim życiu”.

„Niech rodzicielstwo będzie dla Ciebie łatwe, a Twoje dziecko zawsze będzie zdrowe i szczęśliwe”.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że wkrótce poznamy Twojego malucha! Jeszcze raz gratulujemy!”

„Dużo miłości,”

„Z dużą ilością miłości”

lub „Z poważaniem”.