Jak używać proszku Oxiclean w pralce ładowanej od góry? 3 proste kroki!

Chcesz wiedzieć, jak używać proszku OxiClean w pralce ładowanej od góry, ponieważ Twoja ulubiona bluzka w pastelowych kolorach poplamiła się wczoraj na imprezie. Martwisz się, że plamy w ogóle nie zejdą? Musisz być zaniepokojony i zastanawiać się, jak się go pozbyć. Nie panikuj! Możesz użyć proszku OxiClean. Z tego artykułu dowiesz się, jak używać proszku OxiClean. Oto przegląd:

Oxiclean w proszku to odplamiacz. Proszek OxiClean to detergent aktywowany wodą, który bezpiecznie usuwa uporczywy brud i kurz z odzieży. Nie zawiera żadnych żrących związków, takich jak chlor, które mogą uszkodzić pranie lub pralkę.

Jak używać proszku Oxiclean w pralce ładowanej od góry? 3 proste kroki!

Ten środek czyszczący sprawia, że ​​tkanina jest wyjątkowo czysta bez ryzyka odbarwienia tkaniny. Ponadto, w porównaniu do innych plam z prania, proszek OxiClean nie powoduje plam na materiale po praniu. Dodatkową zaletą zakupu proszku OxiClean jest to, że można go używać na obu rodzajach myjek; myjka o wysokiej wydajności i niewysoka wydajność. Poniżej wymieniono etapy dodawania proszku OxiClean do pralki ładowanej od góry i pralki ładowanej od przodu. W przypadku obu typów pralek upewnij się, że używasz detergentu do prania oznaczonego znakiem „he” (wysoka wydajność). Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Wskazówka do zapamiętania

Jeśli jakakolwiek rzecz do prania ma mocną, uporczywą plamę, która Twoim zdaniem nie da się zejść, szybko potraktuj ją proszkiem OxiClean przed wrzuceniem do pralki. Posyp trochę proszku OxiClean i wyszoruj go rękami lub szczoteczką do zębów z miękkim włosiem. Pozostaw na dziesięć minut i umyj w pralce. Następnie dodaj proszek OxiClean do pralki w sposób podany powyżej. To albo rozjaśni, albo całkowicie usunie plamę.

Kroki użycia proszku Oxiclean w pralce ładowanej od góry

Aby dodać proszek OxiClean do pralki ładowanej od góry, wyjaśniono poniżej. Możesz dodać ubrania do komory pralki ładowanej od góry w połowie cyklu. Oto kroki, jak używać proszku OxiClean w pralce ładowanej od góry:

Krok 1. Przygotuj aktywowany roztwór proszku Oxiclean

Aby aktywować proszek OxiClean dodaj dwie łyżki stołowe do pojemnika i wymieszaj z dwiema szklankami wody. Wstrząśnij pojemnikiem kilka razy, aby całkowicie się rozpuścił.

Krok 2. Wsyp proszek Oxiclean

Wlej ten aktywowany roztwór OxiClean do dozownika wybielacza swojej pralki. Wiele pralek ładowanych od góry nie ma dozowników wybielacza. Ten aktywowany roztwór i detergent do prania można dodać do dozownika detergentu w pralce. W kilku starych pralkach nie ma dozownika detergentu. W takim przypadku będziesz musiał napełnić pralkę wodą, dodać dwie łyżki proszku do prania i aktywowany roztwór proszku OxiClean. Pozostaw na około dwie do trzech minut przed dodaniem go do ubrania.

Krok 3. Dodaj pranie

Napełnij wannę pralki ładowanej od góry przedmiotami, tak jak zwykle. Upewnij się, że wkładasz go równomiernie, oznacza to, że wkładasz tę samą ilość dużych i małych naczyń do prania w wannie. Uważaj jednak, aby nie przepełnić wanny. Zakładając, że dodałeś więcej rzeczy niż wynosi pojemność wanny pralki ładowanej od góry, nie wyczyścisz prawidłowo prania. Pranie musi przejść konwencjonalny cykl prania i wirowania w celu wyczyszczenia. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.

Kroki użycia proszku Oxiclean w pralce ładowanej od przodu

Pralki ładowane od przodu mają więcej zalet w porównaniu do pralek ładowanych od góry. Należy jednak zachować ostrożność podczas obchodzenia się z proszkiem OxiClean. Ponieważ jeden zły krok może zrujnować twój ulubiony top lub dywan. Jeśli Twoja pralka ładowana od przodu jest wyposażona w dozownik detergentu, Twoja praca jest bardziej dostępna.

Krok 1. Przygotuj aktywowany roztwór proszku Oxiclean

Będziesz musiał przygotować aktywowany roztwór proszku OxiClean. Weź dwie łyżki proszku OxiClean i dwie szklanki wody do butelki i dobrze wstrząśnij. Ten proces rozpoczyna się i rozcieńcza proszek OxiClean.

Krok 2. Wlej roztwór

Po przygotowaniu roztworu wlej go do dozownika detergentu i detergentu do prania. Niektóre pralki ładowane od przodu mają również oddzielny dozownik wybielacza. Możesz dodać do niego przygotowany, aktywowany roztwór OxiClean. W przypadku, gdy pralka nie jest wyposażona w dozownik detergentu. Do wcześniej przygotowanego roztworu należy dodać proszek do prania. Weź dwie łyżki aktywowanego i rozcieńczonego roztworu OxiClean i dodaj do niego odpowiednią ilość detergentu do prania. Dobrze wymieszaj, aby oba składniki się rozpuściły.

Krok 3. Wrzuć pranie

Wrzuć pranie do bębna pralki. Upewnij się, że posortowałeś je według koloru. Następnie uruchom pralkę w żądanym procesie w zależności od rodzaju prania. W pralce ładowanej od przodu bez dozownika detergentu wsyp mieszankę proszku Oxi clean i detergentu w proszku podczas cyklu prania. Alternatywnie można wsypać detergent do prania i proszek OxiClean do bębna przed załadowaniem pralki. Urządzenie rozcieńczy i aktywuje proszek OxiClean wodą. Możesz również zainteresować się tym, jak używać Oxiclean w pralce ładowanej od przodu

To okładka!

Do tej pory powinieneś wiedzieć, jak używać proszku OxiClean w pralce ładowanej od góry i pralce ładowanej od przodu. Proszek Oxiclean usuwa wszelkiego rodzaju plamy, nie uszkadzając tkaniny, w przeciwieństwie do typowego wybielacza. Niewiele trudnych plam będzie wymagało więcej czasu i cyklu prania, aby całkowicie się ich pozbyć. Możesz również przeczytać o tym, jak używać wybielacza w pralce i jak używać saszetek na pranie w pralce ładowanej od przodu.