Jak rzucić pracę po urlopie macierzyńskim?

Jak rzucić pracę po urlopie macierzyńskim? To częste pytanie dla młodych mam. Jednak w tym poście na blogu omówimy to. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to porozmawiać o swoich planach z szefem HR.

Ta osoba może pomóc Ci zrozumieć niektóre rzeczy, na przykład jakie świadczenia są dostępne podczas urlopu macierzyńskiego i ile pieniędzy pracownik, który odchodzi z pracy, otrzymuje w postaci składek firmy na emeryturę lub koszty leczenia.

Jak rzucić pracę po urlopie macierzyńskim?

Powinieneś również zapytać ich, czy istnieją inne możliwości płatnego urlopu, które byłyby pomocne; może to obejmować zwolnienia chorobowe, urlopy, urlopy naukowe, dni wypłaty opieki rodzicielskiej (jeden dzień w tygodniu), a nawet bezpłatne urlopy rodzinne po przepracowaniu określonej liczby godzin pracy przez kogoś z personelu.

Niestety, nie wszystkie firmy oferują tego typu korzyści, więc sprawdź wcześniej!

Czy możesz odmówić urlopu macierzyńskiego?

Niestety tak. Niektórzy pracodawcy mogą być przeciwni ciąży i odmawiać udzielenia urlopu macierzyńskiego, nawet jeśli pracownica jest do niego uprawniona z mocy prawa. Jeśli Twój pracodawca nie chce, abyś zaszła w ciążę w jego towarzystwie, nie zatrzyma Cię po odkryciu, że spodziewasz się dziecka.

Niestety z tego powodu niektóre kobiety z obawy przed dyskryminacją decydują się zrezygnować z pracy, zanim dowiedzą się, czy są w ciąży.

Dyskryminacja ze względu na ciążę objęta jest Tytułem VII (który chroni pracownice przed niezgodnymi z prawem praktykami zatrudniania) i obejmuje takie zachowania, jak odmowa zwolnienia z pracy, gdy przyszła matka potrzebuje opieki medycznej; rozwiązanie stosunku pracy tylko dlatego, że zaszła w ciążę; zmuszanie jej do obowiązkowego bezpłatnego urlopu lub odmawianie możliwości pracy w oparciu o stereotypy dotyczące płci, dotyczące tego, jakie obowiązki powinni wykonywać tylko mężczyźni.

Co to są standardowe zasady dotyczące urlopów macierzyńskich?

Uważa się jednak, że standardowa polityka urlopu macierzyńskiego wynosi od 12 do 16 tygodni; tylko 50% kobiet otrzymuje wynagrodzenie w tym okresie. Może to bardzo utrudnić pracę matkom, ponieważ ich dochody nie są zgodne z dochodami innych osób, które pracują w pełnym wymiarze godzin.

Firma może zrekompensować pracownikom część lub całość (lub wcale) utraconych zarobków podczas nieobecności na bezpłatnym urlopie macierzyńskim, ale wiele organizacji w ogóle nie oferuje żadnej rekompensaty pieniężnej, co sprawia, że ​​posiadanie dziecka jest znacznie droższe niż można by się spodziewać!

Dlatego ważne jest, aby skorzystać i zaplanować przed zajściem w ciążę, aby wiedzieć, jak długo Twoja obecna praca pozwoli Ci pozostać poza domem, nie martwiąc się o całkowitą utratę pozycji, gdy będziesz gotowa do powrotu.

Jak długo lekarze zalecają urlop macierzyński?

Zwykle zaleca się robienie około sześciu miesięcy przerwy. Ponieważ urlop macierzyński jest stosunkowo nowym zjawiskiem, niewiele jest badań na temat tego, jak długo kobiety powinny wrócić do pracy i zająć się dziećmi w domu.

Eksperci są jednak zgodni, że danie młodym matkom około trzech miesięcy przed powrotem do pracy poprawiłoby ich przygotowanie i ułatwiłoby przejście z życia domowego do środowiska biurowego/pracy.

W którym miesiącu powinnaś zrobić zdjęcia ciążowe?

Zdjęcia ciążowe powinny być wykonane w trzecim trymestrze, czyli około 28 tygodni. W ten sposób Twój brzuch wygląda na duży i wyglądasz jak przyszła mama!

Chcesz też poczekać, aż dowiesz się, czy to chłopiec, czy dziewczynka, aby nie trzeba było wybierać ubrania ze względu na płeć. Najlepszą porą dnia na zdjęcia ciążowe jest południe, kiedy słońce nie jest zbyt jasne, ale wciąż są długie cienie.

W jakim stopniu powinnaś być w ciąży w przypadku zdjęć ciążowych?

Zdjęcia ciążowe należy wykonywać w drugim trymestrze, czyli między 14 a 27 tygodniem. Najlepszą porą na robienie portretów ciążowych jest wiosna lub wczesne lato, kiedy jest dłuższe okno dzienne i kwitną kwiaty.

Nie chcesz też, aby twój ciężarny brzuch był za duży na zdjęcia! Prawdopodobnie nadal będziesz wyglądać, jakbyś miał całkiem niezłą wagę dziecka; lepiej zrobić je, zanim nadwaga zacznie przejmować (około 30 tygodnia), ponieważ wtedy będą wyglądać na jeszcze większe niż to, co wygląda na „normalny” rozmiar przed ciążą. Pojawia się pomysł, aby w ogóle nie przybrać na wadze. Więc po prostu spróbuj & ciesz się tym etapem, póki trwa!

Jak mogę robić zdjęcia macierzyńskie w domu za pomocą mojego iPhone’a?

Zdjęcia ciążowe można robić w domu lub w dowolnym miejscu, w którym czujesz się komfortowo. Jeśli twój partner ma lustrzankę cyfrową, to świetnie! Będziesz musiał zrobić zdjęcia sobie i brzuszkowi. Aby wyglądała profesjonalnie, zapytaj kogoś bliskiego, czy zrobiłaby też sesję zdjęciową macierzyńskiego telefonu z aparatem.

Upewnij się, że masz mnóstwo rekwizytów, takich jak urocze kapelusze, opaski na głowę i tkaniny w różnych kolorach itp. Dzięki różnorodności obrazów z każdej strony z przodu i z tyłu wraz z kątami stworzy niesamowitą galerię, którą możesz łatwo udostępniać w mediach społecznościowych witryny medialne, takie jak Facebook i amp; Instagram.

Jak zawsze pamiętaj o oświetleniu podczas robienia zdjęć, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, więc wybierz odpowiednio swoją lokalizację! Miłego robienia zdjęć!