Jak naprawić uszkodzoną przez wodę miękką podłogę pływającą w 6 krokach?

Woda może niezaprzeczalnie degradować elementy drewniane stosowane w podłogach laminowanych. Nie martw się, ponieważ omówimy, jak naprawić uszkodzoną przez wodę miękką podłogę pływającą.

Podłogi laminowane są zbudowane tak, aby służyły przez lata przy niewielkiej konserwacji. Z drugiej strony, podłogi laminowane i wodne są ze sobą splątane. Trzymaj się tego, ponieważ ten artykuł zawiera wszystkie fakty i amp; hacki!

Jak naprawić uszkodzoną przez wodę miękką podłogę pływającą w 6 krokach?

Naprawianie uszkodzonych przez wodę miękkich podłóg pływających

Przy montażu zgodnie z zaleceniami producenta, laminat ma wytrzymać niewielkie rozlania. Bezpośrednie szkody spowodowane przez wodę z tandetnych lub nieprofesjonalnych instalacji to inna historia i może Cię to kosztować dużo pieniędzy.

Kiedy laminat zostaje przesycony wodą, zaczyna pochłaniać wilgoć, rozkładając skład laminatu. Przecieki hydrauliczne, mopowanie na mokro i wycieki płynów powodują wiele problemów na dłuższą metę. Jeśli zostawisz niektóre deski bez opieki, będą się wyginać lub wyginać w dziwny sposób.

Krok 1. Upewnij się, że zawiera źródło wody

Nie ma sensu naprawiać podłogi laminowanej, jeśli tylko ulegnie ponownemu uszkodzeniu. Określ źródło zalania lub wycieków i napraw je. Odraczając naprawę podłogi laminowanej do czasu ustania zalania lub przeciekania, zapobiegniesz zamoczeniu podłogi w przyszłości.

Krok 2. Sprawdź system blokowania pod kątem uszkodzonych planów

Dzięki temu będziesz mógł ustalić, które regiony zostały zdewastowane. Ten etap powinien być prosty, ale będzie wymagał pełnego skupienia. Sprawdź, czy nie ma wypaczeń i pęcherzyków, i dokonaj kompleksowej oceny.

W zależności od stopnia uszkodzenia, zaznacz dotknięte obszary markerem lub karteczkami samoprzylepnymi. W ten sposób możesz szybko ocenić rozmiar szkody i podjąć odpowiednie działania.

Krok 3. Zbierz odpowiednie narzędzia

Okulary ochronne, szpachelka, nóż uniwersalny, klej do podłóg, taśma miernicza, rozpuszczalnik do czyszczenia, szczypce, młotek i wymienny materiał podkładowy to jedne z narzędzi, których będziesz potrzebować do projektu. Sugerujemy wymianę desek laminowanych na nowe, które pasują do Twojej obecnej podłogi.

Ponieważ trudno jest znaleźć pasujące laminaty, wielu właścicieli domów decyduje się na wymianę całej podłogi, a nie tylko uszkodzonego obszaru. Mając określone materiały dostępne z wyprzedzeniem, możesz uniknąć wypraw w ostatniej chwili do sklepu z podłogami.

Krok 4. Usuń laminat

To zadanie będzie wymagało użycia odpowiednich narzędzi. Możesz zatrudnić eksperta, jeśli nie chcesz inwestować pieniędzy w nowy sprzęt. Sprawdź przeszłość dowolnego technika lub firmy podłogowej, którą rozważasz zatrudnić.

Jeśli chcesz zrobić to sam, ostrożnie podważ uszkodzone deski szpachelką pod złamanymi krawędziami. Nawet jeśli tylko niewielka część deski jest uszkodzona, musisz wyrzucić całą planszę, ponieważ każda deska jest pojedynczą jednostką.

Usuń deski i listwę przypodłogową, aby odsłonić gołą podłogę pod spodem. Poszukaj śladów pleśni lub pleśni na podłożu. Zainstaluj ponownie wyskakujące deski, jeśli nie widzisz żadnych uszkodzeń.

Krok 5. Wymień deski uszkodzone przez wodę

Wymiana uszkodzonych desek może być najtrudniejszym zadaniem. Upewnij się, że używasz tych samych paneli laminowanych, które już zainstalowałeś. Jeśli nie kupiłeś dodatkowych desek podczas ich pierwszego montażu, znalezienie dokładnych zamienników może być trudne, o czym wkrótce się przekonasz.

Najlepiej kupować od tego samego producenta lub sprzedawcy podłóg laminowanych, a przynajmniej wybrać dobrą alternatywę, która będzie ładnie wyważyć, aby uniknąć wymiany całej podłogi. Usuń wszelkie listwy przed wymianą podłogi.

Krok 6. Zainstaluj ponownie podłogę

Należy pamiętać, aby dopasować dowolny wzór podłóg laminowanych tak precyzyjnie, jak to tylko możliwe. Nałóż odpowiednią ilość kleju na nowy laminat i połóż na nim ciężki przedmiot. Poczekaj, aż podłoga całkowicie wyschnie przed użyciem, jeśli umieszczasz ją w wilgotnym miejscu, takim jak łazienka.

Szukanie profesjonalnej pomocy

Naprawa podłóg laminowanych, które zostały nasączone wodą, zajmuje dużo czasu, a jeśli nie wiesz, co robisz, spowodujesz dodatkowe uszkodzenie podłogi laminowanej. Powinieneś mieć świadomość, że pomoc ekspertów jest dostępna w Twojej potrzebie.

Możesz zatrudnić profesjonalistę, który pomoże Ci w naprawach. Mogą zlokalizować źródło problemu i umiejętnie wymienić podłogę.

Nie będziesz musiał tego robić sam i nie będziesz musiał się martwić, że podczas instalacji coś pójdzie nie tak. Wystarczy zatrudnić specjalistów, a oni szybko rozwiążą Twój problem.

Wniosek

Nawet bez pomocy fachowców można naprawić podłogę laminowaną. Możesz samodzielnie wymienić podłogę laminowaną, jeśli masz czas i wiesz, jak zainstalować podłogę laminowaną. Jeśli zastosujesz się do wszystkich powyższych sugestii, nie będziesz mieć żadnych problemów z podłogą laminowaną.

Jeśli kiedykolwiek planujesz wymienić swoją podłogę laminowaną, upewnij się, że kupiłeś dodatkowe deski, dzięki czemu nie musisz szukać zamienników, jeśli pojawi się inny problem. Mamy nadzieję, że ten artykuł o naprawie uszkodzonej przez wodę miękkiej podłogi pływającej dał ci wszystko, co musisz wiedzieć!