Jak przywrócić wózek: przewodnik krok po kroku

Masz wózek, który widział lepsze czasy? Wózki mogą być drogie, a inwestowanie w nowe może wydawać się zbyt kosztowne. Wózki są wykonane z wytrzymałych materiałów, dzięki czemu mogą wytrzymać codzienne użytkowanie przez lata, nie wykazując znacznego zużycia ani uszkodzeń, ale wypadki się zdarzają. Ten post nauczy Cię, jak przywrócić wózek spacerowy do jego dawnej świetności, wykonując te proste kroki!

Kroki przywracania wózka

Krok 1. Najpierw musisz zdjąć materiał z wózka. Można to zrobić, biorąc głęboki wdech i pociągając dwa przeciwległe rogi materiału, aż się rozepnie lub rozplącze. Jeśli pozostały jakieś pętle, które nie chcą się rozpiąć, użyj szczypiec i ciężkich rękawic (w przeciwnym razie mogą zostać złapane w pętlę).

Jak przywrócić wózek: przewodnik krok po kroku

Krok 2. Następnie wyszoruj wszystkie metalowe części i inne powierzchnie wodą zmieszaną z mydłem; to usunie brud, a także tłuszcz z olejów, które gromadzą się podczas przechowywania wózka w pobliżu jedzenia. Gdy wszystko będzie czyste, pozostaw je na słońcu na godzinę, aby parujące płyny rozłożyły pozostały brud.

Krok 3. Na koniec umyj wszystkie powierzchnie tkaniny delikatną mieszanką mydła i wody. Dobrze spłucz, aby usunąć wszelkie pozostałości przed wysuszeniem wózka na słońcu przez co najmniej godzinę (lub do wyschnięcia). Wózki należy suszyć na dworze, w przeciwnym razie może rozwinąć się pleśń, która jest nieprzyjemna zarówno dla ludzi, jak i dla naszego środowiska.

Ale dlaczego muszę czyścić mój wózek?

Brudny mechanizm zatrzaskowy utrudni otwarcie wózka – zwłaszcza jeśli masz dzieci, które zawsze biegają wkoło podnosząc siedzisko – więc zajmij się tym w pierwszej kolejności!

Plamy na tkaninach mogą z czasem doprowadzić do ich mechacenia, przez co czują się mniej wygodne; plus, gdy brud gromadzi się poza swoim naturalnym środowiskiem (gruntem), zacznie wchodzić do domu, a to nie jest dobra rzecz.

Jak naprawić wyblakłą tkaninę przeciwsłoneczną?

Profesjonalny środek czyszczący może zwykle przywrócić tkaninie wyblakłą od słońca jej dawną świetność. Eksperci od wózków zalecają stosowanie detergentu do prania przeznaczonego również do tkanin, takiego jak rozjaśniacz słoneczny Clorox lub odplamiacz do ciemnych plam Woolite.

Jak usunąć brud z wózka?

Jeśli Twój wózek nie był czyszczony przez jakiś czas, pod siedziskiem mogły zgromadzić się niepożądane zanieczyszczenia, takie jak owady i zajączki.

W celu dokładnego, głębokiego czyszczenia (i jeśli są jakieś uporczywe plamy), wymieszaj dwie szklanki wybielacza z czterema galonami wody, a następnie wlej do butelki ze spryskiwaczem przed dokładnym spryskaniem wszystkich powierzchni! Spłucz dokładnie po każdej aplikacji, aby nie pozostały żadne ślady i pozostaw do całkowitego wyschnięcia przed użyciem.

Czy możesz ponownie obić wózek?

Podczas gdy wymiana tapicerki jest często najlepszą opcją przywrócenia wózka, który został uszkodzony przez wodę lub plamy, może to być trudne dla osób bez doświadczenia w szyciu.

Wózki z siedziskami z tkaniny są prawdopodobnie łatwiejsze i tańsze niż inne, aby mieć tapicerkę, ponieważ nie potrzebujesz pasków tkaniny wszytych wokół krawędzi. Aby uzyskać więcej informacji na temat profesjonalnej naprawy fotelika, zapoznaj się z naszym wpisem na blogu dotyczącym naprawy fotelika spacerowego!

Czy możesz usunąć rysy z gumy?

Jeśli pod gumowym ochraniaczem znajduje się brud, o który z czasem mogą się ocierać buty dziecięce (szczególnie, jeśli noszą buty Crocs), spróbuj delikatnie wyszorować go mydłem i ciepłą wodą, zanim weźmiesz do ręki suchy ręcznik i wypolerujesz go do sucha.

Czy mogę farbować tkaniny Bugaboo?

Tkaniny Bugaboo mogą być barwione przez profesjonalnego technika tapicera. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji!

Co powinienem zrobić z ubraniami mojego dziecka?

The Stroller Source zawsze przyjmuje darowizny w postaci nowej lub delikatnie używanej, czystej odzieży i sprzętu w dobrym stanie! Możesz również sprawdzić nasz program recyklingu wózków.

Z przyjemnością oferujemy kredyt na wymianę przy następnym zakupie w przypadku wymiany lekko zużytych przedmiotów, takich jak części do wózków, foteliki samochodowe, nosidełka, łóżeczka i place zabaw.

Jak zrobić kaptur do wózka

Ochraniacze do wózka stanowią wspaniałą warstwę ochrony przed słońcem i żywiołami, ale nie są zbyt drogie w wykonaniu. Wózki można znaleźć w wyprzedażach garażowych lub na Craigslist w niskich cenach! Jeśli szukasz czegoś nowego, Stokke tworzy niesamowitą linię wózków z odwracalnym pokrowcem z tkaniny UV 50+ – idealne, jeśli mieszkasz w okolicy, w której słońce jest obfite przez cały rok.

Skąd mam wiedzieć, który wózek najlepiej odpowiada moim potrzebom?

Który wózek jest dla mnie najlepszy? Będziesz chciał pamiętać, na jakim terenie będziesz najczęściej przebywać. Na przykład, jeśli chodzisz głównie po mieście i wolisz łatwe składanie, najlepiej sprawdzi się lekki wózek, taki jak City Mini.

Jeśli Twoje przygody z chodzeniem odbywają się na trawiastych nawierzchniach lub żwirowych drogach, na których pchanie staje się trudne, szerszy rozstaw osi może lepiej odpowiadać Twoim potrzebom dzięki modelom takim jak nasze wózki terenowe Mountain Buggy – mają one również świetne systemy zawieszenia, które sprawiają, że są idealne na trudniejsze tereny.

Czy mogę pomalować wózek?

Wózki są wykonane z różnych materiałów, od metalu po plastik. Możesz pomalować ten wózek, jeśli jest wykonany z drewna lub pomalowany w sposób, który nie będzie współgrał z wykończeniem Twojego fotelika.

Czy wózki potrzebują kółek?

Nie! Wózki są wyposażone w kółka, ponieważ ułatwiają tobie i Tobie pchanie podczas chodzenia, ale wielu rodziców preferuje inne rodzaje systemów poruszania się, takie jak rowery ramowe, w których nosisz dziecko za klatkę piersiową, plecy lub brzuch (w zależności od wieku) .

Te opcje mogą wymagać więcej pracy z rąk, dlatego zalecamy używanie jednego w połączeniu z ergonomicznym nosidełkiem, takim jak Ergobaby Carrier Comfort Curve 360 ​​– te mają