Jak dezodoryzować suszarkę? 3 proste kroki!

Nie wiesz, jak dezodoryzować suszarkę? Możesz dezodoryzować suszarkę, czyszcząc syfon i wąż suszarki. Suszarki często wydzielają nieprzyjemne zapachy w wyniku regularnego używania, przez co ubrania wydają się znacznie mniej świeże.

Zapachy mogą pochodzić z wnętrza bębna i systemu kłaczków, gdzie zostaną wzmocnione wilgocią i nadmiernym ciepłem mokrego prania. Musisz dezodoryzować śmierdzącą suszarkę dwa razy w roku; dezodoryzacja suszarki jest tak łatwa.

Jak dezodoryzować suszarkę? 3 proste kroki!

Nie tylko sprawi, że twoje ubrania będą pachnieć świeżo i jasno, ale z pewnością przedłuży żywotność suszarki, gdy usuniesz kłaczki i zapobiegniesz zagrożeniu pożarem. Jeśli więc jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj uważnie artykuł. Przyjrzyjmy się dokładnie, jak dezodoryzować suszarkę!

Kroki dezodoryzacji suszarki

Trudno się dziwić, że po tak długotrwałym użytkowaniu suszarek będą generować zapachy, które działają wbrew swojemu celowi, jakim jest utrzymywanie odzieży świeżej, świeżej i czystej, szczególnie gdy masz do czynienia z ubraniami sportowymi, w tym ubraniami gimnastycznymi, ubraniami do ćwiczeń i inne przedmioty. Ilekroć zauważysz okropny smród wydobywający się z suszarki, oto kilka szybkich procedur, które możesz wykonać, aby dezodoryzować czapkę suszarki, które nie będą Cię prawie nic kosztować. Dobrze wyjaśniliśmy odpowiedź na Twoje pytanie dotyczące dezodoryzacji suszarki.

Krok 1. Oczyść pułapkę na kłaczki

Po uruchomieniu suszarki tarcie i ciepło usuwają bałagan z ubrań, który następnie gromadzi się w łapaczu kłaczków i innych miejscach połączonych z suszarką. Oznacza to, że Twoja pułapka na kłaczki jest wypełniona kłaczkami, które zawierają świeże, czyste włókna oraz mydło i brud podczas cyklu. Bardzo ważne jest, aby wyczyścić pułapkę na kłaczki po każdym użyciu, ale jeśli wyczujesz nieprzyjemny zapach, może być konieczne dokładne i dokładne czyszczenie. Odkurz filtr kłaczków za pomocą nasadki do węża, zachowując szczególną ostrożność przy krawędziach gumowej uszczelki. Użyj przedłużenia, aby wyczyścić otwór pułapki kłaczków, gdy filtr kłaczków nie jest używany.

Jeśli smród nie ustąpi, namocz pułapkę na kłaczki w ciepłej wodzie i wyczyść ją starą, miękką szczoteczką do zębów, aby poluzować wszelkie uwięzione kłaczki. Pozostaw na kilka minut, a następnie osusz miękkim ręcznikiem. Inną alternatywą dla dezodoryzacji suszarki jest użycie octu. Jest to ekonomiczne i naturalne podejście do dezodoryzacji zapachów poprzez zabijanie mikroorganizmów, które je wywołują, a nie tylko ich maskowanie. Po prostu przetrzyj wnętrze suszarki ściereczką nasączoną roztworem octu. Obejdź bęben od tyłu do przodu, zwracając szczególną uwagę na szczeliny wokół i pod uszczelkami. Pozwól suszarce dokładnie wyschnąć. Nie martw się, jeśli poczujesz zapach octu; zmniejsza się, gdy suszarka całkowicie wyschnie.

Krok 2. Wyczyść wąż suszarki

Najczęściej zdarzało się, że kłaczki przyklejają się również do węża suszarki z powodu długotrwałego użytkowania suszarki, przez co pranie pachnie okropnie. W takim przypadku należy odświeżyć wąż wentylacyjny, a wąż zostanie znaleziony lub znajduje się w pralni. Gorące powietrze jest wydmuchiwane przez rurę wentylacyjną, która zwykle jest skierowana na zewnątrz, gdy wychodzi z suszarki. Upewnij się, że wąż ma odpowiedni rozmiar: powinien mieć średnicę czterech cali. Włókna kłaczków są tak cienkie, że gromadzą się, np. kłaczki, w ograniczonej komorze suszarki.

Odkurz obszar wokół, pod i za suszarką. Włókna będą przylegać do pęknięć lub pęknięć w wężu odpowietrzającym, więc poszukaj ich. Niewielka taśma może od czasu do czasu naprawić takie wrażliwe punkty w wężu wentylacyjnym, ale może być konieczna wymiana. Poszukaj w wężu wylotowym jakichkolwiek ciał obcych. Ponieważ te węże są zwykle podłączone do zewnątrz, mogą zostać zainfekowane niepożądanymi przedmiotami lub robakami. Całkowicie wyczyść wąż za pomocą odkurzacza. Wynieś odkurzacz na zewnątrz, aby całkowicie wytrzeć otwór wentylacyjny na zewnątrz. Kiedy klapka jest obecna, podnieś ją, aby upewnić się, że nic z tego jej nie zatrzyma. Oto jak wyczyścić wąż odpowietrzający suszarki.

Krok 3. Wyczyść wnętrze i zewnętrzną stronę

Aby usunąć nieprzyjemne zapachy z suszarki, nie zapomnij o dezodoryzacji wewnątrz i na zewnątrz suszarki. Zanurz tę samą miękką ściereczkę, której użyto do czyszczenia wnętrza suszarki, w białym destylowanym occie i dokładnie wytrzyj urządzenie. Za gałkami suszarki mogą zbierać się kłaczki, więc miej oko na te zakamarki i zakamarki. Możesz również dodać wentylator wyciągowy, aby zapobiec gromadzeniu się zapachów w pralce. Należy pamiętać, że gromadzenie się kłaczków to nie tylko problem z zapachem; może to również stanowić zagrożenie pożarowe i wytworzyć pleśń wokół uszczelki. Wystarczy użyć białego octu, odkurzacza i wody z mydłem, aby dezodoryzować suszarkę i sprawić, by pranie pachniało świeżo i pięknie.

To okładka!

Cieszymy się, że wiesz już, jak dezodoryzować suszarkę i mamy nadzieję, że przeczytanie tego artykułu będzie dla Ciebie świetną zabawą. Aby usunąć zapachy z suszarki, wyczyść pułapkę na kłaczki i wąż suszarki, wykonując powyższe czynności. Dziękuję, przyjaciele, za trzymanie się i skupienie się na tym artykule! Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiesz, jak wyczyścić gumę z suszarki i jak wyczyścić suszarkę LG.