Jak przekształcić kojec w namiot dla dziecka?

Jak zamienić kojec w namiot dla dziecka? Jeśli szukałeś sposobu na powstrzymanie malucha przed wypełzaniem z kojca, to przekształcenie go w namiot jest doskonałym rozwiązaniem.

Oto kilka kroków, jak przekształcić długopis dla dziecka w namiot

Krok 1. Najpierw zmierz wewnętrzne wymiary górnej części kojca i wytnij dwa kawałki materiału, które pasowałyby do tego obszaru. Następnie zszyj lub sklej je ze sobą, aby wytrzymały bez obwisłych obszarów.

Krok 2. Aby zabezpieczyć te panele na ich dolnej krawędzi w kojcu, użyj zdejmowanych zakładek na rzepy, które można kupić w sklepach rzemieślniczych, takich jak Michael’s lub Amazon.

Krok 3. Jeśli chcesz więcej prywatności podczas zmiany ubrania lub pieluszek w tym „namiotze” z tkaniny, włóż drucianą siatkę między te panele a górę kojca. Dzięki temu Twoje dziecko nie przewróci się i nie zostanie zranione, a jednocześnie pozwoli Ci go/ją zobaczyć.

Jak powstrzymać dziecko przed pchaniem kojca?

Ponieważ zabezpieczenie przed dziećmi jest niezbędne, najlepiej jest trzymać kojec poza zasięgiem. Ponieważ mogą się pchać i podciągać, należy trzymać go w kącie, w którym wiesz, że nie ma szans, by go dorwać.

Jeśli uważasz, że to nie wystarczy, postaw na blat coś ciężkiego, np. inny mebel lub pudełko wypełnione książkami, które utrudnią wspinaczkę.

W razie potrzeby umieść poduszkę lub duży dywanik, ponieważ zapobiegnie to przesuwaniu się pod spodem, ponieważ większość dzieci również próbuje tego ruchu!

Upewnij się, że mata ściśle przylega do wszystkich krawędzi, aby nic nie poluzowało się podczas ruchu, ale także unikaj blokowania tych części, ponieważ w dzisiejszych czasach dzieci uczą się, jak szybko cofać zatrzaski! Miej dziecko na oku cały czas lub kup kojec ze zdejmowaną gondolą, aby zapewnić odpowiednią pielęgnację.

Jak długo możesz korzystać z kojca?

Niektórzy rodzice uważają, że korzystanie z kojca przez wiele miesięcy jest korzystne, podczas gdy inni twierdzą, że ich dzieci wyrastają z nich po miesiącu.

Nie ma tu ścisłych zasad; każde dziecko jest wyjątkowe i rozwija się we własnym tempie. Może być łatwiej, jeśli przećwiczysz używanie wstrzykiwacza z dzieckiem, zanim wróci do domu ze szpitala lub jak najszybciej po porodzie.

Możesz zacząć umieszczać tam swojego noworodka, gdy śpi, ale nie tak głęboko, aby nie obudził się od razu (o ile śpi na plecach).

To pozwoli mu przyzwyczaić się do odczuwania, jak jego łóżko się porusza, ponieważ dzieci i tak spędzają większość czasu w łóżeczku leżąc płasko! Jeśli Twoje starsze dziecko przyzwyczai się do zasypiania w swoim kojcu, przejście do łóżeczka będzie bardzo płynne.

Jak zainstalować bramkę zabezpieczającą przed dziećmi Perma?

– Zmierz otwór w miejscu, w którym chcesz umieścić bramę. Musisz upewnić się, że będzie pasować na szerokość i wysokość (upewnij się, że nie mierzysz górnej lub dolnej części schodów). Jeśli montujesz na płycie gipsowo-kartonowej, tak jak niektórzy ludzie, zwróć uwagę na liczbę kołków, aby można było w nie wwiercić.

– W moim przypadku wybrałem dwa poziomy bramek ciśnieniowych, ponieważ mają mniej opcji instalacji, co mi odpowiada!

Jak przymocować dziecięcy kojec do ściany?

Przymocuj dostarczone metalowe wsporniki po obu stronach ściany za pomocą śrub.

Następnie przymocuj pasek lub taśmę z rzepem (w zestawie) do każdego rogu kojca, gdzie jest przymocowany do górnej szyny we wszystkich czterech rogach.

Następnie wsuń dwa paski z haczykami i pętelkami (po jednym na każdym końcu) przez jedną parę przeciwległych metalowych wsporników przymocowanych do ściany.

Na koniec połącz je ze sobą, wkręcając otwarty pierścień O-ring na miejsce, aż będzie dobrze dopasowany, a następnie lekko zmniejsz napięcie, aby można było włożyć palec pod ten pierścień, ponownie zaciągnij mocno, jednocześnie starając się nie rozciągać zbyt mocno, gdy zaciskasz te pierścienie. cierpliwość, ale działa na czas, jeśli zachowasz spokój & nie poddawaj się.

Czy źle jest umieszczać dziecko w kojcu?

Nie, umieszczenie dziecka w kojcu nie jest złe. Może to być korzystne dla was obojga! Korzyścią jest to, że dziecko będzie czuło się bezpiecznie i komfortowo, gdy przywiąże się do nowego środowiska, nie czując się zbyt przytłoczonym wszystkimi otaczającymi go bodźcami (których będzie wiele).

Ponadto daje to rodzicom czas na załatwienie spraw w granicach rozsądku – na przykład branie prysznica lub opiekę nad innymi dziećmi, jeśli mają rodzeństwo.

Jednak główną wadą byłoby zaniedbanie ze strony rodzica; gdy nikt nie czuwa nad Twoim maluchem, gdy jest on nadal bezbronny, wypadki, takie jak upadek ze schodów, mogą się zdarzyć znacznie częściej niż wtedy, gdy dorosły stoi obok niego oczywiście, bezpieczeństwo powinno zawsze być na pierwszym miejscu.

Czy mogę trzymać malucha w kojcu?

Tak, kojec to świetny sposób na powstrzymanie malucha przed wędrowaniem po domu i potencjalnym zranieniem. Jest to również pomocne, jeśli masz kilkoro dzieci, które wymagają ciągłej uwagi, ponieważ pozwala to jednej osobie dorosłej opiekować się więcej niż dzieckiem na raz!

Jednak po przejściu tego etapu życia większość rodziców decyduje się nie używać ich dłużej, ponieważ wolą, aby ich małe dzieci odkrywały i miały wolny wybieg nad wszystkim w domu, niż przebywały w zamkniętych pomieszczeniach.