Co to jest szpulka w maszynie do szycia: co należy wiedzieć

Odpowiedź na to, czym jest szpulka w maszynie do szycia, jest to, że trzyma dolną nić. Omówimy tę część bardziej szczegółowo, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć jej funkcję. Dowiesz się również, jak używać szpulki i czy trzeba ją mieć w maszynie do szycia.

Czy wiesz również, jak umieścić szpulkę w maszynie do szycia? Przyda Ci się przeczytanie tego samouczka, dzięki czemu szpulka będzie działała płynnie i nie będziesz mieć problemów podczas szycia.

Co to jest szpulka w maszynie do szycia: co należy wiedzieć

Co robi szpulka na maszynie do szycia?

Szpulka jest częścią maszyny do szycia, w której nawijana jest dolna nić; stąd nazwa tego ostatniego jest czasami nazywana nitką dolną. Maszyny do szycia zawsze używają dwóch nici do wykonania ściegu, chwytając nić dolną górną lub nitką igłową. A kiedy spojrzysz na samą szpulkę, nie różni się ona niczym od cylindrów, które trzymają druty.

Bez szpulki w maszynie do szycia nic nie utrzyma nici poniżej igły. Dlatego dolna nić nie przejdzie pomyślnie przez płytkę maszyny do szycia, aby połączyć się z nitką igłową podczas szycia. Istnieją również różne rodzaje szpulek, takie jak metalowe lub plastikowe, a każda maszyna do szycia ma własny typ szpulki, którego należy używać, aby uniknąć problemów podczas szycia.

Jeśli nie wierzysz w znaczenie używania właściwej szpulki, dowiedz się, że jest to jeden z powodów, dla których nić maszyny do szycia ciągle się zrywa.

Do czego służy szpulka w maszynie do szycia?

Szpulka składa się z kilku części i ma cylinder, wokół którego owinięta jest dolna nić. Każdy materiał tkacki, taki jak przędza lub drut, może być trzymany za pomocą szpulki, podobnie jak typowy stożek. Ogólnie rzecz biorąc, głównym celem szpulki w maszynie do szycia jest podparcie dolnej nici, która jest potrzebna do górnej nici do wykonania ściegu.

Czy możesz kupić samą szpulkę? Szpulka zwykle jest częścią maszyny do szycia, ale można ją również kupić jako samodzielny dodatek. A w zależności od konstrukcji maszyny, włożysz ją do wyznaczonego etui lub użyjesz tak, jak jest.

Wskazówki dotyczące używania szpulki w maszynie do szycia

  • Zawsze miej wiele szpulek, aby mieć pewność, że wystarczy na ukończenie projektu
  • Użyj szpulki właściwej dla konkretnego modelu maszyny do szycia, w przeciwnym razie nie zostanie ona prawidłowo zainstalowana
  • Zmieniając szpulki tego samego rozmiaru, wyreguluj naprężenie maszyny do szycia, ponieważ jest inne w przypadku szpulki plastikowej i metalowej

Co trzyma szpulkę w maszynie do szycia?

Bębenek jest tym, co utrzymuje szpulkę w maszynie do szycia. Włożysz szpulkę do środka, aby nić dolna mogła się gładko rozplątać. Przydaje się również do przytrzymywania nici podczas korzystania z automatycznego obcinaka, który można znaleźć w niektórych maszynach do szycia.

Oprócz bębenka, bębenek składa się również z następujących części:

Naprężenie szpulki

Szpulka maszyny do szycia posiada własny system naciągu. Chociaż szwaczki częściej dostosowują naprężenie górnej nici, w niektórych sytuacjach można również zmodyfikować naprężenie nici dolnej. Najlepiej jednak pozostawić naprężenie szpulki w miejscu, dopóki nie zdobędziesz wystarczającego doświadczenia w zakresie tej zmiany podczas szycia.

Nawijacz szpulki

Nawijacz szpulki jest częścią szpulki, która zapewnia płynne i równomierne nawijanie nici. System nawijania tej maszyny do szycia ładuje nić, aby uniknąć splątania i sęków. Maszyna powinna zawsze z powodzeniem podawać szpulkę nici bezpośrednio do szpulki lub trzeba odwinąć nić i powtórzyć proces.

Czy musisz używać szpulki podczas szycia?

Zawsze będziesz potrzebować szpulki podczas szycia na maszynie do szycia. Maszyna do szycia potrzebuje dwóch nici z igły i szpulki do uformowania ściegu. Szpulka jest również odpowiedzialna za podawanie dolnej nici z dolnej części maszyny do szycia, ponieważ utrzymuje nić poniżej igły, dzięki czemu maszyna może szyć górną nitką.

Czy wszystkie maszyny do szycia mają szpulki?

Maszyna do szycia zazwyczaj zawiera co najmniej trzy szpulki. Jednak najlepiej byłoby, gdybyś zawsze kupował dodatkowe szpulki, aby mieć wystarczająco dużo na ukończenie każdego projektu. Tylko upewnij się, że kupisz odpowiedni typ dla swojej jednostki.

Częste problemy z szpulkami maszyny do szycia

Nitka dolna nie pojawia się

Sprawdź, czy trzpień nawijający szpulki dolnej został zainstalowany po lewej stronie, czy igła nie podniesie nici szpulki dolnej.

Nacisk szpuli zawsze musi być regulowany

Ciągła potrzeba regulacji naprężenia szpulki wskazuje na problemy na szpulce. Sprawdź, jak umieściłeś szpulkę w etui lub czy sama szpulka jest zużyta.

Bębenek zablokował się

Aby naprawić zablokowany bębenek, możesz sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń lub innych zanieczyszczeń, które mogą być przyczyną problemu.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie odpowiedzieliśmy, co to jest szpulka w maszynie do szycia i dowiedzieliśmy się, że trzyma dolną nić. Zawsze będziesz go potrzebować w maszynie do szycia, ponieważ maszyna zawsze potrzebuje dwóch nici do utworzenia ściegu.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś również posiadać wiele szpulek. Najpierw jednak zapoznaj się z każdym typem, ponieważ każda maszyna różni się tym, która szpulka jest dla nich kompatybilna.