Jak korzystać z fotelika samochodowego Booster

W tym artykule dowiesz się, jak korzystać z fotelika samochodowego Booster. Czytaj.

Korzystanie z fotelika podwyższającego: Jak używać fotelika podwyższającego – Foteliki podwyższające są używane dla dzieci, które wyrosły z fotelika samochodowego z wysokim oparciem, ale są wciąż zbyt małe, aby prawidłowo dopasować pas barkowy bez wspomagania.

Jak korzystać z fotelika samochodowego Booster

Z tego powodu zaleca się, aby Twoje dziecko używało dawki przypominającej, dopóki nie osiągnie wieku od czterech do ośmiu lat lub waży 40 funtów.

Możesz również kontynuować ich używanie nawet po osiągnięciu tego wieku, jeśli czują się bezpieczniej z jednym. Tego typu wzmacniacze nie wymagają żadnej instalacji, o ile pasy biodrowe / barkowe Twojego pojazdu będą w stanie odpowiednio je zamocować.

Wystarczy umieścić je na miejscu bezpośrednio za fotelami kierowcy lub pasażera, aby zabezpieczał dla nich zarówno pas biodrowy, jak i barkowy.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie fotelika samochodowego?

Kiedy kupujesz fotelik samochodowy, najlepiej zacząć od sprawdzenia raportów konsumenckich. Mają doskonałą listę swoich najlepszych typów w kilku kategoriach. Pozwól dziecku wziąć udział w tym procesie i wybierz coś, co mu się podoba!

Jeśli to możliwe, postaraj się znaleźć miejsca, które pomieszczą ich jak najdłużej:

Małe dzieci powinny siedzieć tyłem do kierunku jazdy do około drugiego roku życia, ponieważ chroni to ich szyję.

Dzieci przodem do kierunku jazdy o wadze do 65 funtów lub więcej, a foteliki podwyższające są zwykle potrzebne do wieku od ośmiu do dwunastu lat, w zależności od tego, jak duże jest twoje dziecko (Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca pozostanie w foteliku podwyższającym, dopóki pasy pojazdu nie będą pasować) .

Twoje dziecko może potrzebować różnych rodzajów pasów, jeśli ma również specjalne potrzeby medyczne.

Jaki jest najbezpieczniejszy składany fotelik samochodowy na rynku?

Kabrioletowe foteliki samochodowe są polecane dla dzieci, które wyrosły już ze swoich dziecięcych fotelików samochodowych. Składany fotelik samochodowy może być używany w pozycji tyłem do kierunku jazdy, przodem do kierunku jazdy, a następnie ponownie zamocowany, gdy Twoje dziecko będzie starsze, aby ponownie było zwrócone tyłem do kierunku jazdy.

Najbezpieczniejszy dostępny obecnie na rynku fotelik samochodowy z kabrioletem, który przeszedł wszystkie testy standardów amerykańskich, oferuje pełne wsparcie przy zderzeniu bocznym (chroni głowę dziecka, jeśli kiedykolwiek uderzy w inny pojazd), a jednocześnie jest wystarczająco lekki, aby z łatwością nosić go ze sobą .

Przejrzyj recenzje online przed dokonaniem zakupu lub zapytaj znajomych, którą markę polecają; w ten sposób możesz podjąć świadomą decyzję przy zakupie nowych rzeczy dla siebie lub swojej rodziny!

Kiedy dziecko może siedzieć w foteliku dłużej niż 2 godziny?

Dziecko nie powinno przebywać w foteliku dłużej niż dwie godziny. Kiedy podróżujesz samolotem, najbezpieczniej jest mieć niemowlę jeżdżące na kolanach, zamiast umieszczać je na własnym miejscu z biletem. Jeśli jednak pieniądze są dla Ciebie problemem i/lub pozwoli to zaoszczędzić czas przy stanowisku odprawy na lotnisku, to również może zadziałać!

Idealna sytuacja zależałaby tylko od tego, co działa najlepiej dla was obojga, ponieważ każda rodzina ma inne potrzeby, gdy podróżuje z niemowlętami lub małymi. Jeśli jest to możliwe, spróbuj wykazać się kreatywnością, jak znaleźć sposoby na obejście tego, ponieważ bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu.

Może się wydawać, że coś opóźnia, ale lepiej późno niż wcale, prawda? Tylko upewnij się, że wszystko pójdzie gładko, zanim samolot również wystartuje.

Czy możesz opuścić szpital z rozkładanym fotelikiem samochodowym?

Istnieje możliwość opuszczenia szpitala z rozkładanym fotelikiem samochodowym. Należy jednak przestrzegać pewnych wytycznych, aby zapewnić bezpieczny transport niemowlęcia do domu ze szpitala. Jeśli planujesz podróżować naziemnie i korzystać z samolotu na wózku inwalidzkim, będziesz musiał zainstalować fotelik samochodowy w ciągu 20 minut lub mniej.

Fotelik samochodowy powinien przylegać do wszystkich drzwi, aby nikt nieupoważniony (np. pasażerowie) nie mógł ich otworzyć. Możesz również rozważyć:

Ryzyko opuszczenia szpitala z rozkładanym fotelikiem samochodowym jest bardzo niskie, jeśli wszystkie środki ostrożności zostały wzięte pod uwagę podczas podróży; jednak ryzyko to wzrasta, gdy coraz więcej niemowląt wysiada z fotelików na pierwszym etapie, zanim spełnią wymagania dotyczące wzrostu i masy ciała na foteliku na następnym etapie.

Według American Academy of Pediatrics niemowlęta poniżej 12 miesiąca życia nie powinny jeździć w składanym foteliku samochodowym; jednak, jeśli musisz opuścić szpital z jednym, upewnij się, że jest on bezpiecznie zainstalowany i postępuj zgodnie ze wszystkimi wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, aby zapewnić dziecku bezpieczny powrót do domu.

Kiedy powinienem kupić fotelik samochodowy z kabrioletem?

Ważne jest, aby zrozumieć, że foteliki samochodowe z kabrioletem mogą być używane na więcej niż jednym etapie. Warto również wiedzieć, które etapy są odpowiednie dla Twojego dziecka w zależności od jego wieku i potrzeb związanych z wagą.

W ten sposób nie musisz kupować wielu rodzajów fotelików samochodowych przez lata, gdy Twoje dziecko wyrośnie z jednego typu, zanim przejdzie na inny!

W jakim wieku jest zalecany fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy?

Dzieci powinny jak najdłużej pozostawać zwrócone tyłem do tyłu samochodu, najlepiej dopóki nie wyrosną ze swoich siedzeń. W Kanadzie i niektórych innych krajach niektóre przepisy wymagają, aby dzieci były tyłem do kierunku jazdy do określonego wieku lub wagi.